Мазмұны. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

6.1В Мәтіндік құжаттарда сілтемелерді ұйымдастыру

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

 

Сабақтың тақырыбы

Мазмұны

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.1 – сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, атауы, түсіндірме)

Сабақтың мақсаты

Құжаттың мазмұнын ұйымдастыру

Бағалау критерийлері

1. Құжат беттерінің нөмірлерін орналастырады.

2. Құжаттағы мазмұнды құру командаларын қолданады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Мазмұнды қолданудың артықшылықтарын айта алады.

Мазмұнды құруға арналған командалар кезектілігін атай алады.

Пәндік лексика мен терминология

мазмұны, тақырып, стиль, беттердің нөмірлері

Диалог пен хаттарға арналған пайдалы сөйлемдер:

Мазмұнды құру үшін алдымен … қажет, одан соң…

Безендіру стилі … үшін қолданылады

Мазмұн … мүмкіндік береді

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық, тиімді байланысқа түсу дағдыларын білім беру, нақтылап айтқанда, жұптық және топтық жұмыс арқылы дамыту.

Сабақтың тақырыбы

Ынтымақтастық, тиімді байланысқа түсу дағдыларын білім беру, нақтылап айтқанда, жұптық және топтық жұмыс арқылы дамыту.

Пәнаралық байланыс

Мәтінмен жұмыс істеу кезінде орыс тілі және әдебиетпен байланысты.

Бастапқы білім

Оқушыларда мәтіндік редакторларда жұмыс істеу дағдылары бар: мәтінді теру және редактілеу, мәтінді форматтау, құжатты сақтау.

Сабақтың барысы

Жоспарланған сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жұмыстар

Ресурстар

Сабақтың басы

0-7

 Білімдерді өзекті қылу.

 Мұғалім оқушыларды топқа бөліп, кітапта мазмұнды құру туралы материалдары бар параграфты табуды ұсынады. Тапсырманы орындаудың қай әдісі тез нәтиже алуға мүмкіндік бергенін сұрайды.

 Мұғалім мектеп кітаптарындағы мазмұнның әртүрлі нұсқаларын қарастырып, жұппен ақылдасуды және сұрақтарға жауап беруді ұсынады:

  • Мазмұн дегеніміз не?
  • Мазмұн қай жерде орналасады?
  • Ол қандай элементтерді қамтиды?

Одан соң мұғалім ортақ ой салуды ұйымдастырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтады.

Әртүрлі пәндер бойынша кітаптар

Презентация. Слайд 3

Сабақтың ортасы

8-17

18-30

31-35

 Жаңа материалды өз бетімен оқу.

 Оқушыларға мазмұнды құруға арналған командаларды қамтитын нұсқаулық карталар бойынша тапсырмаларды орындау ұсынылады.

 

 Қорытындылау.

 Мұғалім оқушыларға карточка бойынша тапсырмаларды орындауды ұсынады. Карточкаларда қалдырып кеткен жерлерді толтыру қажет.

 Тапсырманы орындап болған соң тақтада жауаптар көрсетіледі, оқушылар өзін-өзі тексеруді орындайды.

 Мұғалім алынған білімнің сапасын бағалап, кезек бойынша сұрақтарға жауап берген оқушыларды қолдарын көтеруді сұрайды.

 Қажет болған жағдайда мұғалім қосымша ақпарат береді сабақ бойынша.

 

 Мұғалім орындалған тапсырмалардың нәтижелері бойынша талқылауды ұымдастырады. Оқушыларда қандай қиыншылақтар туындағанын, не нәрсеге назар аудару кереке екенін сұрайды.

Презентация. Слайд 4

Қосымша 1.1

Қосымша 1.2

Презентация. Слайд 6

Сабақтың аяғы

36-40

Үй тапсырмасы.

 Мұғалім оқушыларға келесі сабақты кішігірім жобаны – берілген тақырыпқа реферат жазатынын түсіндіреді.

 Мұғалім реферат тақырыптарын ұсынады, сондай-ақ келесі сабақта жүмыс істеу үшін оқушыларға мәтіндік материалдарды дайын керек екенін түсіндіреді.

 Тақырыптар:

  • Есептеуіш машиналарды құруға үлесін қосқан ғалымдар.
  • Бесінші буынның компьютерлері.
  • Компьютер ойындарының түрлері.
  • Компьютер құрылғыларының адам денсаулығына әсері.
  • Перфокарталар қалай жұмыс істейді?
  • Мәтінмен жұмыс істеу ережесі.
  • Сілтемелерді, гиперсілтемелерді қосу және мазмұнды құру бойынща нұсқаулық.
  • Қандай графика болады?

Презентация. Слайд 7

Дифференциация – Сіз қандай әдіспен көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Дарынды оқушылар алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз?

Бағалауоқушылардың материалды ұғыну деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Бағалау әр оқушының орындаған тапсырмалары бойынша жүргізіледі.

Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау

ЕТ, эргономика кабинеттерінде ТҚ ескерту

Сабақ барысында оқытудың белсенді әдісін пайдалану.

 Дифференциация тапсырмаларда көрініс табады.

 АКТ-нің дамыған дағдылары бар оқушыға бағытталған бағдар бар.

 

Өзін-өзі бағалау, бірін-бір бағалау.

Мұғалім бағалайды

 ӘК-мен жұмыс.

 ТБ негізгі ережелері

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/оқыту мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқыту мақсатына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытша кезеңдері көтерілді ме?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ барысында оқушылардың ойлануы үшін пайдаланыңыз. Сабағыңыз туралы ең қажетті сұрақтарға сол бағанада жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспекті жақсы өтті (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысы жақсартуға не мүмкіндік берер еді (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып туралы, олардың жетістіктері туралы не анықтадым/келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек, жеке оқушылардың қиыншылықтары?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.