Су (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
Пән: қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім «Су – тіршілік көзі»
Сабақ тақырыбы: Су
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
1.5 Тыңдау-көру материалдарының мазмұнын түсіну
3.1.5.1 тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжау
2.4 Оқыған/тыңдаған материалды мазмұндау
3.2.4.1 жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
Тірек сөздер негізінде оқиға желісін мұғалімнің қолдауымен болжап, мазмұндайды.
Оқушылардың көпшілігі:
Оқиғаны болжайды, тірек сөздер негізінде оқиға желісін сурет арқылы мазмұндайды.
Оқушылардың кейбірі:
Оқиғаны болжайды, тірек сөздер негізінде оқиға желісін сызба арқылы мазмұндайды.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру
«Мен саған сенемін» тренингі
Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың.
Сынып оқушыларының өзара бір-біріне деген сенімін арттыруға көмектеседі.
Ой шақыру
(Ұ) Мұғалім шағын бір ыдысты суға толтырып, ортаға қою арқылы оқушылардың ассоциация жасауын сұрайды.
Сабақтың мақсатымен таныстыру
• оқиғаның соңын болжап айтамын;
• тірек сөздер арқылы мәтіннің мазмұнын айтамын.
Мағынаны тану
Тыңдалым алды тапсырмасы:
(Ұ) Жаңа сөздермен жұмыс
Берілген сөздерді суретпен немесе мағынасы қарама-қарсы сөздермен сәйкестендір.
жағажай, ащы, бетінде
Мысалы:
жағажай
астында
бетінде тұщы
ащы
Тыңдалым тапсырмасы:
(ЖЖ) Үзіндіні мұқият тыңда. Оқиға қалай аяқталады деп ойлайсың? Суреттердің көмегімен мәтін құрап айт.
Ерте, ерте, ертеде бір бала өмір сүріпті.
Оның қайығы болыпты.
Бір күні су бетінде тұрған қайығы ағып кетеді.
Ол будың арасында сарқырамаға құлап кетеді.
Сарқырамадан аман қалып, суы ащы теңізге де жетеді.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім «Су – тіршілік көзі»
Сабақ тақырыбы: Су
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
1.5 Тыңдау-көру материалдарының мазмұнын түсіну
3.1.5.1 тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжау
2.4 Оқыған/тыңдаған материалды мазмұндау
3.2.4.1 жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
Тірек сөздер негізінде оқиға желісін мұғалімнің қолдауымен болжап, мазмұндайды.
Оқушылардың көпшілігі:
Оқиғаны болжайды, тірек сөздер негізінде оқиға желісін сурет арқылы мазмұндайды.
Оқушылардың кейбірі:
Оқиғаны болжайды, тірек сөздер негізінде оқиға желісін сызба арқылы мазмұндайды.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру
«Мен саған сенемін» тренингі
Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін …» өйткені сен жақсы адамсың.
Сынып оқушыларының өзара бір-біріне деген сенімін арттыруға көмектеседі.
Ой шақыру
(Ұ) Мұғалім шағын бір ыдысты суға толтырып, ортаға қою арқылы оқушылардың ассоциация жасауын сұрайды.
Сабақтың мақсатымен таныстыру
• оқиғаның соңын болжап айтамын;
• тірек сөздер арқылы мәтіннің мазмұнын айтамын.
Мағынаны тану
Тыңдалым алды тапсырмасы:
(Ұ) Жаңа сөздермен жұмыс
Берілген сөздерді суретпен немесе мағынасы қарама-қарсы сөздермен сәйкестендір.
жағажай, ащы, бетінде
Мысалы:
жағажай
астында
бетінде тұщы
ащы
Тыңдалым тапсырмасы:
(ЖЖ) Үзіндіні мұқият тыңда. Оқиға қалай аяқталады деп ойлайсың? Суреттердің көмегімен мәтін құрап айт.
Ерте, ерте, ертеде бір бала өмір сүріпті.
Оның қайығы болыпты.
Бір күні су бетінде тұрған қайығы ағып кетеді.
Ол будың арасында сарқырамаға құлап кетеді.
Сарқырамадан аман қалып, суы ащы теңізге де жетеді.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Су 3 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, Су