Көлік дайындаушылар! Музыка, 2 сынып. Сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5С-бөлім: Саяхат

Мектеп: Талдықорған қ. Физика математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік Мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Карипжанов М.С.

Сынып: 2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көлік дайындаушылар!

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.3.1

қарапайым әдістер арқылы материалдар мен компоненттерді біріктіру, қосу, жинақтау, формасын келтіру, белгілеу, қию, өлшеу

2.2.3.2

бұйым немесе форманың сыртқы түрін жақсартуға арналған жабдықтар мен қарапайым өңдеу тәсілдерін танып білу және пайдалану

2.2.4.1

қауіпсіздік техникасын сақтап және оның маңыздылығын түсіне бастап, материалдар мен құралдарды пайдалану

 Сабақ мақсаттары

Оқушыларға көліктің қандай бөлшектерден тұратынын сұрақтар қоя отырып көрсету, дөңгелек не үшін қажет және қалай айналатынын түсіндіру

 Жетістік критерийлері

-оқушы өзінің көлігіне арнап осьпен дөңгелек жасай алады және оны көлігіне орната алады;

-бұйым немесе форманың сыртқы түрін жақсартуға арналған жабдықтар мен қарапайым өңдеу тәсілдерін танып білу және пайдалану;

- қауіпсіздік техникасын сақтап және оның маңыздылығын түсіне бастап, материалдар мен құралдарды пайдалану;

 Тілдік мақсаттар

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Бұл көлік құралдары қалай жасалған?
  • Бұл көлік құралдары не үшін қажет?
  • Жобалау критериясына қандай бөліктері көбірек сәйкес келеді?
  • Қандай бөліктерін жетілдіру қажет?
  • механизмдер, дөңгелектер, осьтер
  • функция, жүктерді ауыстыру
  • материалдар, компоненттер, аспаптар

Құндылықтарды дарыту

Сыныптастардың бірбіріне деген , бірбірініңойына деген, пікіріне деген сыйласымдықты диалогтік оқыту арқылы арттыру.

 Пәнаралық

 байланыстар

Дүниетанумен байланысты

 АКТ қолдану

 дағдылары

Бұл сабақта оқушылар АҚТ дағдыларын дамытпайды себебі, АҚТ технологияларын қолданбайды

Бастапқы білім

Оқушылар түрлі материалдармен жұмыс жасау дағдылары бар, көліктерді ажырата алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру бөлімі

  • сәлемдесу.

ә) оқушыларды түгендеу.

Оқушылармен бірге «Көлік құрастыру», «Ось пен дөңгелек» атты мультфильмін қарап сабақ тақырыбын анықтау.

Сабақ соңында оқушылар; осьті жасап оған дөңгелекті орнатып, оларды машинаға орнатады

https://www.youtube.com/watch?v=FQpXlVsRo64

көлік құрастыру жайында видео

http://www.youtube.com/watch?v=ndT35aqDfAQ

ось пен дөңгелек туралы видео

Сабақтың ортасы

Сабаққа қажетті материалдар;

  • Түрлі-түсті қағаз.
  • Қайшы, желім, жай қарындаш, сызғыш, өшіргіш.
  • Әр-түрлі материалдар (пластик бөтелке, қақпақтар, дөңгелектер т.б.).

Оқушылармен өткен сабақтағы видеоны қарап еске түсіреміз осьті және оған қалай дөңгелекті бекітетінімізді тағыда осьпен дөңгелекті көліктің қаңқасына қалай орнататынды

(Ө, Ж, Т, қ) Оқушыларға (жеке, жұптарда немесе шағын топтарда) белгілі мақсат үшін көлікті қалай жасау керектігін ойлай отырып, дайындау үдерісін бастау ұсынылады.

Мынадай сұрақтарды қоюға болады:

Сізге көлік жасау үшін не қажет?

Қандай материалдар көлік жасауға сәйкес келеді?

Сізге қанша материалдар қажет?

Сіз тағы нені пайдаланатын боласыз?

Сіз қандай аспаптарды пайдаланасыз ?

Сіз көлігіңіздің сыртқы түрін/формасын қалай жасайсыз? Оның өлшемі қандай болады?

Сіз дөңгелек пен осьті корпусына қалай бекітесіз?

Сізге материалдар мен құралдармен жұмыс жасау кезінде қандай қауіпсіздік ережесін есте сақтау қажет?

Оқушылардың жобаларына қатысты ресурстық материалдар.

Практикалық ресурстар әртүрлі материалдар мен құралдар қатарынан тұрады

  • қағаз катушкалар, дискілік карталар, ағаш және пластикалық дөңгелектер, ағаш дюбель және сусын ішетін түтікшелер, ағаш, жинау құрылғылары тәрізді дөңгелектер мен осьтер құрылымдары
  • шасси/корпус, қорапшалар (қайшымен кесу үшін бірқатар мөлшерлері және күрделі еместері), желім, қайшылар, қарындаштар, сызғыш, бояу, қылқалам, палитра, су құюға арналған ыдыс

Сабақтың соңы

Рефлексия.

Сабақ соңында оқушылар:

Өз жұмыстары мен бір-бірінің жұмыстарын сыныптастарға арналған бағалау міндеттері арқылы бағалай алады.

Оқушыларға келесі сұрақтарды қоюға болады

  • …сен осылар ең жақсы бөліктері деп есептейтініңді
  • …сен осы бөліктер жақсартылуы мүмкін деп есептейтініңді

…сен жақсы жұмысты көрсеттім деп есептейтініңді

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың барысында қабілеті жоғары оқушыға тапсырманы күрделетемін , мысалы; қосымша детальдар қосуын сұраймын

Өзінөзі бағалау, бір-бірін бағалау жүреді

Денсаулық сақтау технологиялары. Интерактивті тақтаны 10-мин артық қолданбау

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет. Бұл сабақта практикалық жұмыс жасау барысында оқушылар орындарынан тұрып жүреді

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелері



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу