Дыбысты өңдеу. Информатика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.2А Компьютер және дыбыстар |
| |||||
Күні: | Қатысқан оқушылар саны: | |||||
СЫНЫП: 3 | Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Дыбысты өңдеу (1 нұсқа) | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||
Сабақтың мақсаттары |
| |||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар...
| |||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндік лексика және терминалогия: дыбыс, әсер, шу, сапа, жолақ, күшейту, уақыт шкаласы, трек, микрофон, құлаққап, дыбыс күшейткіш, цифрлік құрылғылар. Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
| |||||
Құндылықтарды дарыту | Құрмет, ынтымақтастық және ашықтық құндылықтарын топтық жұмыс және ұжымдық талқылау арқылы насихаттау; бұл іс-шаралар оқушылардың шығармашылық және сыни ойлауға қабілетті мейірімді және жанашыр адамның қасиеттерін дамытуға бағытталған. Уақытты басқарудың негізгі дағдыларын «Уақыт»тақырыбы арқылы айқындау. | |||||
Пәнаралық байланыс | Музыка, орыс тілі, ағылшын тілі | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта | |||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Қомпьютер құрылғылары, файлдар мен бумалар, программа терезелері, программалармен жұмыс жасау, | |||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып олардың сабаққа дайындығын көзбен шолу. Сабақта жағымды психологиялық ахуал тудыру мақсатыңда «Өзіме тілек» әдісін қолдану. Оқушылар бір бет парақшаға өздеріне тілек жазып ұшақ құрастырады. Ұшақты сыныптағы бір оқушыға жібереді.
Мәселе тудыру: Тақтада музыкалық аспаптың суреті көрсетілген.
Оқушылардың ұсыңыстарың тыңдап алып, жауаптарын естіген соң
| Презентация 1 слайд | ||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Талқылау Оқушыларға сурет көрсетіп онда қандай ереже бұзылғаның сұраңыз? (құлаққап киіп жолдан өтуге болмайды. Сен жолды көрумен қатар естуін де керек)
Оқушыларға интербелсенді тақта арқылы «Дыбыстық ақпараттарды өңдеуге арналған бағдарламада жұмыс істеу тәсілдерімен танысу» Bilim Land рессурсын қолданып жаңа тақырыпты меңгеру.
«Ия-жоқ» ойыны Оқушылар қызыл, жасыл сигнал кеспе қағаздары арқылы жауап береді. Егерде келіссе жасыл қағазды көтереді, келіспесе қызыл кеспе қағазың көтереді. Тапсырма: Дұрыс немесе бұрыс жауапты тандаңыз.
Сергіту сәті
Сергіту сәті, көзге жаттығу https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE
Фондағы музыкаға дыбыс салу
Практикалық тапсырманы оқушылар мұғалімнің нұсқауы бойынша орыңдайды. Интербелсенді тақтаны қосып қойып мұғалім практикалық тапсырманы көрсете отырып оқушылармен бірге жасайды
Қосымша 2
| https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE https://www.youtube.com/watch?v=i4wwy7CEHws Қосымша 2 | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут | Рефлексия Сабақтың бағалау критерийлері бойынша оқушылармен ауызша сұхбат. Әр оқушы қолдарыңдағы кеспе қағаздарын алады: қызыл және жасыл түсті. Сабақта нені орындай алмағаны туралы немесе нені түсінбей қалғаны туралы жағымсыз сәттерді қызыл түсті кеспе қағазға жазады. Сабақтың оң сәттерің жасыл түсті кеспе қағазға жазады |
| ||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||
Қосымша көмек көрсету. Қажет болса мұғалімнің көмегі. Қабілетті оқушылар басқа оқушыларға өздерінің қабілеттерін көмек арқылы көрсете алады | Сұрақтарға жауап алу арқылы. Басты тапсырманы орындаған кезде сұрақтар қолдану. Интербелсенді тақта. Оқушылардың нәтижесін/қабілетін тексеру үшін сұрақтар қолдану | Құрылғыны қолданған кезде қауіпсіздік ережесін қолдану. Тыңдай білу және сұхбаттасу. Сергіту сәтің орындау | ||||||||||||||||||||
1 Қосымша
Бұрыс немесе дұрыс жауапты тап
Сұрақтар | Ия | Жоқ |
Дыбыстарды сақтау және тираждау үшін 1857 жылы дыбыс жазу құралдары ойлап табылды | ||
Мәтіндік ақпаратты біз «Дыбыстық редакторларда» өңдейміз | ||
Программада дыбыстық файлды ашу үшін Файл мәзірінен Открыть командасын таңдау керек | ||
Дыбыстық файлды ойнату үшін Воспроизвести батырмасын басу қажет | ||
Дыбыстық файлдың белгіленген аймағын жойғымыз келсе, Правка-Удалить батырмасын басамыз |
Қосымша 2
1 тапсырма: көп нөктенің орнына дұрыс жауапты тауып сызықша арқылы сәйкестендір
Аумақ жойылып .................буферіне орналасады. Енді оны(бірнеше рет) жазбаның басқа бөлігіне қоюға болады |
| ||||
|
Жауабы
Аумақ жойылып .................буферіне орналасады. Енді оны(бірнеше рет) жазбаның басқа бөлігіне қоюға болады |
| ||||
|
2 тапсырма
Белгіленген батырма не үшін қажет
........................................................................................................ ......................................................................................................... ...................................................................................................... ...................................................................................................... ........................................................................................................ |
Жауабы
«Бөліп алу», батырмасы дыбыстың үзіндісін бөліп алу үшін қажет |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.