Кестені белгілеу және пішімдеу. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді оқу жоспары

 

Ақтөбе қаласының Назарбаев Интеллектуальдық физика-математика бағытындағы мектебі

_____________ Шоканов Б.С.

Содействие созданию благоприятной трехъязычной образовательной среды, основанной на лучших традициях национальной системы образования с использованием международного опыта, современных технологий и равных возможностей для всех

Пән: Информатика

Мұғалімнің А.Т.Ә:

Күні:

Сыныбы: 7

Оқушылар саны: 10

Раздел 7.2A: Есепті электрондық кесте көмегімен шығару

Сабақ тақырыбы

Кестені белгілеу және пішімдеу

Алғашқы білім

  • оқушылар кесте құруды және оны ұсынуды біледі

Сабақ мақсаты

  • электрондық кестенің негізгі түсініктері мен мүмкіндіктерін таныстыру

 Оқу мақсаты

  • электрондық кестеде элементтерді пішімдеу

Сәттілік критерийі:

    • «ұяшық» мағынасын біледі
    • баған мен жолдың мағынасын біледі
    • ұяшықтарды біріктіріп кестені пішімдей алады (шегін, құю, қаріп, көлем)
    • Мәліметтің форматын анықтау, электрондық кестені қолдану (мәтін, сан, формула)

Тілдік мақсаттар

 

Лексика және термин сөздер:

Microsoft Excel, cell, sheet

Құндылықтарға баулу:

 

  • Академиялық адалдық: басқа адамдардың ойын құрметтеу , заключающееся в соблюдении принципов академической честности
  • жауапкершілік– практикалық жұмыс жасау барысында.

 Пәнаралық байланыс

Пән

математика

Кезең

Жаңа сабақты меңгеру (практикалық бөлім)

 Дифференциация

-оқушыдан нақты жауапты күту;

-программа орындау барысында жеке көмек көрсету;

Сабақ барысы

1 -2 сабақ

Сабақ басы

8 минут

1.Организационный момент.

Оқушылармен амандасу.

2. Подведение к теме урока

оқушыларға карточка таратып сұраққа жауап беруін сұрайды:

-Жер бетіндегі ең ірі алмаз қалай аталады?

-«Сьерра-Леон Жұлдыз» алмазы қай жылы табылды?

-«Жеңіс» алмазының салмағы қанша?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Оқытушы сұрақ қояды:

- Ақпарат қандай типті? (мәтіндік және кестелік)

- Қай ақпарат түрі тиімді? Неге?

- Көлемді ақпаратты алу үшін, қай формада ұсынған жөн?

4. Сабақ тақырыбын айту,оқу мақсатымен танысу.Оқу критерийі жетістіктернің мақсатын талқылау.

Презентация

Слайд 1-2

Бағдарлама 1

Слайд 3

Сабақ ортасы

30 минут:

10 минут

5 минут

10 минут

5 минут

1. Жаңа сабақ

Оқытушы электрондық кестенің мүмкіндіктерін түсіндіріп,оны орындауға ұсынады:

- ЭК атауы

- ЭК терезесі

- Адресация

- Кестені рәсімдеу

- Қосу, жылжыту, мәліметті көшіру

Бір мезгілде оқушылар дәптерге жазып отырады.Оқытуышны бағалау

2. Бастапқы материалды бекіту

- Тапсырманы learningapps.org/2036964

learningapps.org/2068711 орындау

3. Практикалық жұмыс

ЭК-ні пайдалана отырып сізге тапсырыс берген анаңыздың 1000 теңгесі барлық азық-түлік алуға жетеді ме,және 150 теңгелік чипсы алуға ше?

Самооценивание.

4. Жаңа сабақты бекіту

- Тесттық тапсырманы онлайн режимінде жасау. Өзін-өзі бағалау.

Слайд 4-14

Слайд 15

Слайд 16-17

Слайд 18

Сабақ соңы

2 минут

Оқушылар сұраққа жауап береді:

  • Сабақ барысында қандай қиындықтар болды?
  • Сабақ беру кезінде маған не жетіспеді?

Слайд 19

Сабақ бойынша рефлексия

Оқу мақсаты/шынайы оқыту мақсаты?

Барлық оқушылар ЦО жете білді ме?

Егер жетпесе,онда неге?

Дифференциация сабақ барысында дұрыс өтті ме?

Сабақ кезеңдері нақты бола білді ма?

Сабақ жоспарында жаңылу болды ма?

Жалпы бағалау

Қай екі аспектілі сабақ жақсы өтті (білім берумен оқытуды ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін не себеп бола алатын еді(білім берумен оқытуды ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың жетістіктерінен нені анықтадым/оқушылардың жеке қиындықтарын,алдағы сабақтарда не нәрсеге көңіл бөлу керектігін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.