Роза Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» әңгімесі 6-сабақ (8 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Қиял мен шындық
Сабақтың тақырыбы: Роза Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» әңгімесі 6-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А/И1. Әдеби шығарманың композициясы
Сабақ мақсаты: А/И1 Композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау.
Сабақ барысы:
Оқушылардың қызығушылығын ояту
Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбымен байланыстыру
Т. Ми шабуылы
1.Оқушылар «Мәңгілік бала бейне» пьесасы қалай жазылды?» мақаласымен танысады.Топта талқылайды.
2.«Мәңгілік бала бейне» пьесасынан үзінді көрсетіледі.Ойларымен бөліседі
«Дөңгелек үстел» әдісі
1-қадам. Мәселенің қойылуы:
шығарманың композициялық құрылымына кешенді талдау жасау;
2-қадам. Кіші топтарға бөлу;
3-қадам. «Дөңгелек үстел» жұмысының ережесі бойынша:
Әр сөйлеуші берілген мәселе бойынша пікірін, ойын бір параққа жазады да, сол жағындағы қатысушыға жылжытады, келесі оқушы тағы да сол қағазға пікірін, ойын жазып, көршісіне береді. Мүмкіндік болса, әр қатысушының ойын жазатын қаламының түсі әртүрлі болуы керек;
4-қадам. «Дөңгелек үстелдің» ережесіне сәйкес мәселе жайлы пікірталас;
5-қадам.Кіші топтардағы әңгіме нәтижесін түйіндеу;
6-қадам.«Дөңгелек үстел» қатысушыларының әңгімелері нәтижесінде ой қорытындысын жасау, рөлге еніп кейіпкер бейнесін сомдау. .....
Бөлім атауы: Қиял мен шындық
Сабақтың тақырыбы: Роза Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» әңгімесі 6-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А/И1. Әдеби шығарманың композициясы
Сабақ мақсаты: А/И1 Композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау.
Сабақ барысы:
Оқушылардың қызығушылығын ояту
Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбымен байланыстыру
Т. Ми шабуылы
1.Оқушылар «Мәңгілік бала бейне» пьесасы қалай жазылды?» мақаласымен танысады.Топта талқылайды.
2.«Мәңгілік бала бейне» пьесасынан үзінді көрсетіледі.Ойларымен бөліседі
«Дөңгелек үстел» әдісі
1-қадам. Мәселенің қойылуы:
шығарманың композициялық құрылымына кешенді талдау жасау;
2-қадам. Кіші топтарға бөлу;
3-қадам. «Дөңгелек үстел» жұмысының ережесі бойынша:
Әр сөйлеуші берілген мәселе бойынша пікірін, ойын бір параққа жазады да, сол жағындағы қатысушыға жылжытады, келесі оқушы тағы да сол қағазға пікірін, ойын жазып, көршісіне береді. Мүмкіндік болса, әр қатысушының ойын жазатын қаламының түсі әртүрлі болуы керек;
4-қадам. «Дөңгелек үстелдің» ережесіне сәйкес мәселе жайлы пікірталас;
5-қадам.Кіші топтардағы әңгіме нәтижесін түйіндеу;
6-қадам.«Дөңгелек үстел» қатысушыларының әңгімелері нәтижесінде ой қорытындысын жасау, рөлге еніп кейіпкер бейнесін сомдау. .....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Роза Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» әңгімесі 6-сабақ 8 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, Роза Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» әңгімесі 6-сабақ