Ампер күші,сол қол ережесі. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Магнит өрісі Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ампер күші,сол қол ережесі | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.4.2 Электр өлшеуіш құралдардың,электр қозғалтқыштың жұмыс істеу принципін түсіндіру. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Өткізгіштің бойымен ток жүргенде пайда болатын магнит өрісінің шамасын анықтау. Ампер заңына есептер шығару. | |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | - өткізгіштердің бойымен ток жүргенде оны айнала магнит өрісінің пайда болатын магнит өрісінің шамасын анықтайды. -Есептер шығару арқылы Ампер заңының қолданылуын түсінеді. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік оқыту мақсаты:Электр өлшеуіш құралдардың,электрқозғалтқыштың жұмыс істеу принципін ауызша айтады. Пәндік лексика және терминология: Магнит өрісі,Электрқозғалтқыш,Амперметр,Вольтметр,Генератор, Өткізгіш.Магнит индукциясы
| |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Өмір бойы білім ала отырып,шығармашылықпен еңбек етуге баулу | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Есептер шығаруда, математика пәнімен тығыз байланысты | |||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Өткізгіш сымдардың бойымен ток жүргенде магнит өрісі пайда болады Бұрғы ережесі | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (6 мин) | І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып,жоқ оқушыларды түгендеймін. 1.Үй тапсырмасы Activote құрылғысын пайдаланып өткен тақырып бойынша тест орындау. 1.Магниттік әрекеттерді тасымалдайтын материяның ерекше түрі А) магнит өрісі В) электр өрісі С) электромагниттік өріс 2. Магнит өрісінің күш сызықтарын бағытын қалай анықтайды? А) сол қол ережесімен В) оң қол ережесімен С) магнитпен 3.Магнит индукция векторы қалай белгіленеді. А) В) С) I 4. Магниттің неше полюсі бар? А) 3 В) 1 С) 2 5. зарядталған денелердің айналасында электрлік өзара әрекеттерді тасымалдайтын күш қалай аталады? А) магнит өрісі В) Электр өрісі С) гравитациялық өріс | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (10 минут)
(10 минут) | 2-тапсырма (G) Білім дағдысы : Қолдану Есептер шығару №2. Егер өткізгіштің актив кедергісінің ұзындығы 0,1 м болса, ток күші 50 А болғанда өткізгішке индукциясы 10 мТл магнит өрісі қандай күшпен әсер етеді. Индукция сызықтары мен ток өзара перпендикуляр. №3. Актив бөлігінің ұзындығы 5 см болатын өткізгішке 50 мН күшпен әсер ететін магнит өрісінің индукциясы қандай? Өткізгіштегі ток күші 25 А. Өткізгіш магнит өрісінің индукциясына перпендикуляр. V.Бекіту сұрақтары 1. Ампер күшінің бағытын қалай анықтайды? 2.Ампер күшінің формуласы 3. Магнит индукция векторының формуласы? 4. Ампер күші дегеніміз не? 5.Күш, ұзындық, магнит индукция векторының өлшем бірліктерін ата | Оқулық, Электронды оқулық,10 сынып оқулық, суреттер, стикер. | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс: «Бір сөйлемдік қорытынды» Үй тапсырмасы: §52, 41-жаттығу
| Мазмұнды сызбадағы сурет | |||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз ? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||
Сабақбарысында тапсырмалар жеңілден күрделіге негізделіп жасалған,сабақ жоспарлаудың қағидаттары орындалды. | Әрбір этап сайын тапсырмалар кері байланыс арқылы беріледі | ||||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |||||||||
Қорытынды бағамдау | |||||||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.