Кестені мәліметтермен автоматты толтыру. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

7.2A: Электрондық кесте көмегімен тапсырмаларды шешу

Мектеп:

Уақыты

Мұғалімнің ТАӘ

Сынып: 7

Қатысушылар саны

Сабақта жок:

Сабақ тақырыбы:

Кестені мәліметтермен автоматты толтыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

электронды кестеде автоматты толтыруды қолдану

Сабақ мақсаты:

  • Электронды кестені мәліметтермен толтыруда автотолтыруды қолдану

Сәттілік критерийі:

  • автотолтырудың әр түрін қолана білу
  • мәліметтің түрлерін, жәшіктердің форматын айыра білу

Тілдік мақсаттар:

Мынадай тілдік қабілеттер дамиды

  • критериді анықтау кезінде сөйлеу қабілеті
  • кестені толтыру кезінде жазу қабілеті

Құндылықтарға баулу:

Жауапкершілік, ынтымақтастық - басқа топтары үшін жаңа материалды және жаңа материалды оқыту кезде сыныпта топтық жұмыс арқылы жүзеге асырылады.

Пәнаралық байланыстар:

жеке жұмыс кезінде математика пәнінен қосымша білімі қажет

Алдын ала білім:

Ол Excel деректер түрлерін біледі.

Электрондық кестеде қарапайым формулалар жаза алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақ басы

8 мин

1 Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу

2.Сабақ тақырыбына жеткізу

Оқушылар тақтадағы суретке қарап ол суретте қандай әрекет орындалып жатқанын және мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Мұғалім оқушыларға бүгінгі сабақта электронды кестеде автотолтыруды қалай қолдану керек екендігін оқитынын жеткізеді.

3. Сабақтың тақырыбын және сәттілік критерилерін жариялау

Мұғалім оқу мақсатын түсіндіреді

Мұғалім оқушылардан оқу мақсаты бойынша сәттілік критерилер анықтауды сұрайды

4. Өткен материалды еске түсіру

Оқушылар екеуара берілген сұрақтарды талдап жауап береді

Презентация

Сабақ ортасы

15 минут

Зерттеу жұмысы

Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Әрбір топ өз тақырыбы бойынша мәлімет іздейді

Сабақ соңы

2 мин

1.Сабақ қорытындысын шығару

Мұғалім қойған сұраққа оқушылар дәлелдемемен жауап беруі тиіс

Қалай ойлайсыңдар, Excel кестесінде автотолтыруды қоладану ыңғайлы ма?

2.Рефлексия

Оқушылар кері байланыс береді

Презентация

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Тапсырмаларды уақытымен орындап отырған оқушыларға қосымша тапсырма беріледі. (карточка 5).

Дифференциация - жұмыс жасау кезінде белсенді оқушы көмек көрсете алады

Бағалау сабақ барысында қаралады,оқушыға да оқытушыға да ( өз-өзін бағалау,өзара бағалау).

Белсенді қызмет түрлері – сыныптастарының мәліметтерін құру ккезінде(ішкі және сыртқы шеңбер).

Сабақ бойынша рефлексия

Оқу мақсаты/шынайы оқыту мақсаты?

Барлық оқушылар ЦО жете білді ме?

Егер жетпесе,онда неге?

Дифференциация сабақ барысында дұрыс өтті ме?

Сабақ кезеңдері нақты бола білді ма?

Сабақ жоспарында жаңылу болды ма?

Жалпы бағалау

Қай екі аспектілі сабақ жақсы өтті (білім берумен оқытуды ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін не себеп бола алатын еді(білім берумен оқытуды ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың жетістіктерінен нені анықтадым/оқушылардың жеке қиындықтарын,алдағы сабақтарда не нәрсеге көңіл бөлу керектігін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.