Бағыт көрсету Ққ дыбысы мен әрпі (1 сынып,2 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім.
Сабақтың тақырыбы: Бағыт көрсету. Ққ дыбысы мен әрпі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (ОБ сілтеме)1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну
1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау
1.3.3.1 Мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып) қою
Сабақ мақсаттары: Бірін-бірі тыңдап, сұрақтарға толық жауап береді.
Өз үйлерін сипаттап әңгімелеп береді.
Сабақ барысы: (Ұ) Көңілді шеңберге жиналу. Оқушылар біріне-бірі сұрақтар қояды.
Қиылыста, жол шетінде, бұрышта
Түрлі, түрлі белгілер бар тұратын.
Жүресің бе, жүрмегенің дұрыс па,
Не істеу керек? - соған қарап ұғасың.
Балалар, бүгін сендер бағыт көрсетуші белгілер туралы түсінік аласыңдар.
(М.Т) Жаяу жүретін адамды жаяу жүргінші деп атайды. Ол жолда қауіпсіздік ережелерін сақтау керек. Оған бағдаршам көмектеседі.
(Ж) Оқушылар «Менің бағытым» тақырыбында жұппен әңгімелеседі.
- Үйден мектепке дейінгі жолды есіңе түсір.
- Сен қандай көшеде тұрасың?
- Өз жолыңды сипаттап көр.
(Б) Оқушыларға жолдағы оқушылар туралы суреттер көрсетіледі.
-Оқушының әрекеті туралы не айта аласың?
-Ол қандай ережені бұзды?
-Ол қандай жағдайға ұшырауы мүмкін еді?
Сергіту сәті.
Ойын «Бұл қандай белгілер?»
(Қ.) -Жаяу жүргіншілер өтпесін неліктен «Ақ жолақ» деп атайды?
Оны басқаша қалай атауға болады?
Оқушылар бағыттауыш белгілерді дәптерлеріне жазады.
(М.Т) Оқушылар мектептен үйге дейінгі жол сызбасын жасайды.
Сен білесің бе?
Жол адамдар пайда болғанға дейін бар еді. Жануарла өздеріне қауіпсіз жолды таптап жасаған және сонымен жүрген.
Оқушылар пазлдармен бағыттауыш жол белгілерін құрастырады.
Жұмбақ
Қалқиған екі құлағы,
Елеңдеп қорқып тұрады.
(Қоян)
Қыс бойына жатады,
Тәтті ұйқыға батады (Қонжық)
Аузы бейне шалғы,орақ,
Шөп емес,бірақ мал орады.
(Қасқыр)
Бұл аңдар да оянып,ашуға булығып,ызалана бастайды.Аңдардың барлығын ашуландырып алған тоқылдақ,енді олармен достасудың амалын іздейді.
Балалар ол бізден көмек сұрайды.Бізге тоқылдақ бірнеше тапсырма береді.
Сол тапсырмаларды орындасақ,тоқылдақ аңдармен қайта достасады екен.
-Қасқыр,қоян,қонжық деген сөздерде бірінші қай дыбыс естіліп тұр.
-Қ дыбысы
-Кәне, бәріміз Қ деп айтып көрейікші
- Қ Қ Қ қалай айтылып тұр?
-Қысқа кедергіге ұшырау арқылы айтылып тұр...
-Қ дыбысы дауыссыз дыбыс.
Қоян,қонжық,қасқыр сөздерің буынға бөлейік.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім.
Сабақтың тақырыбы: Бағыт көрсету. Ққ дыбысы мен әрпі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (ОБ сілтеме)1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну
1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау
1.3.3.1 Мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып) қою
Сабақ мақсаттары: Бірін-бірі тыңдап, сұрақтарға толық жауап береді.
Өз үйлерін сипаттап әңгімелеп береді.
Сабақ барысы: (Ұ) Көңілді шеңберге жиналу. Оқушылар біріне-бірі сұрақтар қояды.
Қиылыста, жол шетінде, бұрышта
Түрлі, түрлі белгілер бар тұратын.
Жүресің бе, жүрмегенің дұрыс па,
Не істеу керек? - соған қарап ұғасың.
Балалар, бүгін сендер бағыт көрсетуші белгілер туралы түсінік аласыңдар.
(М.Т) Жаяу жүретін адамды жаяу жүргінші деп атайды. Ол жолда қауіпсіздік ережелерін сақтау керек. Оған бағдаршам көмектеседі.
(Ж) Оқушылар «Менің бағытым» тақырыбында жұппен әңгімелеседі.
- Үйден мектепке дейінгі жолды есіңе түсір.
- Сен қандай көшеде тұрасың?
- Өз жолыңды сипаттап көр.
(Б) Оқушыларға жолдағы оқушылар туралы суреттер көрсетіледі.
-Оқушының әрекеті туралы не айта аласың?
-Ол қандай ережені бұзды?
-Ол қандай жағдайға ұшырауы мүмкін еді?
Сергіту сәті.
Ойын «Бұл қандай белгілер?»
(Қ.) -Жаяу жүргіншілер өтпесін неліктен «Ақ жолақ» деп атайды?
Оны басқаша қалай атауға болады?
Оқушылар бағыттауыш белгілерді дәптерлеріне жазады.
(М.Т) Оқушылар мектептен үйге дейінгі жол сызбасын жасайды.
Сен білесің бе?
Жол адамдар пайда болғанға дейін бар еді. Жануарла өздеріне қауіпсіз жолды таптап жасаған және сонымен жүрген.
Оқушылар пазлдармен бағыттауыш жол белгілерін құрастырады.
Жұмбақ
Қалқиған екі құлағы,
Елеңдеп қорқып тұрады.
(Қоян)
Қыс бойына жатады,
Тәтті ұйқыға батады (Қонжық)
Аузы бейне шалғы,орақ,
Шөп емес,бірақ мал орады.
(Қасқыр)
Бұл аңдар да оянып,ашуға булығып,ызалана бастайды.Аңдардың барлығын ашуландырып алған тоқылдақ,енді олармен достасудың амалын іздейді.
Балалар ол бізден көмек сұрайды.Бізге тоқылдақ бірнеше тапсырма береді.
Сол тапсырмаларды орындасақ,тоқылдақ аңдармен қайта достасады екен.
-Қасқыр,қоян,қонжық деген сөздерде бірінші қай дыбыс естіліп тұр.
-Қ дыбысы
-Кәне, бәріміз Қ деп айтып көрейікші
- Қ Қ Қ қалай айтылып тұр?
-Қысқа кедергіге ұшырау арқылы айтылып тұр...
-Қ дыбысы дауыссыз дыбыс.
Қоян,қонжық,қасқыр сөздерің буынға бөлейік.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Бағыт көрсету Ққ дыбысы мен әрпі 1 сынып сауат ашу, сауат ашудан қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, сауат ашу кыска мерзимди сабак жоспары, Бағыт көрсету Ққ дыбысы мен әрпі