Полимеразды тізбекті реакцияның таксономияда, медицина мен криминалистикадағы маңызы. Биология, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4DМикробиология және биотехнология | Мектеп: Өскемен қаласындағы НЗМ | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Полимеразды тізбекті реакцияның таксономияда, медицина мен криминалистикадағы маңызы | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.3.2 полимеразды тізбекті реакцияның таксономияда, медицина мен криминалистикадағы маңызын сипаттау | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Полимеразды тізбекті реакцияның таксономияда, медицина мен криминалистикадағы маңызын сипаттау | ||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар: ПТР сатыларын біледі; Полимеразды тізбекті реакцияның таксономияда, медицина мен криминалистикадағы маңызын сипаттайды | ||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика мен терминология: Полимеразды тізбекті реакция, амплификация, денатурация, криминалистика, ДНҚ полимераза, екі еселену Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: ПТР қолданылады…….. ПТР ……………….тұрады | ||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Өзара сыйластық Басқалардың ойын тыңдай отырып, өз көзқарасын білдіру Салауатты өмір салтын ұстану | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Медицина, криминалистика | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | PPt | ||||||||
Бастапқы білім | 6, 7, 9 сыныбынан микробиология және биотехнология курсы | ||||||||
Сабақ жоспары | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 1-3 мин 3-5 мин | Мәселелік сұрақ: Әкелік құқық – ол қалай анықталады?Әкелікті анықтау үшін алынатын ақпарат не түрінде болады? ДНҚ молекуласы қандай үрдіске ұшырайды? Оқушылар талқылау барысында сабақ тақырыбын анықтайды Мұғалім бағалау критерийлерін атайды. | Слайд 1 | |||||||
Сабақтың ортасы 5-15 мин 15-30 мин 30-35 мин | ПТР туралы видео қарау Оқушылар видео барысы бойынша ПТР сатыларын және оқиғаларды қысқаша жазып отырады. Оқушылар жұптық тапсырма орындайды: ПТР қолданылуы Өзара бағалау бағалау парағы арқылы жүргіледі | Видео 1 Қосымша 1 | |||||||
Сабақтың соңы 35-40 мин | Сабақ рефлексиясы Оқушылар 60 секунд аралығында сабақтың қорытындысын ламинатталған парақтарға жазады. Аяқтап болған соң еріктілер өз қорытындыларын оқиды. | Ламинатталған парақтар | |||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Оқушылардың қабілеттерін ескере отырып саралау жүргізіледі. Мысалы топтарды құру кезінде. | Сабақ басындағы талқылау сұрақтары мұғалім тарапынан бейресм түрде бағаланады. Өзара бағалау бағалау парақтары арқылы жүзеге асырылады. | Денсаулық сақтау технологиялар Ойын түріндегі белсенді оқыту сергіту үшін пайдаланылады. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Общая оценка Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.