Гүл өсіру шаруашылығындағы көктемгі жұмыстар. Көркем еңбек (ұлдар), 6 сынып, сабақ жоспары, 14 сабақ.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 4 В: Үй мәдениеті | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Гүл өсіру шаруашылығындағы көктемгі жұмыстар | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.5.2 Сәндік бақ өсіру мен гүл өсіру шаруашылығында көктемгі жұмыстар (топырақты өңдеу, зиянкес жәндіктерден қорғау, егу мен отырғызу ) жүргізу. 6.2.6.1 Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану. | |||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика мен терминология: * гүл дақылдары, гүлдер мен өсімдіктердің топтары, көпжылдық, бір жылдық өсімдіктер, көктемгі бақшадағы жұмыстар, бақшаның құрал-жабдықтары және т.б. | |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Биология, Жаратылыстану | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды | |||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Қоршаған ортаны тану, Жаратылыстану | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1-2 мин | Сабақты ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың мақсатын және тақырыбын анықтау • Бірлескен әңгіме барысында мұғалім мен студенттер сабақтың тақырыбы мен міндеттерін және күтілетін нәтижелерді анықтайды. |
| ||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| Оқушыларды топқа бөлу. Оқушылар ұсынылған үш суреттің бірін таңдайды. Кесте толтыру.
Оқушылар тапсырманы талқылайды. Сұрақтарға жауап бер.
Топтың "спикері" тапсырмасы жасырынған конвертті алады. Конверттің ішіндегі тапсырманы топ ішінде талқылайды. Топтар өз жауаптарын айтады. Ақпаратпен алмасу. "Ойлан және бөліс" әдісі. Сәндік өсімдіктер сөзінің мағынасын ашуға арналған тапсырма. 1. Қандай өсімдіктерді сәндік деп айтады? Адам өміріндегі сәндік өсімдіктердің рөлі туралы не айтасыңдар? 2. Стикерлерді қолдана отырып, оқушылар белгілі бір уақытта сұраққа жауаптарын ойластырады. 3. Оқушылар өздерінің ойларын талқылап, өз пікірлерін серіктесімен бөліседі. 4. Бұл кезеңде оқушыларға тайм-аут беруге болады. Бұл оқушылардың бір-бірінің жұмыстарын бағалау үшін қажетті. 5. Оқушыларға 4 адамнан тұратын топқа өтпес бұрын өз ойларын жинақтауға қосымша уақыт беруге болады. 6. Оқушылардың жауаптарының аргументті болуына мән беру қажет. Практикалық тапсырма 1 кезең Әрбір топ тұқым салынған конвертті таңдайды. 2 кезең
3 кезең Оқу-тәжірибелік сабақтар кезінде егілетін тұқымдарыңызды тексеру қажет. Тұқымдардың өсіп өнуі үшін жылу мен ылғал қажет. Ауа міндетті түрде қажет. Керамикалық плиткаға матаны сулап қойыңыз. Плитканы тарелкеге салыңыз. Үстіне аздап су құйыңыз. Тұқымды салып, бетін әйнек ыдыспен жабыңыз. Әрі қарай тұқымның ылғалды ортада болуы қадағалаңыз. Қараңғы жерге қойып, келесі сабаққа дейін сақтаңыз. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 1-2 мин 1-2 мин | Әр топтағы студенттер алдын-ала анықталған бағалау критерийлеріне сәйкес басқалардың жұмысын бағалайды. Сабақтың соңында студенттер келесідей көрініс береді:
| |||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
| Класс кезінде қауіпсіздік талаптары. 1. Барлық әрекеттерді мұғалімнің нұсқауы бойынша орындаңыз. 2. Жұмыс кезінде кенеттен қозғалыс жасамаңыз. 3. . Жұмыс орнында тәртіпті және тәртіпті сақтау. 4. Сыныптағы материалдар мен құралдарды мұқият пайдаланыңыз. 5. Жұмыс орнын оқытушының рұқсатынсыз қалдырмаңыз. Төтенше жағдайларда қауіпсіздік талаптары. | ||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру