Музыка және театр. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар: 3 Бөлім: Музыка және өнер түрлері Мектеп: Мерзімі: Мұғалім: Сынып 6 Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Музыка және театр 2 сабақ |
Оқу мақсатына арналған сілтеме | 6.1.2.4 – ауызша және жазбаша жұмыстар орындау барысында музыкалық терминологияны пайдалану; 6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 6.1.2.3 – көркем бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінін көркемдеуші құралдарын салыстыру 6.1.3.3 – музыкалық шығармалардың қарапайым үзінділерінің сипатын жеткізу, партия бойынша және (немесе) ансамбльмен аспаптарда орындау; |
Сабақ мақсаты | Оқушылар:
|
Бағалау критерийлері | Оқушы:
|
Тілдік мақсат | Оқушылар: - бейнелеу өнері мен поэзияны, театрлық және кинематографиялық қойылымдарды тілдік терминологияны қолдану арқылы талдау. Пәндік лексика және терминология Өнер түрі, театр, спектакль, режиссер, актер, костюмер, көркем жетекші. Талқылауға арналған сұрақтар: Режиссер ... ... ... жауап береді Актер – ... ... ... ойнайды суретші-көркемдеуші ... ... ... айналысады дыбыс режиссері ... ... ... көркемдейді. көстюм тігуші ... ... ... айналысады. |
Пәнаралық байланыс | Бейнелеу өнері, әдебиет |
АҚТ қолдану | Шығармашылық жұмыс орындауда, музыкамен сүйемелдеу үшін немесе тапсырма бойынша ақпарат іздеуде АКТ дағдыларын дамыта алады. |
Алдыңғы білімдері | Берілген сабақта алдыңғы тақырыпты толықтыру болып саналады. Оқушыларда спектакль, театр ұғымдары бойынша алдыңғы білімдері болуы мүмкін. |
Құндылық | Театр өнері деген қызығушылығын арттыру. Қазақ мәдениетіне деген сыйластық сезімін дарыту. |
Жоспар
Жоспраланған сабақ барысы | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақ басы 3 мин. 5 мин. | Ұйымдастыру бөлімі. Сабақтың тақыры мен мақсатын анықтау. Алдыңғы сабақтағы ұғымдарды қайталау. Тапсырма. Топта талқылау. Сыныпты топтарға бөлу. 1 топ - актер деген кім? 2 топ –режиссер немен айналысады? 3 топ - дыбыс режиссері қандай рөл атқарады? 4 топ - костюм тігушінің атқаратын рөлі? 5 топ - суретші-көркемдеушілер немен айналысады? Жауапқа келесі сөз тіркестерін пайдаланыңыздар: Режиссер ... ... ... жауап береді; Актер – ... ... ... ойнайды; суретші-көркемдеуші ... ... ... айналысады; дыбыс режиссері ... ... ... көркемдейді; костюм тігуші ... ... ... айналысады. | Сабаққа арналған презентация карточкалар | ||||||||
Сабақ ортасы 5 мин. 10 мин. 5 мин. 5 мин. 5 мин. | Тапсырма. Импровизация.
Тапсырма. Презентация. Өз жұмыстарыңызды сынып алдында көрсетіңіздер.
Тапсырма. Талдау және орындау.
Тапсырма. Үйрену және орындау. «Наурыз-думан» әнін тыңдаңыздар.
Өз жауабыңызды түсіндіріңіз. Әнді үйреніп, орындаңыздар. Рефлексия.
| Алдар көсенің сиқырлы шапаны Қазақтың халық ертегілері. Алдар көсе туралы ертегі ertegi.ru/index.php?id=11 Көрініске арналған құралдар, ноутбук, смртфон, т.б. «Наурыз-думан» әні. Сөзі М. Мақатаевтікі, музыкасы Т. Сарыбаевтікі | ||||||||
Сабақ соңы 2 мин. | Оқушылардан кері байланыс алу. Рефлексия орындау үшін мұғалім мәтіні бар қағаз беттерін таратып, мынадай ұсыныс жасауы тиіс: •Мен бүгін сабақта үйренгенім… •Сабақта мені толғандырған… •Әсіресе менің қолым жеткені… |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдаукөрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Актерлік дағдысы жоғары оқушылар көрініс кезінде негізгі рөлді орындай алады; Вокалдық дағдысы бар оқушылар солист бола алады. | Бақылау; Бірін-бірі бағалау. Сабаққа арналған бағалау критерийлері | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.