Кеңістіктегі векторлардың координаталары. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3В Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Кеңістіктегі векторлардың координаталары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.11 - вектордың координаталары ұғымын білу, вектор координаталарын бірлік векторлар бойынша жіктеп таба білу; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушыларда коллинеар, компланар және компланар емес векторларды ажырату дағдысын қалыптастыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік мақсат: оқушылар: вектор, бағыт, бағыттас, қарама-қарсы бағытталған ,координата сөз тіркестерін қолданады; Пәнге қатысты лексика мен терминология: баистік жіктелуі; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: коллинеар, компланар векторларды ажыратуды жүзеге асырады және оларды геометриялық терминдермен интерпретациялайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Құндылықтарды дарыту жұппен жұмыс, ұжымдық жұмыс арқылы бірін-бірі түсіну сыйласу, көмегімен және оқушылардың идеяларын бағалау арқылы оны тұлға ретінде қолпаштау көмегімен жүзеге асады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ағылшын тілі, физика. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | «GeoGebra» бағдарламасын қолдану. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Жазықтықтағы вектор, олардың түрлері, оларға қолданылатын амалдар. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Тақырыпты, сабақ мақсатын, жетістік критерийлерін анықтау. 3. Үй жұмысын тексеру. |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 28 мин | 4. Тақырыпты еске түсіру Анықтама:Басы А() нүктелерінде, ал ұшы B() нүктесінде болатын векторының координаталары деп: , , сандарын айтамыз. Координаталары белгілі болғанда, вектордың координаталарын көрсетіп, немесе деп жазамыз. 5. Жұппен жұмыс.(Іскерлік кездесулер),Бірін-бірі бағалауға бағытталған.
6.Сабақты қорытындылау
| Геометрия 7-11 класс Погорелов А.В. Геометрия 10-11 класс Атанасян Л.С. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 4 мин | Үй тапсырмасын беру. №8. Төбелері А(1,3,2), В(0,2,4), С(1,1,4), D(2,2,2) нүктелерінде жатқан АВСD төртбұрышы параллелограмм болатынын дәлелдеңіз Рефлексия. | Геометрия 7-11 класс Погорелов А.В. Геометрия 10-11 класс Атанасян Л.С. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жұптық жұмыс арқылы оқушылар бір-біріне көмектеседі. Жұбының ойын тыңдап, өз идеясын айтады.математикалық тіл байлығы артады. Жеңіл есептен күрделіге ауысу көзделеді. | Бірін-бірі бағалау, мұғалімнің бағалауы. | Қауіпсіздік техникасы ережелерін еске түсіреді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.