Тізімдер. Информатика, 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: Информатика

Мұғалімнің аты жөні:

Уақыты:

Сынып: 4

Оқушылар саны:

Ұзақ мерзімді жоспардағы бөлім

4.1В Бөлім: Мәтінмен жұмыс («Адам құндылықтары» )

Сабақ тақырыбы

Тізімдер

Алдын ала білу керек

Мәтіндік редакторда практикалық жұмысының дағдыландыруы: теру, редакциялау, мәтінді пішімдеу. Графикалық суреттерді құру және өңдеу. Файлдармен және бумалармен жұмыс жасау.

Оқу мақсаты

4.​1.​2.​3 жұмыс барысында мәнмәтіндік менюді қолдану;4.​2.​1.​1 маркірленген және нөмірленген тізім құру;

 Сабақ мақсаты

  • белгіленген және нөмірленген тізім құрады

Бағалау критерийлері

  • Жұмыс барысында мәнмәтіндік менюді қолдана алады;
  • Тізім жасау барысында маркірленген жән нөмірленген тізім құра алады;

 Тілдік мақсаты

Оқушылар:

Маркірленген және нөмірленген тізім жасау барысын сипаттай алады;

Құндылықтарын саралау

Үштілділік – теориялық ақпараттарды оқу барысында,

Жауапкершілік – жаңа тақырыпты оқу барысында,оқу – практикалық жұмыс жасау барысында

 Пән аралық байланыс

пән

Ағылшын тілі

Өзін өзі тану

кезен

Жаңа тақырыпты оқыту және сергіту барысында

 Дифференциация

- зерттеу жұмысын өткізу кезенінде оқушылардың ерекшеліктерін ескеру;

- оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып электронды рессурстарды тандау.

АКТ қолдану дағдылары

  • Жаңа тақырып үйрену барысында галамторда ресурстар қолдану;
  • Оқушылардың білімін өзектендіру кезеніңде ғаламтор ресурстар қолдану

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

  • компьютермен жабдықталған кабинетте жұмыс ережелерін сақтау
  • ДК жұмыс жасау кезінде тайменеджмент сақтау

Сабақ барысы

Сабақтын жоспарланған бөлімдеті

Сыныптағы жоспарланған іс шаралар

Ресурстар

Сабақтын басыа

3 мин

1.Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу.

2. Сабақ тақырыбына жетелеу

- 1 слайдқа мұқият қарап берілген суреттерді не біріктіретінін айтып беріңіз?

- Бүгінгі сабақта не туралы айтамыз?

3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсатын және бағалау критерийлерімен таныстыру

Презентация

Слайд 1

Слайд 2-3

Сабақтын ортасы

35 минут:

5 минут

7 минут

7 минут

5 минут

2 минут

8 минут

  • Білімді жаңарту.

Өткен сабақта оқушылар мәнмәтіндік мәзір жайлы өткендіктен мұғалім оқушылаға сұрақ береді:

  • Слайдта көрсетілген суреттер нені білдіреді?
  • Мәнмәтіндік мәзірді қалай шақырамыз?
  • Мәнмәтіндіқ мәзір бізге не себепті қажет?

Мұғалім оқушылардың назарына өмірлік құндылқтар жайлы берілген сөздерді талқылауға ұсынады.

  • Төмендегі сөздер қандай мағына білдіреді?

Оқушылар әрбір сөзді талқыға салады. Ұсынылған сөздердің ішінен маңыздылығы бойынша бес сөзді оқушылар теріп жазады.

Мұғлім оқушылардан не нарсе жзды және нәтижесінде дәптерге адами құндлықтарды қалай жазғанын сұрайды.

  •  Теориялық ақпаратпен танысу.

Мұғалім осы жазбадан соң тақырыпқа шығады. Талқылауға мұғалім бірнеше сұрақ береді:

  • «Тізім» термині қандай мағына береді?
  • Олар бізге не үшін қажет?

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, бір бірін мұқият тыңдайды. Мұғалім оқушылардың алғашқы дәрежедегі білімін бағалайды.

Мұғалім сабақ толық түсіндірілгеннен кейін сұрақтар ұсынады:

  • Тізімнің қандай түрлері бар?
  • Маркірленген және нөмірленген тізімнің бір бірінен қандай айырмашылығы бар?

Бір – бірін бағалау: оқушылар сыныптастарының жауаптарын тыңдай отырып, бір бірін бағалайды.

  • Теориялық білімді қортындылау:

Тақырыпты толық қортындылау үшін онлайн ресурс арқылы ойын ойнатылады: www.kahoot.com

Дескрипторлар:

  • Тізім сөзінің мағынасын толық аша алады;
  • Нөмерленген тізімді көрсете алады;
  • Маркірленген тізімді көрсете алады;

Өзін өзі бағалау және бірін – бірі бағалау.

  • Сергіту сәті.
  • Практикалық жұмыс.

Тапсырма 1

  • Microsoft Word-ты ашамыз;
  • Берілген «Құндылықтар» мәтінін қолдана отырып маркірленген тізім жазаңыз;
  • Маркірленген тізімнің көшірмесін жасап, оны нөмірленгенге өзгертіңіз;
  • 3 және 6 жолдарды бір – бірімен айыстырып, 4 жолдан кейән тағы бір жол қосыңыз.

Дескрипторы:

- Маркірленген тізім құрастыра алады;

- Нөмірленген тізім құрастыра алады;

- Дайын тізімдерге өзгеріс енгізе алады;

- Мәтіннің көшірмесін жасай алады.

4 слайд

5 слайд

6 слайд

7 слайд

8 слайд

9 слайд

10 слайд

https://goo.gl/cYxq7F

11 слайд

12 слайд

Сабақтын соңы

3 мин

Рефлексия.

  • Өтілген сабақтан соң көңіл күйіңіз қандай?

14 слайд

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтын мақсаты/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқу мақсатына барлық оқушылар жеттіме?

Жоқ болған жағдайда не себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді ме?

Сабақтын уақыттық кезендері тұрақты болдыма?

Сабақ жоспарынан не және неге кету керек еді?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.