Қауіпсіздік ережесі. Техникалық әдіс дағдылары. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары. 1-2 сабақ.
Сабақ жоспары/ План урока/ Lesson theme № 1-2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі/Раздел программы №5 Шаңғы / Кросс/Коньки дайындығы. | Мектеп/Школа/School: Қарағанды қаласы ХББ НЗМ | ||||
Күні/Дата/Date: | Мұғалімнің аты-жөні/Учитель/Teachers: | ||||
Сынып/Класс/Grade: 10 |
| ||||
Сабақтың тақырыбы: | Қауіпсіздік ережесі. Техникалық әдіс дағдылары. | ||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Қозғалыс белсенділігіне байланысты қиындықтар мен тәуекелдерді жіктеу. | ||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушылардың барлығы шаңғы жүрісін орындап шыға алады. Оқушылардың көбісі әртүрлі шаңғы жүрістерін дұрыс көрсете алады. Оқушылардың кейбіреуі шаңғы дайындығынан жоғарғы деңгейді көрсете алады. | ||||
Жетістік өлшемдері: |
| ||||
Тілдік мақсаттар:
| Оқушылар: денсалықты бекітуге арналған шыдамдылықты дамыту жаттығулары кешені мен физикалық жаттығулар қандай салым енгізгенін контекст үшін, басқалардың білімін сараптай, талқылай, өздерінің білімдерін көрсете алады. Пәнге тән лексика мен терминология: Шаңғымен алмакезек и бірмезгілдегі жүрістерін, конькишн жүру, шаңғыны қауіпсіз тасымалдау. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
| ||||
Құндылықтарды бойға сіңіру.
| Құрмет, ынтымақтастық. | ||||
Пәнаралық байланыс. | Физика | ||||
АКТ пайдалану дағдылары: | https://www.youtube.com/watch?v=jHIONPeIMLE | ||||
Алдыңғы білім. | Бұрыңғы сабақтардан алған тәжірибе. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 0 – 20 минут | Оқушылардың жиыны. Сабақтың мақсаттарын және сабақтың критерийлерін хабарлау. Мұғалім оқушыларға шаңғы дайындығы кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы әңгіме өткізеді. Нұсқаманы тыңдаған оқушы Қ.Е журналына қол қояды. Шаңғы инвентарларын оқушыларға ұсынып, беру. Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: қандай тәсілмен сіздер шаңғыны тасымалдайсыздар? Мектеп стадион бойымен, бір қатармен бірқалыпты жүгіріс. ЖДЖ жұпта. Әр жұп өздерінің жиынтық жаттығуларын орындайды. Мұғалім кері байланыс жасап тұрады. | Шаңғы базасы, мектеп стадионы, шаңғы, ысқырық. | |||
Сабақтың ортасы 21 – 76 минут | Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: бірмезгілдегі және алма кезек жүрістердің айырмашылығы? ол жүрістерді қандай жағдайларда қолданылады?
Саралау: тапсырмаларды таяқсыз орындау, итерілу қозғалыстарын шектеу, қарсыласқа фора беру. Бірнеше топқа бөліп, шаңғы жүрістерін жарыс түрінде өткізіп жетілдіру. Керек болған кезде мұғалім оқушылардың техникалық қозғалыстарына өзгертулер жасайды. Өзара бірін-бірі бағалау. | Мектеп стадионы, ысқырық, шаңғы заттары, конустар. | |||
Сабақтың аяғы 77 – 80 минут | Оқушылар жиыны: Шаңғы базасына жиналу. Кері байланыс: оқушы ең қиын шаңғы жүрісін көрсетеді. | Шаңғы базасы, стикерлер, қаламсаптар. | |||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру | |||
• Өз қимылдар сөз қорын тереңдету үшін реттіліктерін құрғанда қабілетті оқушыларға қиындау сұрақтар қойыңыз. • Сәл әлсіз оқушыларға көмектесу үшін шаңғы дайындығы бойынша тапсырмаларды топ мүшелері санын азайту немесе жеңілдету. • Ең жақсы өрнектерді таңдап, сөз қорын тереңдету үшін барлық оқушылармен бөлісу. | • Байқау, тыңдау, сұрақ қою. • Оқушылар қозғалғанда қажет болғанда тоқтап, қауіпсіздік туралы біліп, тапсырмаға қатыса ма? | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары іске асырмалы болды ма? ОМ-ға барлық оқушылар қол жеткізді ме? Жеткізбесе, не себепті? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті? | |||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек? | |||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.