7 сыныпқа арналған "Елтану" бөлімі бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары, презентация, таратпа материал ұсынылған.
Петропавл қаласындағы ХББ Назарбаев Зияткерлік мектебі. Тарих, география және экономика пәндері ӘБ. География пәнінен сабақ жоспары
Күні: 29.04- 04.05. 2019 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: Габдуллина А. Н.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 сыныптар |
Қатысушылар саны: |
Қатыспаушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
География пәнінен функционалды сауаттылығын арттыру, бірлесе әрекет жасау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Елдердің экономикалық-географиялық жағдайына баға беру; Географиялық дерек көздермен жұмыс істеу (карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Саяси картаны қолдана отырып, елдердің экономикалық географиялық жағдайына баға беру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Таңдауы бойынша бір елдің экономикалық географиялық жағдайына баға беру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік міндет |
Географиялық, физикалық орны, экономикалық жағдайы, орталық, перифериялық (шеткі), ішкі, қолайлы, қолайсыз жағдай Қажетті сөздерді кіріктіре отырып сөйлемдерді құрастыра алады. Бұл ел төрт жағынан сумен қоршалып жатыр, сондықтан..................... деп аталады. Ел мұхитқа шыға алмайды, сондықтан ...................қолайсыз. Географиялық орнына қарай..................... бөлінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ әдісі:
|
Сұрақ-жауап, суреттермен жұмыс, лекциялық материалдармен жұмыс, жеке жұмыс, топтық жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Құрал-жабдықтар: |
Суреттер, видео, интерактивті тақта, интернет ресурстары, атлас, карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
ОБ сілтеме: Дүние жүзі елдері
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дағдылар |
Бағалау критерийлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Білу және түсіну:
Қолдану/ талдау: |
*материкішілік(құрлықішілік немесе орталық), аралдық, мұхитжағалаулық/ теңіз жағалауындағы (перифириялық немесе шеткі), түбектік, архипелагтық елдер ұғымдарын біледі; *жоспар бойынша бір елдің экономикалық- географиялық жағдайына (ЭГЖ) баға бере алады;
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-шаралар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Барысы: Ұйымдастыру-шылық кезең 0-1 минут |
1.Сәлемдесу 2.Балаларды түгендеу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Білімді меңгеру 2-15 минут
16-25 минут
26-46 минут
47- 57 минут
58-60 минут
61-80 минут
|
Рефлексия Сабақтан меңгерген бір факт
БӨЛІМ БОЙЫНША ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУ
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – сіз ықпал етуді қалай жоспарлайсыз? Сіз ең қабілетті оқушылардан сабақ сұрауды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау –Сіз оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Қиылысатын оқу мәтіндері Еңбек гигиенасы мен қауіпсіздік техникасын тексеру |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар білетін болады: Елдерді географиялық орнына қарай топтастыра алады; Елдің ФГЖ сипаттай алады; Елдің ЭГЖ- н бағалайды; Оқушылардың көпшілігі: ЭГЖ тиімді/ тиімсіз елдерге мысалдар келтіреді; Кейбір оқушылар: Қазақстанның ЭГЖ-н бағалайды; |
Өзін- өзі бағалау; Бірін- бірі бағалау; Мұғалімнің бағалауы қатар жүреді; |
Сабақта отырған орнында жеке тазалық гигиенасын сақтау; Кабинет ішінде еркін қозғалыс кезінде байқап жүру; Сабақ барысында дұрыс отыруын ескерту; Ноутбук пайдаланған жағдайда мұғалімнің рұқсатымен алып пайдаланады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Нәтиже Сабақтың/оқу міндеттері
шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені жаттады? Оқу атмосферасы қандай болды? Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма? Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай? |
Төмендегі бос орынды сіздің сабағыңызды сипаттауға пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақтың сапасы туралы сұрақтардың ең маңыздыларына жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы:
Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы
Оқу мақсаты:
- Елдердің экономикалық-географиялық жағдайына баға беру;
- Географиялық дерек көздермен жұмыс істеу (карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар)
ЭГЖ жоспары:
- 1. әлемдік экономиканың басты орталықтарына, әлемдік нарыққа (нарықтық- географиялық жағдайы);
- (Әлемдік басты экономикалық орталықтарына Батыс Еуропа, АҚШ, Жапония елдері жатады)
- 2. көрші елдерге (көршілік жағдай);
- 3. халықаралық көлік жолдарына (көліктік- географиялық жағдай) қатысты анықтау.
- (халықаралық көлік жолдарына Жерорта теңізі, Атлант мұхиты, Тынық мұхиты, Еуропа мен Азия аралығы жатады)
- ЭГЖ тиімді немесе тиімсіз, қолайлы немесе қолайсыз болуы мүмкін.
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: елтану, жұмыс, минут, Бағалау, географиялық, экономикалық, отырып, бағалау, карта, картаны, саяси, сипаттайды, жағдайына, келтіреді, материал, мысалдар, Дескрипторлар, елдерге, Саяси, елдің