Микропрепарат арқылы С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақ мезофиллін зерттеу. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспарының үлгісі

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Қоректену

Мектеп:

Мерзімі:

Мұғалім:

Сынып: 11

Қатыспағандар: қатысқандар:

Сабақтың тақырыбы

Микропрепарат арқылы С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақ мезофиллін зерттеу

Осы сабақта жететін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.4 - C3 және С4 өсімдіктердегі көміртектің фиксациялау жолын зерттеу

 Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақ анатомиясын салыстыруға қабілетті болады.

Оқушылардың көбісі: Ережелер бойынша С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақтарының суретін салай алады.

Кейбіреулері: С4 өсімдіктерінің жапырақтарының артықшылықтарын сипаттай алады.

 Бағалау критерийлері

  • Практикалық тапсырманың алдында тәуекелді бағалауды жүргізеді.
  • С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақтарының ішкі құрылысын суретін салады
  • С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақтарының құрылысын салыстырады.
  • С4 өсімдіктерінің жапырақтарының артықшылықтарын түсіндіреді.

 Тілдік мақсаттар

Терминология

Көміртек диоксиді, фототыныс алу, лептесік, рубиско, RuBP, 3-ФГ, Фосфогликолят / PGP, Су күйзелісі, Көміртектің фиксациялау жолы, С3 және С4 өсімдіктері, мезофилл жасушалары.

Диалогқа қажетті пайдалы сөз тіркестері / жазулар

Өсімдіктерді жабық күйде ұстай алады....көп уақытты ішінде.....өсімдіктердің жапырақтарының арнайы құрылысы СО2 концентрациясында.....Сондықтан .... өсімдіктердің лептесіктері жоғары температурасында концентрацияның төмендеуіне әкеледі....

 Құндылықтар

Топта және жұпта жұмыс жасағанда ынтымақтастық.

 ИКТ қолдану

Power Point презентациясынан ақпараттың оқылуы

 Пәнаралық байланыстар

Химия – фотосинтез бұл биохимиялық реакция (фотосинтез теңдеуі, фотосинтезге қатысатын заттар)

Алдыңғы білімдер

Өсімдіктердің қоректенуі (7 сынып)

Сабақ барысы

Сабақтың этаптары

Жоспарланған қызмет түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(W) Мұғалім оқушыларға мақсатты сараптауды ұсынады, және де сабақ бойынша болжамдарын беруді ұсынады.

(Сараптамада ең бастысы бұйрық етістігінен бастаған жөн, содан кейін кілт сөздерге көшу керек)

Дифференциация: Кейбір оқушыларға мақсатты талдауда мұғалімнің көмегі керек болады.

(W) Оқушыларға бағалау критерийлерін оқуды ұсыныңыз, ол олардың сөйлеу және оқу дағдыларын жаттықтырады.

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(G) Материалдар және құрылғыларға байланысты мұғалім оқушыларды топтарға бөліп, олар зертханалық жұмыстарын бастайды.

(I) Оқушылар лабораторлық жұмыстың мақсатын сараптайды.

(I) Оқушылар құрал жабдықтар тізімімен танысады, және де тәуекелдерді бағалау кестесін толтырады.

БАҒАЛАУ

Әр оқушы тәуекелдерді бағалау кестесін толтырғанын қараған жөн.

(G) Оқушылар жұмыс барысы бойынша тапсырмаларды орындайды.

Мұғалім оқушылардың қауіпсіздігін қадағалайды!

Егер құрылғылар жетпесе А және В қосымшасындағы суретттерді пайдаланады.

(I) Оқушылар С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақтарының анатомиясын салады.

БАҒАЛАУ

(I) Ережелер бойынша оқушылар бір бірінің суреттерін бағалайды.

(I) Нәтижелерді сараптап, қорытындыны жасауға кіріседі. (дескрипторлар бойынша)

(I) Жүргізілген жұмысты бағалауға кіріседі. (дескрипторлар бойынша)

БАҒАЛАУ

(I) Мұғалім оқушылар арасында олардың сараптарын және қорытындыларынын өзара бағалауды ұйымдастырады.

Микропрепарат арқылы С3 және С4 өсімдіктерінің жапырақ мезофиллін зерттеу Лабораторлық жұмысы

Мақсаттар, жұмыс барысы

Құрал жабдықтар және материалдар

Тәуекелдерді бағалау

Сабақтың соңы

Оқушылар критерий бойынша рефлексия жүргізеді, және жұмыс парақтарын бағалайды.

ДифференциалдыоқытуКөбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілет іжоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

БағалауОқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

Топтарға дайындалған дифференцияланған тапсырмалар. Оқушыларды көп сөйлеуге бағыттау.

Оқушылар бір-бірін бағалайды, жұптасып бағалау жұмысы.

Мұғалімнің бағалауы.

Сабақ барысында ауызша формативті бағалау жұмысы жүргізіледі.

Қауіпсіздік ережелері.

Сабақта физминутканы қолдану.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.