Абай шығармашылығы. «Лай суға май бітпес қой өткенге» өлеңі. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қалың елім, қазағым

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Абай шығармашылығы. «Лай суға май бітпес қой өткенге» өлеңі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

А/И

10.2.2.1 - автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау

 Сабақ мақсаттары

- Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығы  туралы

мәлімет беру, оқушылардың танымдық біліктілігін

арттыру;

  •  Оқушыны өз бетінше ізденуге, ойлануға, өз ойын

еркін айта білуге үйрету;

 Бағалау критерийлері

Қажетті ақпаратты іріктейді. Мәліметтерді жинақтап жазады. Өлеңнің негізгі идеясын, мақсатын анықтайды, құрылысына талдау жасайды. Үзінділерді қисынды қолданады. Қара сөзге айналдырады. Өзіндік ойын қосады.

 Құндылықтарды дарыту

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық

 АКТ қолдану дағдылары

Аудио, видео құрылғылар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

10 минут

Амандасу. Түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:

Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады.

Топқа бөліну:

Саналу арқылы сынып 4 топқа бөлінеді.

Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

1-тапсырма.

Бейнематериалды 00.22-02.28 аралығында, 2.56-4.22 аралығында және 06.07-09.40 аралығында тамашалап, «Категориялы топтастыру» стратегиясы бойынша Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығы  туралы жинақтап жазады.

Дескрипторлар:

  • Қажетті ақпаратты іріктейді;
  • Мәліметтерді жинақтап жазады.

https://www.youtube.com/watch?v=pzzYjmrbEkE

Сабақтың

ортасы

10 минут

10 минут

2-тапсырма.

Әр топқа «Лай суға май бітпес қой өткенге» өлеңі беріледі. Оқушылар өлеңнің негізгі идеясын, мақсатын анықтап, құрылысын талдайды, түсіндірмелі сөздікпен жұмыс жасайды.

Дескрипторлар:

  • Өлеңнің негізгі идеясын анықтайды;
  • Мақсатын анықтайды;
  • Құрылысына талдау жасайды;
  • Сөздердің мағынасын ашады.

3-тапсырма.

Өлеңнен алынған үзінділерді қара сөзге айналдырып, өз ойларын қосып, өңдеп жазады.

Дескрипторлар:

  • Үзінділерді қисынды қолданады;
  • Қара сөзге айналдырады;
  • Өзіндік ойын қосады.

Бағалау

Әр тапсырманы орындағаннан кейін топтар бір-бірін дескрипторлар бойынша бағалайды.

Сабақтың соңы

5 минут

Кері байланыс. «3-2-1» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтағы 3-маңызды ақпаратты айтады, 2-ұсыныс білдіреді, 1-сұрақ қояды.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу