Электрондық кестелерді автоматты түрде толтыру. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

7.2A-тарау: Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу

Мектеп:

Күні:

Мұғалім АТЖ:

сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Электрондық кестелерді автоматты түрде толтыру

Осы сабақта қол жет-кізілетін оқу мақсат-тары (оқу бағдарла-масына сілтеме)

7.2.25 кестенің автоматтық толтырылуын қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар оқиды:

Электронды кестедегі деректерді автоматтық толтыру не екенің;

Электронды кестедегі автоматтық толтырудың не үшін қажет екенің; Электронды кестедегі автоматтық толтырудың тәсілдерін.

Оқушылардың көбісі оқиды:

Электронды кестедегі деректерді автоматтық толтыру арқылы жүзеге асырса.

Кейбір оқушылар оқиды:

Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде автоматтық толтыруды қолданса

Бағалау критерийлері

Оқушы оқу мақсатына жетті, егер электронды кестемен жұмыс істеген кезінде автоматтық толтыруды қолданса.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар біледі:

Автоматтық толтыру не екенің және оның тәсілдерін;

Оқушылар істей алады:

Электронды кестеде автоматтық толтырудың тәсілдерін сөзбен түсіндіре алады;

Предметтік лексика және терминология:

кесте, ұяшық, қатар, баған, парақ, формула, диаграмма, шартты форматтау

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы

  • Міндетті шешу үшін біз… пайдаландық, себебі …
  • Деректерді бейнелі көрсеу үшін … болады.
  • Диаграмма құру үшін алдымен …, содан кейін …

 Құндылықтарды дарыту

  • Қмір бойы оқуға дағдылану;
  • Сыйластық;
  • Қызметкерлік.

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбуктар нтерактивті тақта, интернет.

Жаһандық азаматтылық

Әрбір оқушыға жайлы орта құру.

Пәнаралық байланыстар

Математика, физика, шығармашылдық.

Бастапқы білім

Электронды кесте бойынша бастапқы білім.

Сабақ барысы

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Ресурсы

Сабақтың басы

0 - 5 мин.

Дайындалу уақыты: сабақта жоқтарды журналға белгілеу.

(W) Интерактивті тақтада жоғарғы көлемді біртекті деректері бар электронды кесте көрсетілген. Мұғалім жетелеуші сұрақар қояды:

Ұсынылған кесте бойынша не айта аласыздар?

Осы кестеніі толтыруын тездетуді мүмкін бе? Қалай ойлайсыздар?

Қалай ойлайсыздар? Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушыларды сабақ тақырыбымен, оның мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстыру.

Презентация слайд 1-3

Қосымша 1.

Сабақтың ортасы

6 - 20 мин.

21-22 мин.

23-26 мин.

27-42 мин.

(W) Мұғалім мысал арқылы деректерді автоматтық толтырудың әртүрлі тәсілдерін ұсынады:

  • Бағанға еңгізілген деректерді автоматтық қайталау;
  • Толтыру маркерін орын ауыстыру арқылы аралық ұяшықтардың толтыруы;
  • Аралық ұяшықтардың формула арқылы толтырылуы;
  • Тізімге еңгізілген элементтер, күн және сандардың реттілігі арқылы ұяшықтардың толтырылуы.

Физминутка.

(W) Мұғалім Деректерді автоматтық толтыруымен түсіндірулуі бар Қосымша 2 көрсетеді.

  •  Автоматтық толтырудың әртүрлі тәсілдеріне арналған прақтикалық тапсырманы, оқушылар кестені құрастыра отырып орындайды.

Excel

Қосымша 2

Сабақтың аяғы

43 - 45 мин.

Сабақ рефлексиясы, жетістік критерийлерін қайталау арқылы «Тарелкедегі алмалар» атты рефлексияны өткізу. (қызыл – түсінбейім, сабақ қиын, жасыл – толық түсінемін, сабақ қызықты).

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жкелей жұмыс және толық сыныппен жұмыс

Бақылау, өзара бағалау, мұғалімнің тексерісі

Рефлексия Қауіпсіздік техникасын сабақта толық сақтау. Физминутка

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:______________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

2:______________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: _____________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

2:______________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.