Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану | Мектеп: НЗМ ХББ Атырау қаласы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Шамеденова Л.Х. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.13 таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосуды орындау; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Академиялық әділдік: басқа оқушының пікірі мен ойын құрметтеу; академиялық әділдік принциптерін сақтау; плагиатқа, дереккөздерін көрсетпестен ақпаратты көшіруге жол бермеу. Жұппен және жеке жұмыстандыру арқылы құндылықтарды дарыту | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Рационал сандарға амалдар қолдану жаратылытану – математика бағытындағы пәндердің қолданбалы есептерін шығаруға мол мүмкіндік береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқушылардың ActiveBoard белсенді тақтаны пайдалану мүмкіндігін жетілдіру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Координаталық сәуле туралы ұғым. Ондық және жай бөлшектерге арифметикалық амалдарды орындай алу. Жай және ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей алу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
0 – 3 мин
| Ұйымдастыру кезені Бірлескен оқу ортасын құру. Үй тапсырмасын тексеру. Алған білімдерін жүйелеу.
|
Слайд 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
3 – 7 мин
7 – 14 мин
14 – 16 мин 16 – 24 мин 24 -26 мин
26 – 28 мин
28 – 35 мин
35 – 37 мин | Оқушылардың тақырыпты нақтылап ойын сабаққа аудару мақсатында блок схема ұсыну.
Жалпы сыныптық жұмыс Деңгейлік тапсырма Негізгі деңгей:
8; 7,1; -7,1; -7: -0,5 сандарының қайсысы берілген теңдеудің түбірі болады?
Жауабы: -7,1; 14. Дамытушылық деңгей:
Ауданы 2,4 га егістік жерді екі бөлікке бөлді: а) біреуі екіншісінің бөлігі; б) біреуі екіншісінің 140% құрайтын болса. Жауабы: 1,44 га және 0,96 га; 1 га және 1,4 га. Шығармашылық деңгей:
10; -8; -6,8; ; ; . Жауабы оқушының шығармашылығы. Дайын жауап арқылы әркім өзін – өзі бағалайды. Жұптық жұмыс №1. Есептеңіз: а) ; б) ; в) . Жауабы: -5,3; ; 1. №2. Өзендегі судың деңгейі -3,2 м. Су тасқынына қарсы жұмыс жүргізу кезінде су деңгейін 12,5% - ке төмендетті, бірақ су тасқыны басталғанда 2,3 м көтерілді. Өзен суы деңгейін анықтаңыз. Жауабы: -1,3 м. №3. Тізбектің берілу заңдылығын анықтаңыз: ; ... және ең тиімді тәсілмен тізбектің алғашқы 46 мүшесінің қосындысын табыңыз. Шешуі: ; ... Алғашқы 46 мүшесінің қосындысы: Жауабы: 48. №4. Теңдеуді шешіңіз: а) -1,3 + х = -2,18; б) – 4,2 – х = 1,3; в) х + Жауабы: -0,88; -5,5: -3,5. Дескриптор: Білім алушы:
Көзге жаттығу Жеке жұмыс
Әр нұсқаның оқушылары бір – бірінің жұмысын «Карусель» әдісімен бағалайды. | Қосымша 1 Слайд 2 Математика. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық, 2- басылымы Т.А. Алдамуратова, Т.С, Байшоланов, Е.С, Байшоланов . – Алматы: Атамұра, 2015. ISBN 9965-34-442-6 Қосымша 2 Слайд 3 А.П.Ершова В.В.Голобородько Математика 6 М 2015 г. ISBN 978-5-89237-316-6 Қосымша 3 Слайд 4
Қосымша 4 Слайд 5 Қосымша 5 Слайд 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
37 – 40 мин | Сабақты қорытындылау:
Үйге тапсырма: № 486. Есептеңдер:
Рефлексия: | Математика. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық, 2- басылымы Т.А. Алдамуратова, Т.С, Байшоланов, Е.С, Байшоланов . – Алматы: Атамұра, 2015. ISBN 9965-34-442-6 Қосымша 6 Слайд 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ үрдісінде оқушылардың жеке ерекшеліктерін ескеріп, деңгейлік тапсырмалар беру. Сараланған тапсырмалар беру арқылы қабілеті жоғары оқушылардың өз білімін арттыру, қабілеті қарапайым оқушыны талпындыру. | Жұптық , жеке жұмыста бірін-бірі бағалау,жалпы, жұмыста өзін өзі бағалау, мұғалімнің бағалауы. Әр жұмыстан кейін кері байланыс жасап отыру. | Дұрыс отыруын қадағалау, жұмыстану кезінде емін еркін қозғалыста болу, көзге жаттығу орындау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.