Дыбысты өңдеу. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.2А Компьютер және дыбыстар |
| |||||
Күні: | Қатысқан оқушылар саны: | |||||
СЫНЫП: 3 | Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Дыбысты өңдеу (2 нұсқа) | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар...
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндік лексика және терминалогия: дыбыс, әсер, шу, сапа, жолақ, күшейту, уақыт шкаласы, трек, микрофон, құлаққап, дыбыс күшейткіш, цифрлік құрылғылар. Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет, ынтымақтастық және ашықтық құндылықтарын топтық жұмыс және ұжымдық талқылау арқылы насихаттау; бұл іс-шаралар оқушылардың шығармашылық және сыни ойлауға қабілетті мейірімді және жанашыр адамның қасиеттерін дамытуға бағытталған. Уақытты басқарудың негізгі дағдыларын «Уақыт»тақырыбы арқылы айқындау. | |||||
Пәнаралық байланыс | Музыка, орыс тілі, ағылшын тілі | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта | |||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Қомпьютер құрылғылары, файлдар мен бумалар, программа терезелері, программалармен жұмыс жасау, | |||||
Жоспар | ||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып олардың сабаққа дайындығын көзбен шолу. Сабақта жағымды психологиялық ахуал тудыру мақсатыңда «Амандасу» әдісін қолдану. Оқушылар шеңбер құрып бір-бірлерімен әр ел салты бойынша амандасады. Ребусты шеш:
(Өндеу) Оқушылар топтасып ребус шешуге кіріседі
Оқушыларға Windows Media pleer күйсандығы бейнеленген кеспе қағазын таратып күйсандықтың батырмаларын атап беруін сұраңыз.
Оқушылар пайымдау арқылы сабақтың мақсаты мен тақырыбын тұжырымдайды. Бағалау критерийлерін оқушылармен біріге отырып тұжырымдаңыз | Презентация 1 слайд Қосымша 1 | ||||||||
Сабақтың ортасы |
Білімді жаңарту - Қандай батырмалар комбинациясы Көшіруге мүмкіндік береді? - Қандай батырмалар комбинациясы Қиып алуға мүмкіндік береді? - Қандай батырмалар комбинациясы Қоюға мүмкіндік береді? «Болады – болмайды» әдісі. Мұғалім бірнеше суреттер бейнеленген кеспе қағаздарын оқушыларға ұсынады. Оқушылар сол суреттерді екі топқа бөледі: болады және болмайды.
Дыбыс әсерлерін Көшіру, Қиып алу, Қою үдерісін Audacity дыбысты жазу программасында көрсету Бөліп алу, жылжыту батырмаларына оқушылардың назарын аударыңыз. Дыбыс үзінділерін кесу және орын ауыстыру. Сигналдың бір бөлігін таңдау немесе меңзерді дыбыстық деректердің қажетті бөлігіне орналастыру үшін, Бөліп алу құралы жауап береді:
Дыбысты таңдау алдында бұл таңдалған құрал екенін тексеріңіз.
Мысалы таңдаудың 2 - 3 секунды:
Уақыт шкаласы көрінбесе, түймелерді пайдаланыңыз: Толқынды форманы редактор терезесіне көлденең орналастыруға мүмкіндік беріңіз. Мұны істеу үшін түймесін басыңыз.
Сергіту сәті «Ақ бұлақ» оқушылар мұғаліммен бірге орындайды. https://www.youtube.com/watch?v=LeOmtCuOKxU
Audacity программасыңда «Туған ел» әнің ашыңыз. Әуеңнің 10 секундынан бастап 1 минутқа дейін бөліп алып өшіріп тастаңыз. Файлды сақтап қойыңыз * «Туған ел» файылын ашыңыз, сонымен қатар үзіндісі өшірілген файлды да ашыңыз. Екі файлды біріктіріңіз. Практикалық тапсырманы орындаған кезде мұғалім көмек көрсету қажет Оқушылардың білім деңгейін бағалау Батырмаларды атаңыз
| https://www.youtube.com/watch?v=IlZEn5tuYIc Туған ел «Менің атым Қожа» | ||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут | Рефлексия «Қошемет» әдісі. Оқушылар бір-бірінің сабақтағы үлесін бағалайды сонымен қатар бір-біріне, мұғалімге сабақ үшін алғыс білдіреді |
| ||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||
Қосымша көмек көрсету. Қажет болса мұғалімнің көмегі. Қабілетті оқушылар басқа оқушыларға өздерінің қабілеттерін көмек арқылы көрсете алады | Бағалау сабақтың әр кезеңіңде жүзеге асырылады: - қиындықтарды анықтап қолдау мақсатында оқушылардың жауптарын қадағалау (жұптық жұмыс) - теориалық материалды түсінуін бағалау кезеңінде интерактивті тапсырмалар қолданылады; - практикалық жұмысты орындау кезіңде бағалау дескрипторлар арқылы жұптасып орындалады. - өзін-өзі реттеу мақсатыңда, кері байланыс ретінде сабақтың соңында, оқушылар өз жұмыстарын жетістектерін және қиындықтарын сараптайды | Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін сабақ барысында топтық жұмыс, сергіту сәті қарастырылған. Компьютермен жұмыс жасап отырған кезде оқушылар дене мүсінінің дұрыс болуына, көзбен монитор экранының ара қашықтығына көніл аударып, жағымсыз ситуациялар пайда болған жағдайда мұғалімге хабарлайды Практикалық жұмыс орындау кезде «музыка» сабағымен байланысады | ||||||||
1 Қосымша
1 Кеспе қағазы медиа плеера батырмаларын атаңыз .
Дескрипторлар:
- Дыбыс тәртібін таңдау батырмасын анықтайды
- Дыбысты ойнату батырмасын анықтайды
- Дыбыстың дауысын орнату батырмасын анықтайды
.
2 Кеспе қағазы медиа плеера батырмаларын атаңыз.
Дескрипторлар:
- Дыбыс тәртібін таңдау батырмасын анықтайды
- Тоқтау батырмасын анықтайды.
- Ауысу батырмасын анықтайды
2 тапсырма
Батырмаларды атаңыз
........................................................................................................ ......................................................................................................... ...................................................................................................... ...................................................................................................... ........................................................................................................ |
Жауабы
|
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.