«Пайдалы ас». Қазақ тілі (орыс сыныбы), 5 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім:

Денсаулық – зор байлық.

Мектеп:

Қостанай қ.

ФМБ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Козганбаева М.Т.

Сынып:

5 Т2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Пайдалы ас»

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)

О4. Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау

Сабақтың мақсаты

О4. Мәтіндердің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстыру.

Бағалау критерийі

  • мәтіндердің мазмұнын түсінеді;
  • тақырыбын салыстыра алады.

Тілдік мақсаттар

Жаңа сөздерді сөйлемде орынды қолданады, жалғауларды дұрыс қолданады.

Құндылықтар

Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, азаматтық жауапкершілік, құрмет

АКТ дағдысын қолдану

Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады

Өмірмен байланыс

Салауатты өмір салтын насихаттау, соның ішінде таңғы астың маңыздылығы мен пайдасы туралы түсінік қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс

биология

Алдыңғы білім

«Тәні саудың – жаны сау»

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Қызығушылықты ояту.

Ойтүрткі

  • Денсаулыққа не пайдалы, ал не зиян?
  • Денсаулыққа пайдалы аспен тамақтанасыз ба?

Жақсы әсер етеді

Жаман әсер етеді

алма

ауыз су

попкорн

газ сусындары

жүгіру

таңғы ас ішу

көп қант жеуге болмайды

уақытында тамақтанбау

Сабақтың оқу мақсаттары мен бағалау талаптарымен таныстыру.

кесте

слайд

Сабақтың ортасы

30 минут

Мағынаны тану кезеңі.

Жеке жұмыс. /3 минут/

1-тапсырма: төмендегі сөздерді суреттермен сәйкестендіріңдер.

жеміс-көкөністер, ботқа, сүт тағамдары, ет пен балық, тәттілер

Оқушылар жұпта бірін-бірі тексереді. Жауаптарымен бөліседі.

Тапсырманы орындауға 1 минут уақыт беріледі, тексеруге де бір минут уақыт беріледі.

2-тапсырма:

А) Екі мәтінді оқып, мәтіндерге тақырып қойыңдар.

Ә) Екі мәтінді салыстырып, төмендегі кестені топта толықтырыңдар.

1-мәтін ____________________________

 Менің атым Мөлдір. Мен бесінші сыныпта оқимын. Әпкем – дәрігер. Ол маған таңғы астың пайдалы әрі маңызды екені туралы көп айтады. Бірақ таңғы асты ішпей оқуға баратындар көп. Әпкем таңғы астың адамға күш-қуат беретіні, көңіл күйге әсер ететіні жайында сөз етеді. Сондықтан мен күнде таңғы асты ішуді ұмытпаймын.

 Достарым дүкеннің шұжығынан бутерброд жасап жегенді ұнатады. Дүкен шұжығында ешқандай дәрумен жоқ дейді әпкем. Оның орнына жеміс, көкіністерден салат әзірлеген дұрыс.

 Ағзаға ең пайдалы – ботқа жармалары, пісірілген жұмыртқа, йогурт, майсыз сүзбе, ет және балық. Ақ нанның орнына қара нан жеген абзал. Табиғи шырындар мен компот, кокао және шай ағзамызды сергітеді.

 Анам таңғы асқа жеңіл әрі асқазанға күш түсірмейтін тағамдарды әзірлейді. Денсаулыққа пайдалы тағамдарды жесек, күш-қуатымыз артады.

2-мәтін

_________________________________

ТЖ 3-тапсырма: Мөлдірдің кеңестерін екінші рет тыңдап, төмендегі сөйлемдер дұрыс/бұрыс па анықта.

  • Жемістер мен көкөністерді күнде жеңіз.
  • Бізге йогурт жеу керек.
  • Ет күш-қуат береді.
  • Ақ нан жеген абзал.
  • Таңғы ас ішу денсаулыққа пайдалы.
  • Дүкеннен сатып алған шұжықта дәрумен бар.

Топтар өзара жұмыстарымен бөлісіп, бірін-бірі бағалайды.

Үй тапсырмасы: төмендегі сұрақтардың біреуін негізге алып, жұбыңмен диалог құрастырыңдар.

 Пайдалы асты ішу неге маңызды?

 Таңғы асқа не жеген пайдалы? Неге?

  • Денсаулыққа зиян тағамдар туралы не білесіңдер?

Сабақтың соңы

5 минут

Кері байланыс. «Үйренгеніміз жөнінде ойланайық».

Рефлексия. «5»-«1»-«1» стратегиясы.

  • Тақырыпқа қатысты 5 кілт сөз.
  • 5 сөзден тұратын 1 сөйлем.
  • Тақырыпқа қатысты 1 ортақ сөз.

Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын?

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма?

Барлық оқушылар ОМ жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме?

Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?

Жалпы бағалау

Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.