Сурет көрмесінде №7 сабақ (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өнер
Сабақ тақырыбы: Сурет көрмесінде №7 сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
1.3 Тыңдаған аудио/бейнематериалдың мазмұнын түсіну
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.3 мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолдану
Сабақ мақсаттары:
• Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну
• Тақырып бойынша диалогқа қатысады.
• Іс-әрекеттің уақытын дұрыс қолданады.
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, тақырып бойынша диалогқа қатысады, әрекеттің уақытын дұрыс қолданады..
Оқушылардың кейбірі: өмірмен байланыстырып, мысал келтіріп айтады, диалог барысында монолог қолданады.
Сабақ барысы: Үй тапсырмасын тексеру
Өлеңді жатқа айту.
«Балмұздақ таяқшалары» әдісімен сұрау және пікір айту арқылы бағалау.
Сабақтың мақсатымен таныстыру
• Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін.
• Тақырып бойынша диалогқа қатысамын.
• Сөйлеу барысында іс-әрекеттің уақытын дұрыс қолданамын.
(МК, Ұ) Жаңа сөзбен жұмыс.
Жаңа сөздерді суретті сөздік арқылы меңгерту
Көрме, і
• Суретте не көріп тұрсың?
• Қабырғаға не ілген?
• Көрмеде болдың ба?
• Көрмеде саған ұнады ма? Не ұнады?
(Ө) Тыңдалым мәтіні.
-Айжан, ертең біздің қалаға көрме болады екен. Сен бұл туралы естідің бе?
-Жоқ, естіген жоқпын. Көрме деген не?
-Көрмеде ерекше заттар болады. Ол заттарды сен басқа жерде көрмейсің.
-Керемет! Мен де көрмеге барғым келеді. Ертең қандай көрме болады?
-Атақты суретшілердің суреттері болады.
-Маған сурет салу ұнайды. Мен сурет үйірмесіне қатысамын. Айжан, екеуіміз бірге барайықшы.
-Жарайды, Настя. Ертең мұражайдың алдында кездесейік!
-Сағат нешеде?
-Сағат 2-де күтемін.
-Онда келістік! Кездескенше?
-Сау бол!
(Ө) Сұрақтарға толық жауап жазады.
Диалог кімдердің арасында болды?
Диалогтағы әрекеттің уақытын анықта.
Олар не туралы сөйлесті?
Қалада не болады?
Көрмеде қандай заттар болады?
Настя қандай үйірмеге қатысады?
Айжан мен Настя қай жерде және нешеде кездеседі?
«Балмұздақ таяқшалары» әдісімен бірнеше оқушыдан сұрау және кері байланыс беру.
Сергіту сәті “Белгісіз басшы” ойыны:
Бір қатысушы сыртқа шығарылып, сол кезде басқалары іштерінен біреуін басшы етіп сайлайды. Басшының міндеті сырттан келген адамға білдірмей, бір қимыл көрсетуі керек, қал,андары сол қимылды бірдей қайталауы керек. Сырттан келген адам кімнің басқарып тұрғанын табу керек. Егер тапса немесе бірнеше қимыл ауысқанға дейін таба алмаса, басқа адаммен ауысады.
(Ж) «Сурет көрмесінде» тақырыбында диалог құрады.
Дескриптор:
• Тақырып бойынша диалогқа қатысады.
• Сұрақ қояды.
• Сұраққа жауап береді.
• Суретті және тірек сөздерді қолданады.
• Сөздерді дұрыс байланыстырады.
Тірек сөздер мен суреттерді қолданады.
Тірек сөздер: Астана, көрме, 2018 жыл, 19 наурыз, өтті, қазақ суретшілері, шығармалары (суреттері), ерекше, бейнелейді .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өнер
Сабақ тақырыбы: Сурет көрмесінде №7 сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
1.3 Тыңдаған аудио/бейнематериалдың мазмұнын түсіну
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.3 мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолдану
Сабақ мақсаттары:
• Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну
• Тақырып бойынша диалогқа қатысады.
• Іс-әрекеттің уақытын дұрыс қолданады.
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, тақырып бойынша диалогқа қатысады, әрекеттің уақытын дұрыс қолданады..
Оқушылардың кейбірі: өмірмен байланыстырып, мысал келтіріп айтады, диалог барысында монолог қолданады.
Сабақ барысы: Үй тапсырмасын тексеру
Өлеңді жатқа айту.
«Балмұздақ таяқшалары» әдісімен сұрау және пікір айту арқылы бағалау.
Сабақтың мақсатымен таныстыру
• Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін.
• Тақырып бойынша диалогқа қатысамын.
• Сөйлеу барысында іс-әрекеттің уақытын дұрыс қолданамын.
(МК, Ұ) Жаңа сөзбен жұмыс.
Жаңа сөздерді суретті сөздік арқылы меңгерту
Көрме, і
• Суретте не көріп тұрсың?
• Қабырғаға не ілген?
• Көрмеде болдың ба?
• Көрмеде саған ұнады ма? Не ұнады?
(Ө) Тыңдалым мәтіні.
-Айжан, ертең біздің қалаға көрме болады екен. Сен бұл туралы естідің бе?
-Жоқ, естіген жоқпын. Көрме деген не?
-Көрмеде ерекше заттар болады. Ол заттарды сен басқа жерде көрмейсің.
-Керемет! Мен де көрмеге барғым келеді. Ертең қандай көрме болады?
-Атақты суретшілердің суреттері болады.
-Маған сурет салу ұнайды. Мен сурет үйірмесіне қатысамын. Айжан, екеуіміз бірге барайықшы.
-Жарайды, Настя. Ертең мұражайдың алдында кездесейік!
-Сағат нешеде?
-Сағат 2-де күтемін.
-Онда келістік! Кездескенше?
-Сау бол!
(Ө) Сұрақтарға толық жауап жазады.
Диалог кімдердің арасында болды?
Диалогтағы әрекеттің уақытын анықта.
Олар не туралы сөйлесті?
Қалада не болады?
Көрмеде қандай заттар болады?
Настя қандай үйірмеге қатысады?
Айжан мен Настя қай жерде және нешеде кездеседі?
«Балмұздақ таяқшалары» әдісімен бірнеше оқушыдан сұрау және кері байланыс беру.
Сергіту сәті “Белгісіз басшы” ойыны:
Бір қатысушы сыртқа шығарылып, сол кезде басқалары іштерінен біреуін басшы етіп сайлайды. Басшының міндеті сырттан келген адамға білдірмей, бір қимыл көрсетуі керек, қал,андары сол қимылды бірдей қайталауы керек. Сырттан келген адам кімнің басқарып тұрғанын табу керек. Егер тапса немесе бірнеше қимыл ауысқанға дейін таба алмаса, басқа адаммен ауысады.
(Ж) «Сурет көрмесінде» тақырыбында диалог құрады.
Дескриптор:
• Тақырып бойынша диалогқа қатысады.
• Сұрақ қояды.
• Сұраққа жауап береді.
• Суретті және тірек сөздерді қолданады.
• Сөздерді дұрыс байланыстырады.
Тірек сөздер мен суреттерді қолданады.
Тірек сөздер: Астана, көрме, 2018 жыл, 19 наурыз, өтті, қазақ суретшілері, шығармалары (суреттері), ерекше, бейнелейді .....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Сурет көрмесінде №7 сабақ 3 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, Сурет көрмесінде №7 сабақ