Ұйқының, организмнің тынығуына, қалпына келуіне, әсерін түсіндіру. Биология, 7 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

7.3С Координация және реттелу

Мектеп: Ақтау қ., ХББ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақ түрі

Жаңа тақырып

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны::

Қатысқан оқушылар саны::

Сабақ тақырыбы:

Ұйқының, организмнің тынығуына, қалпына келуіне, әсерін түсіндіру.

Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары:

  • Ұйқының, организмнің тынығуына, қалпына келуіне, әсерін түсіндіру.

 Сабақ мақсаттары

  • Ұйқының, организмнің тынығуына, қалпына келуіне, әсерін түсіндіру.

 Бағалау критерийлері:

Ұйқы деген не екенін біледі

Ұйқының, организмнің тынығуына, қалпына келуіне, әсерін түсіндіреді

Топта және жұпта белсенді жұмыс жасайды

 Тілдік мақсаттары

 

Пәндік лексика мен терминологиясы

психика, ми, жүйке, денсаулық, гигиена, ұйқы, жады , күйзеліс, диета, физикалық, психикалық денсаулық

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөз тіркестері

Біздің (денеміздің) денсаулығын қамқорлыққа алу үшін біздің салауатты (психикамыздың) болуы да маңызды.

Бұл (психикалық гигиена) деп аталады.

Мен салауатты психиканың … үш аспектісі туралы айтамын. / Салауатты психикаға үш нәрсе ... енеді.

Ең алдымен,…

Егер Сіз қағидаларды сақтасаңыз, жадыңызды жақсарта аласыз/ психикаңызды сау қалпында сақтай аласыз:

• Егер сіздің (ұйқыңыз 8 сағат бойы), Сіз … боласыз/Сіздің денеңіз бен психикаңыз сау болып қалады.

• Егер Сіз (стрессті төмендеткіңіз) келсе, онда Сіз ... /Сіз …. тиіс. ...

Қорытындылай келе, біздің (психикамыз бен жадымыз) сау қалпында екендігіне көз жеткізуіміз үшін, бізге ….. керек.

  Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану

 АКТ қолдану

Интербелсенді тақта қолдану, Интернет арқылы ақпарат табу

Алдыңғы білім

Жануарлардың жүйке жүйесінің түрлерін біледі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақта орындалуы тиіс іс – әрекеттер

Оқыту ресурстары

Басы

0 – 3 минут

Ынтымақтастыру атмосферасын құру.

Ортасы

8 – 12 мин

12-22

22-34

(Т) Қалыпты психикалық саулықты сақтауға байланысты нақты жағдайларды талқылау үшін оқушыларды топтарға біріктіру.

(Т) Кіші топтарда қалыпты психикалық саулықтың ауытқу себептерін анықтау.

(Т) Үлкен топтарда әр кіші топтың өкілдері аталған жағдайлардың шешу жолдарын ұсынады.

(Т) Оқушылар «қалыпты психика» жөнінде келесі ақпараттар қамтылған постер дайындайды:

  • Ұйқының маңызы
  • Есте сақтауды жақсарту тәсілдері
  • Психикалық гигиенаның ережелерін қалай сақтау қажет?

Оқулық 8 сынып Очкур Е.А. т.б. (Алматы, «Мектеп», 2008), §62-65

Оқулық 8 сынып Алимкулова Р. т.б. (Алматы, «Атамұра», 2008), §59, 60, 61, 62

Аяқталуы

35 – 40

 Рефлексия.Чемодан, еттартқыш, қоқыс жәшігі

 Оқушыларға стикерлер таратылады. Оқушылар бүгінгі сабақта алған білімдерін, әсерлерімен ойларын стикерге жазады.

 Чемоданға – оқушы сабақта алған біліміне толық түсінген болса, үйге білім жүгімен кетіп бара жатса, стикерін салады.

 Еттартқышқа – оқушы сабақта алған білімдерін әлі де сенімсіз, қарастыру, ой елегінен өткізу керек екенін білсе, стикерін салады.

Қоқыс жәшігіне - оқушы сабақта ешнәрсе түсінбесе стикерін салады.

Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Қосымша ақпара

Барлық оқушылар: Ұйқы анықтамасын сипаттайды

Оқушылардың көбі: Ұйқының, организмнің тынығуына, қалпына келуіне, әсерін біледі

Кейбір оқушылар: Ұйқы маңызын түсінеді

Қабілеті жоғары оқушылар өздері жеке жұмыс жасай отырып ленталарды пайдаланып ДНҚ сұлбасын құрастыра алады.

Бағалау – сіз оқушылар білімін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз.

Оқушылардың топпен іс-әрекетте белсенді әрекетін,өз пікірін жеткізе алуын ескеремін

Оқуаралық байланыстар Денсаулық сақтау және қауіпсіздік қағидаларын орындау. Байланыс АКТ

Рефлексия

Сабақтың мақсаттары/Оқу мақсаттары шынайы ма? Сіз бүгін не оқып білдіңіз? оқу атмосферасы қандай болды? Мен дайындағаноқудифференциациясытабыстыма? Мен уақыттысақтадым ба? Мен жоспарғақандайөзгерісенгіздімжәне неге?

Сабақта оқу атмосферасы өте жақсы болды.Оқушыларды өзіндік жұмыс жасату барысында сабаққа белсенділігі көрініп тұрды.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі ең табысты (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)?

1:Оқыту және таныту

Қандай екі мезет сабақты жақсарта алар еді (сабақ беру мен оқытуды қарастырыңыз)?

1:Өзіндік жұмыс жасату арқылы есте сақтау қабілетін арттыру танымын дамыту.

2:

Мен сабақтан топ пен жекелеген адамдар туралы маған келесі сабаққа дайындалуға көмек беретіндей не білдім?

Топтардың жұмысын жандандыру.Сұлбаны құрастырудың бағыттаушы үлгі суреттерді қабырғаларға іліп қою.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.