Д Бабатайұлы «О Ақтан жас Ақтан жас» 2-сабақ (5 сынып, II тоқсан )
Пән: Қазақ әдебиет
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Тәрбиенің қайнар бұлағы»
Сабақтың тақырыбы: Д. Бабатайұлы. «О, Ақтан жас, Ақтан жас» 2-сабақ
Сабақта іске асатын оқу мақсаты: (оқу бағдараламасынан сілтеме) Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы.
Б/С3. Әдеби эссе.
Сабақтың мақсаты:
5.Б/С2.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау.
5.Б/С3.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу.
Сабақ барысы:
Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелер таныстырылады.
Шүленгерлер туралы бейнематериал көрсетіледі, бүгінгі сабақпен байланысы айтылады.
«Молекула, молекула» тренингі арқылы оқушылар үш топқа бөлінеді.
Әр топқа постерлер мен түрлі-түсті қаламдар таратылады. Әр топқа сөйлеу үшін 5 минут уақыт беріледі.
1-тапсырма:
«О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңіндегі кейіпкерді шынайы өмірмен салыстырып баға беріңіздер.
Жетістік критерийі:
Жаңаша ойлап, шығармашылықпен жұмыс жасайды;
Өлең сюжетін қазіргі өмірмен байланыстыра алады.
Топтар бір-бірін жетістік критерийі арқылы бағалайды.
«Екі жұлдыз, бір тілек»
2-тапсырма:
«Ақтан жастың болашағы туралы автор болжамын талдап жазыңыз» деген тақырыпта 100- 110 сөзден тұратын эссе жазыңыз.
Жетістік критерийі:
Эссе құрылымын (кіріспе бөлім, негізгі бөлім, қорытынды бөлім) сақтап жазады;
Тақырып бойынша сөйлейді;
Өлең сюжетін ескеріп жазады;
Кейіпкер әрекетін талдап, құндылықтарға тоқталады.
Мұғалім әр оқушының жұмысын бағалайды. Кері байланыс жасайды.
Маған бүгін қандай тапсырманы орындау қиын болды?....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Тәрбиенің қайнар бұлағы»
Сабақтың тақырыбы: Д. Бабатайұлы. «О, Ақтан жас, Ақтан жас» 2-сабақ
Сабақта іске асатын оқу мақсаты: (оқу бағдараламасынан сілтеме) Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы.
Б/С3. Әдеби эссе.
Сабақтың мақсаты:
5.Б/С2.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау.
5.Б/С3.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу.
Сабақ барысы:
Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелер таныстырылады.
Шүленгерлер туралы бейнематериал көрсетіледі, бүгінгі сабақпен байланысы айтылады.
«Молекула, молекула» тренингі арқылы оқушылар үш топқа бөлінеді.
Әр топқа постерлер мен түрлі-түсті қаламдар таратылады. Әр топқа сөйлеу үшін 5 минут уақыт беріледі.
1-тапсырма:
«О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңіндегі кейіпкерді шынайы өмірмен салыстырып баға беріңіздер.
Жетістік критерийі:
Жаңаша ойлап, шығармашылықпен жұмыс жасайды;
Өлең сюжетін қазіргі өмірмен байланыстыра алады.
Топтар бір-бірін жетістік критерийі арқылы бағалайды.
«Екі жұлдыз, бір тілек»
2-тапсырма:
«Ақтан жастың болашағы туралы автор болжамын талдап жазыңыз» деген тақырыпта 100- 110 сөзден тұратын эссе жазыңыз.
Жетістік критерийі:
Эссе құрылымын (кіріспе бөлім, негізгі бөлім, қорытынды бөлім) сақтап жазады;
Тақырып бойынша сөйлейді;
Өлең сюжетін ескеріп жазады;
Кейіпкер әрекетін талдап, құндылықтарға тоқталады.
Мұғалім әр оқушының жұмысын бағалайды. Кері байланыс жасайды.
Маған бүгін қандай тапсырманы орындау қиын болды?....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Д Бабатайұлы «О Ақтан жас Ақтан жас» 2-сабақ 5 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, Д Бабатайұлы «О Ақтан жас Ақтан жас» 2-сабақ