Адамның шығу тегінің теориялары. Дүние жүзі тарихы, 10 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Бөлімше 2.1:

Антропогенез және этногенез

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 2-сабақ

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Адамның шығу тегінің теориялары

(2 сабақ)

Сабақ мақсаттары

10.2.1.1 -антропогенездің теорияларын жүйелеу және тұжырымдау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Антропогенездің әртүрлі теорияларын жүйелеу және жинақтау

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

1.Негізгі терминдер мен ұғымдарды қолданады

2. Көпшілік алдында ашық сөйлеу дағдысын қолданады

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика мен терминология

антропогенез и этногенез

Құндылықтарды дарыту

Құндылықтар:

-өз Отанына адал қызмет ету;

-өз елінің тарихын, дәстүрін құрметтеу.

Пәнаралық байланыстар

География , биология пәндерімен тыңдалым, оқылым, айтылым, жазылым дағдыларына арналған тапсырмаларды орындауда сабақтастық жүзеге асады

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтордан қажетті ресурстар табу, қолдану дағдылары дамытылды.

Бастапқы білім

Оқушылар антропология негіздерін Дарвиннің теориясын біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Мұғалім. Ғылыми конференция тақырыбын регламентін белгілейді. Эксперттер мен қонақтарды таныстырады.

Антропогенез концепциясы туралы пікір алысуға төмендегі сұрақтарды беруге болады.

1. Адам маймылдардан жаралды ма ?

2. Неге ғарышта тіршілік ортасын таппадық?

3. Неліктен құдай бізді кемшілікпен жаратты ?

Антропогенез туралы деректер сайты http://antropogenez.ru/

Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс.

Әрбір топ «Антропогенез проблемасына қазіргі заманғы көзқарас» атты ғылыми конференцияда презентация дайындайды.

Тұсаукесер көрсетіліммен немесе деректі фильммен бірге болуы керек. Конференцияда сарапшылардың рөлін биология, химия және физика мұғалімдерін шақыруға болады.

Бағалау критерийлері

  • Сәйкестік
  • Жаңалық
  • Ғылыми
  • Дәлелдемелер

Әр сөйлеуші ​​топтан сұралатын үш сұрақты дайындаңыз. Бағалау критерийлеріне және қатысушылардың жауабына сүйене отырып, ең жақсы нәтижені анықтау.

Антропогинездің негізгі теориялары

http://knigi.link/istoriya-antropologiya/tema-antropogenez-osnovnyie-30390.html

Антропогинез

https://www.booksite.ru/fulltext/1/001/008/063/723.htm

Антропогинез

http://www.k2x2.info/obshestvoznanie/antropologija_shpargalka/p6.php

Антропогенез. Адамның шығу тегі туралы

https://www.youtube.com/watch?v=5th8BAcIiMI

Сабақтың аяғы

Мұғалім конференцияны қорытындылайды. Оқушылар «Антропогенезді зерттеудің ғылыми және ғылыми емес әдістері» тақырыбында эссе жазуға тапсырма беріледі.

Рефлексия . Оқушылар сабақ туралы алған әсерлерімен бөліседі.

Не ұнады?

Не қиын болды?

Қандай ұсыныстар бар?

Антропогенезді зерттеу әдістері. Әдістер мәні Әдістерді қолдану нәтижесі

https://studopedia.su/15_63885_metodi-izucheniya-antropogeneza-sushchnost-metodov-rezultati-primeneniya-metodov.html

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

Тілдік қабілеті жоғары оқушылар тілдік қабілеті төмен оқушылар арасында отырғызылады.

Қабілеті жоғары оқушылар қорытынды жасайды, тапсырмалар бойынша 3-тен артық дәлелдер келтіре алады

Оқушылар өзін-өзі жетістік критерийі бойынша бағалайды

Топтар бағалау критерийлері бойынша өзара бағалайды

Топта жұмыс жасау барысында өзара әрекеттесу жүзеге асады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.