Күн жүйесіндегі ғаламшарлар. Ай. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.


«Келісілді»

ӘБ жетекшісі Баримбекова А.Н.

Қысқа мерзім жоспары

Пән: Қазақ тілі Т2

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7-бөлім «Ғарышқа саяхат»

Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математикалық бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Бердібаева А.М.

Күні:

Сынып: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Күн жүйесіндегі ғаламшарлар. Ай.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3 Тыңдаған аудио-бейнематериалдың мазмұнын түсіну

4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-3 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру

2.4 Оқыған/тыңдаған материалды мазмұндау

4.2.4.1 жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: тыңдаған материалдың мазмұнын түсініп, қолдау арқылы сұрақтарға жауап береді.

Көптеген оқушылар: тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және кластер негізінде мазмұндайды.

Кейбір оқушылар: тыңдаған материалдың мазмұнына қатысты қосымша ақпараттарымен бөліседі.

Бағалау критерийлері

Тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді және әңгімелейді.

Тілдік мақсаттар

Лексикалық минимум:

ғаламшар, айнал, серік

Құндылықтарды дарыту

Еңбекқорлыққа, төзімділікке үйрету.

Мектеп миссиясын, пайымдауды, Жаһандық азаматтылықты іске асыру

Ғарыш әлемі туралы көбірек білуге тырысады.

Пәнаралық байланыс

дүниетану сабағы

АКТ қолдану дағдылары

https://imektep.kz/kz/garysh-videoДүниетану Ғарыш туралы 

(Уақыты 2.58-6.50)

Бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Үй тапсырмасын тексеру:

Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Лексикалық минимум:

ғаламшар, айналу, серік

Тыңдалым алдындағы тапсырма:

(Т) Топтарға төмендегі сұрақтар ұсынылады, топта талқылау жасайды.

  • Аспан әлемі туралы не білесіңдер?
  • Қанша ғаламшар бар?
  • Ғаламшарлардың қандай ерекшеліктерін білесің?

Тыңдалым тапсырмасы:

Оқушылар Ай туралы бейнематериалды көреді.

(Уақыты 2.58-6.50)

Ж. Тыңдалым материалы бойынша сұрақтарға қысқа жауап жазады.

1. Галилео Галилейдің телескобы нені бақылайды?

(аспан денелерін бақылайды)

2. Галилей нені анықтаған?

(Жер Күнді айналады)

3. Күн жүйесі неден тұрады?

(Күн мен жұлдыздардан тұрады)

4. Күнді неше ғаламшар айналып жүреді?

(8 ғаламшар өздерінің серіктерімен)

5. Меркурий Күнді неше тәулікте айналып шығады?

(88 тәулікте)

6. Меркурийдің температурасы неге өте жоғары?

(Күнге өте жақын орналасқан)

7. Жердің серігі не? (Ай)

8.Марс ғаламшарының түсі қандай?

(қызыл)

9. Қай ғаламшардың көлемі кішкентай?(Плутон)

10. Жердің ең басты ерекшелігі не? (Жерде тіршілік бар)

(Ж) Тақтада көрсетілген дұрыс жауап бойынша жұптар бір бірін тексеріп ,бағалайды.

«9-10» Өте жақсы

«7-8» Жақсы

«5-6» Талпын

«0-4» Ойлан

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

(Ж) Тыңдалым материалы бойынша кластер құрастырып, соның негізінде бір-біріне әңгімелейді. Жауаптарын дескриптор бойынша бағалайды.

Дескриптор:

  • Тыңдаған ақпараттар бойынша кластер құрастырады.
  • Кластер негізінде мәтін құрап айтады.
  • Сөздерді дұрыс байланыстырады.

(Ө) Жазылым

Көп нүктенің орнына қажетті сөзді қойып жазады.

Қажетті сөздер:

көгілдір, ғаламшар, айналады, тіршілік, алыс, серігі

Жердің ... Ай.

Ғаламшарлар Күнді ... .

Күн жүйесіндегі екінші ... Шолпан.

Жерде ... бар.

Уранның түсі ... .

Нептун Күн жүйесінен ... орналасқан.

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

  • Бүгін сабақта не үйрендің?
  • Не қиын болды?
  • Тағы не білгің келеді?

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жұптық бағалау.

Ұжымдық, жұптық жұмыс кезеңінде бір-біріне құрмет көрсету.

Сабақ бойынша рефлексия

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.