Аналогты және сандық түрлендіргіштер. Байланыс арналары. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 11.2А Электромагниттік толқын | Мектеп: | Қостанай қ., ФМБ НЗМ | |||||||||
Күні: | 2-тоқсан | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: | 11 ҚГБ | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||
Сабақ тақырыбы: | Аналогты және сандық түрлендіргіштер. Байланыс арналары | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.6.1.4 – Аналогтықпен салыстырғанда сандық форматтағы сигналды берудің артықшылықтарын түсіндіру; | |||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы:
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады:
Пәнге тән лексика мен терминология: Амплитудалық және жиіліктік модуляция, детектрлеу, жиіліктер диапазоны, аналогтық және сандық сигнал, өткізу қабілеттілігі, өткізу жолағы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Арнаның (канал) арықшылықтары …, сонымен қоса арнаның артықшылықтарын …құрайды. Қауіпсіздік тұрғысынан … арнаның тиімді жақтары ….
Не себепті қолданамыз … ? Қандай артықшылықтары бар? | |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыста бір-біріне деген қамқорлық, академиялық шындық. | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | https://www.youtube.com/watch?v=RbonTZjuMCo | |||||||||||
Өмірмен байланыстылығы | Электр құралдарының жұмысы тұрақты ток заңдарына негізделген. | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика. Экономика | |||||||||||
Бастапқы білім | 9 сынып: тербелмелі жүйедегі электромагниттік толқындардың берілуі, электромагниттік және механикалық толқындардың айырмашылы, ЭМ толқындардың қолданылу аясы | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
1 сабақ 1-7 мин 8-35 мин |
Оқушылардың назарын сабаққа бұру, миға шабуыл ретінде елдегі болып жатқан жаңалықтардан үзінді көрсете аласыз. Мысалы, оқушылардан ақпарат бізге қалай жететінін сұраңыз. Бұл сұараққа олар әртүрлі телеарналар арқылы деп жауап беруі мүмкін. Немесе ақпаратты қандай форматта сақтаған дұрыс?, т.с.с.) Оқушыларды сабақ тақырыбымен, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырыңыз.
Дескрипторлары:
(G) Оқушылар кернеудің аналогтық мәнін алып, оны сандық мәндерге айналдырады. Содан соң, оқушы алынған аналогтық мәнді сандық мәнге айналдырумен айналысып отырған көршісіне беріп, кернеудің уақытқа тәуелді графигін құрайды. Екі оқушы алынған графикті аналогты- сандық немесе сандық-аналогтық түрлендіргіштегі нәтижелермен салыстырады. Дескрипторлары:
| Презентация Қосымша 1 Қосымша 2 | ||||||||||
4 мин | Рефлексия
| Презентация | ||||||||||
Үй жұмысы | Қазақстан Республикасындағы ең алғашқы аналогты немесе сандық теледидардың пайда болуына байланысты эссе жазу (шамамен 100 сөз) | Презентация | ||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жос-парлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың мате-риалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспар-лайсыз? | Денсаулық және қауіп-сіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Сабақ бойынша реф-лексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұ-рыс қойылған ба? Оқушылардың барлы-ғы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұ-рыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт-тық кезеңдері сақ-талды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.