Музыка -табиғатты қорғауда. Музыка, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Табиғат құбылыстары 5 сабақ | Мектеп: Көкшетау қаласы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Магавина Г.Ғ. | |||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Музыка -табиғатты қорғауда | |||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары | 4.1.2.1 - ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындау; 4.2.1.1- музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстар таңдау; 4.2.1.2 – музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданып, қарапайым музыкалық-шығармашылық музыкалық көркемдеуші құралдарын пайдаланып 4.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсете және бағалай білу; | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар:
Пәндік лексикасы мен терминологиясы Киностудия Ролик анимация Переход Талқылау сұрақтары: Бүгінгі сабақта не үйрендік? - Қай тапсырма қиын болды? Неліктен? | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Табиғатты қорғауға тәрбиелеу Ұжымдық жұмыс жасау, бір-бірінің пікірін құрметтеу | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар оттың, судың, барханның музыкалық бейнесі жайлы өтті. Классикалық музыкалық туындылдар мен композиторлармен танысты. | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Басы | Оқушылармен сәлемдесу. Өткен тақырыпты қайталау. Әуені Б.Аманжол, сөзі Е.Сейдахметовтің «От құдыреті» әнін сыныппен бірге орындау 1.Қоя берсең еркіне, Жетер жердің шетіне. Кете берсе әріге, Шоққа айналар бәрі де. 2.Өрттей ешкім құтырмас, Ұшқан құс та құтылмас. Қайнатады көліңді, Жайратады шөліңді. 3.Отқа ораса даланы. Орны күл боп қалады. Тентек, сотқар болмаңдар, Тоғайды өрттен қорғаңдар! Жұптық жұмыс «Біз таза ауа мен су үшін жауаптымыз» тақырыбына байланысты қандай шығармашылық жұмыс жасауға болатынын топпен бірге ойла. Ауа және суға байланысты атау ойлап тап; Өз тақырыбыңа сай ролик жаса; Жұмыс жасау барысында нұсқаулықты пайдалан. 1.Тақырыпқа байланысты суреттерді интернет-ресурсын пайдаланып жүкте; 2.Тақырыпқа байлынысты музыканы жүкте; 3.«Пуск»- «все программы»- «Киностудия» деп бағдарламаны аш; 4.«Добавить фото-видео» тетікшесін басу арқылы суреттерді бағдарламаға жүкте; | |||||||||||||
5.«Добавить музыку» тетікшесін басу арқылы музыканы бағдарламаға жүкте; 6.Суреттер мен музыканы қосып «Киностудия» бағдарламасында бейнебаян жаса; 7.Артық музыканы қиып таста; 8.Суреттерге «Анимация»- «переход» тетікшелерді басу арқылы ауысу түрлерін қолдан; 9.«Главная» - «Сохранить фильм» теткішесін басу арқылы өз жұмысыңды дұрыс сақта. Өз шығармашылық жұмысыңды сыныпқа көрсет Көзге арналған жаттығу жасау Көзіңізді қатты қысып 5 ке дейін санаңыз 20 рет көзіңізді тез жыпылықтатыңыз, сосын 10 секунд көзіңізді қысыңыз, жаттығуды бірнеше рет қайтала. Басыңызды қозғамай оң жаққа алысқа қараңыз, сол жаққа қара. Жаттығуды бес рет орында. Басыңды көтермей жоғары және төмен қара. Презентация. Өзара бағалау Шығармашылық жұмысыңды сыныпқа көрсет. Әр топ өз роликтерін көрсетеді және неліктен сол тақырыпты таңдағандарын түсіндіреді. Өзара бағалай сағат тілі бойынша өткізіледі, бір жұп бір жұпты бағалайды.
| ||||||||||||||
Сабақтың соңы | Сабақ қорытындысы - Бүгінгі сабақта не үйрендік? - Қай тапсырма қиын болды? Неліктен? Рефлексия.
Оқушылар топтарда ақылдасып мұғалімнің үш сұрағына ауызша жауап береді. | |||||||||||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Әуен шығару барысында көмек қажет топтарға көмек көрсету, жұмыс нұсқаулығымен таныстыру. | Дескрипторлар арқылы Бақылау Бағалау критерийлері | Сабақ барысында қауіпсіздік ережелерді сақтайды. | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.