Уақыт және мен (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім)
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп өмірі
Сабақтың тақырыбы: Уақыт және мен
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А4. Мәтіннің негізгі аспектілерін анықтау және талқылау
7.А4. Шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдау.
Сабақ мақсаты: Оқушылардың барлығы
Мысалдардан көркемдеуіш құралдың 5 түрін дұрыс анықтады.
Өлеңнің тақырыбын тапты.
Өлеңнің көркемдік құралдарын тапты.
Оқушылардың көпшілігі
Мысалдардан көркемдеуіш құралдың 10 түрін дұрыс анықтады.
Өлеңнің идеясын тапты.
Өлеңнің көркемдік құралдарының мәнін ашты.
Оқушылардың кейбірі
Мысалдардан көркемдеуіш құралдың 15 түрін дұрыс анықтады.
Өлеңнің автордың уақытқа берген мінездемесін ашты.
Өлеңнің көркемдік құралдарының қызметін талдады.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен танысады.
Тапсырма:
Көркемдеуіш құралдарды қайталау мақсатында, оқушыларға көркем шығармалардан үзінді беріледі. Оқушылар оның тілдің көркемдік құралдарынан қай түрі екенін анықтап, оның себебін түсіндіреді.
• Алмас Темірбайдың өлеңін оқыңыз;
• Өлеңнің мәтін жұпта талқылаңыз;
• Өлеңдегі көркемдеуіш құралдарды табыңыз;
• «Қар кесегі» әдісі бойынша жауаптарыңызды тексеріңіз......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп өмірі
Сабақтың тақырыбы: Уақыт және мен
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А4. Мәтіннің негізгі аспектілерін анықтау және талқылау
7.А4. Шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдау.
Сабақ мақсаты: Оқушылардың барлығы
Мысалдардан көркемдеуіш құралдың 5 түрін дұрыс анықтады.
Өлеңнің тақырыбын тапты.
Өлеңнің көркемдік құралдарын тапты.
Оқушылардың көпшілігі
Мысалдардан көркемдеуіш құралдың 10 түрін дұрыс анықтады.
Өлеңнің идеясын тапты.
Өлеңнің көркемдік құралдарының мәнін ашты.
Оқушылардың кейбірі
Мысалдардан көркемдеуіш құралдың 15 түрін дұрыс анықтады.
Өлеңнің автордың уақытқа берген мінездемесін ашты.
Өлеңнің көркемдік құралдарының қызметін талдады.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен танысады.
Тапсырма:
Көркемдеуіш құралдарды қайталау мақсатында, оқушыларға көркем шығармалардан үзінді беріледі. Оқушылар оның тілдің көркемдік құралдарынан қай түрі екенін анықтап, оның себебін түсіндіреді.
• Алмас Темірбайдың өлеңін оқыңыз;
• Өлеңнің мәтін жұпта талқылаңыз;
• Өлеңдегі көркемдеуіш құралдарды табыңыз;
• «Қар кесегі» әдісі бойынша жауаптарыңызды тексеріңіз......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Уақыт және мен 5 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, Уақыт және мен