Параллелограмның дербес түрлері. Ромб (Геометрия, 8 сынып, I тоқсан)
Пән: Геометрия
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеу
Сабақтың тақырыбы: Параллелограмның дербес түрлері. Ромб
Оқу бағдарламасына сілтеме: 8.3.1.6 ромбтың қасиеттері мен белгілерін біледі және есеп шығаруда қолдана алады;
Сабақтың мақсаты: Ромб анықтамасын және оның қасиеттері мен белгілерін қолданып, есептер шығара алады;
Сабақ басында:
- оқушылардың зейінін шоғырландыруға
- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алуға
- оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға
көңіл бөлу қажет
Мұғалім іс-әрекеті:
-Ортақ байланысты табуды ұсынады;
-Жаңа тақырыпты бастайды;
Тоғыспалы сұрақтар.
Балаларға көк және қызыл карточкалар беріледі. Қайталауға арналған 5-сұрақ қойылады.
ИӘ көк карточка
ЖОҚ қызыл карточка
Соңғы сұрақтан кейін, тақырыпқа көшеді.
Оқушылар анықтаманы жазып алып, жалпы ромбпен танысады. Олар 3 топқа бөлініп (Орынбор, Қызылорда, Алматы) қасиеттері мен белгілерін қарастырады.
Топпен талдау жасап, бір-біріне түсіндіреді, сұрақтарға жауап береді, ойларын А3 форматына түсіреді, әр топ өз постерін қорғайды. Ромбының қасиеттері мен белгілерін өздері зертеушілік әңгіме жасай отырып дәлелдейді,дұрыс дәлелдемені дәптерге барлық оқушылар түсіреді.
Оқушылар жұптарға бөлініп, 3 есеп шығарады.
Есептерді талдап, сыныппен бірге талдайды.(қосымша 3)
Қызықты мағлұмат. Мұғалім оқушыларға 3 қаланың қандай байланысы бар екенін сұрайды. Кейін төрт астанамыз ромб тәріздес екенін көрсетеді. Неге ол ромб екенін сұрап, сабақты қорытындылайды........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеу
Сабақтың тақырыбы: Параллелограмның дербес түрлері. Ромб
Оқу бағдарламасына сілтеме: 8.3.1.6 ромбтың қасиеттері мен белгілерін біледі және есеп шығаруда қолдана алады;
Сабақтың мақсаты: Ромб анықтамасын және оның қасиеттері мен белгілерін қолданып, есептер шығара алады;
Сабақ басында:
- оқушылардың зейінін шоғырландыруға
- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алуға
- оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға
көңіл бөлу қажет
Мұғалім іс-әрекеті:
-Ортақ байланысты табуды ұсынады;
-Жаңа тақырыпты бастайды;
Тоғыспалы сұрақтар.
Балаларға көк және қызыл карточкалар беріледі. Қайталауға арналған 5-сұрақ қойылады.
ИӘ көк карточка
ЖОҚ қызыл карточка
Соңғы сұрақтан кейін, тақырыпқа көшеді.
Оқушылар анықтаманы жазып алып, жалпы ромбпен танысады. Олар 3 топқа бөлініп (Орынбор, Қызылорда, Алматы) қасиеттері мен белгілерін қарастырады.
Топпен талдау жасап, бір-біріне түсіндіреді, сұрақтарға жауап береді, ойларын А3 форматына түсіреді, әр топ өз постерін қорғайды. Ромбының қасиеттері мен белгілерін өздері зертеушілік әңгіме жасай отырып дәлелдейді,дұрыс дәлелдемені дәптерге барлық оқушылар түсіреді.
Оқушылар жұптарға бөлініп, 3 есеп шығарады.
Есептерді талдап, сыныппен бірге талдайды.(қосымша 3)
Қызықты мағлұмат. Мұғалім оқушыларға 3 қаланың қандай байланысы бар екенін сұрайды. Кейін төрт астанамыз ромб тәріздес екенін көрсетеді. Неге ол ромб екенін сұрап, сабақты қорытындылайды........
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Параллелограмның дербес түрлері Ромб 8 сынып геометрия, геометриядан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, геометрия умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары, Параллелограмның дербес түрлері Ромб