Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру. (Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды мен айырмаға түрлендіру) 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру. (Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды мен айырмаға түрлендіру) 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.2.4.8 тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Сабақтың мақсаты: Өрнектерді түрлендіруде тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қолдану.
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау.
Оқушылардан тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды мен айырмаға түрлендіру формулаларын сұрап, естеріне түсіріңіз:
1)
2)
3)
Сонымен қатар тангенстер мен котангенстердің көбейтінділерін қосынды мен айырмаға келтіру формулаларын қайталаңыз.
Бекіту үшін оқушыларға келесі тапсырмаларды жұптасып орындауды ұсынуға болады.
1. Қосынды немесе айырма түрінде көрсетіңіз:
а) 2 sin 27°cos 9°; д) cos(x + 1)cos(x - 1);
б) -2sin 25°sin15°; е) 2 sin(α + β)cos(α - β);
в) 2 sinα cos3α; ж) sin(γ + φ)sin(γ - φ);
г) 2 cos2α cosα; з) sin(2х + 3)sin(х - 3)......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру. (Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды мен айырмаға түрлендіру) 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.2.4.8 тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Сабақтың мақсаты: Өрнектерді түрлендіруде тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қолдану.
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау.
Оқушылардан тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды мен айырмаға түрлендіру формулаларын сұрап, естеріне түсіріңіз:
1)
2)
3)
Сонымен қатар тангенстер мен котангенстердің көбейтінділерін қосынды мен айырмаға келтіру формулаларын қайталаңыз.
Бекіту үшін оқушыларға келесі тапсырмаларды жұптасып орындауды ұсынуға болады.
1. Қосынды немесе айырма түрінде көрсетіңіз:
а) 2 sin 27°cos 9°; д) cos(x + 1)cos(x - 1);
б) -2sin 25°sin15°; е) 2 sin(α + β)cos(α - β);
в) 2 sinα cos3α; ж) sin(γ + φ)sin(γ - φ);
г) 2 cos2α cosα; з) sin(2х + 3)sin(х - 3)......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру (Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды мен айырмаға түрлендіру) 1-сабақ 9 сынып алгебра, алгебрадан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары дидактикалық материал, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, алгебра умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары дидактикалык материал, Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру (Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосынды мен айырмаға түрлендіру) 1-сабақ