Кедергілерді еңсеру үшін нақты жаттығуларды жетілдіру. Дене шынықтыру, 9 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар: 5-бөлім – Кросс дайындығы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты жөні: Балгожиев А Ф

Сынып:

Қатысқандар саны: 10

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Кедергілерді еңсеру үшін нақты жаттығуларды жетілдіру

Оқыту мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.3.1 Энергия жүйесінің жұмысын түсіндіру және сипаттау және әртүрлі дене белсенділігінің жаттығуларымен қарым-қатынасы

 Сабақ мақсаттары:

Оқушылар күш пен төзімділікті дамыту үшін қозғалтқыш әрекеттерін қалай қолданатынын біледі.

 Жетістік өлшемдері:

Оқушылар сабақ кезінде күш пен төзімділікті дамыту үшін моторлық әрекеттерді пайдалана алады.

Оқушылар өз моторикасын көрсетеді.

Тілдік мақсаттар:

 

Дене жаттығуларының денсаулығын нығайтудағы төзімділікті дамытуға қалай ықпал ететіні туралы сіздің түсінігіңізді сипаттаңыз, талқылаңыз және көрсетіңіз.

Тақырыптық терминология және терминология:

• жылыту, қалпына келтіру техникасы

• орынға, бір қадамдық жүгіруге, түсіруге, көтеруге, бұрылыстарға жүгіріңіз

Талқылауға арналған сұрақтар:

• жаттығу сіздің көңіл-күйіңіз бен көңіл-күйіңізге қалай әсер етеді?

• Денедегі жүктеме кезінде сіз қалай сезінесіз?

 Құндылықтар:

 

Ынтымақтастық, ұжымдық жұмыс, өзара құрмет

 Пәнаралық байланыс:

Физика, биология пәнімен қарым-қатынас

 ИКТ пайдалану дағдылары:

 Алдыңғы білім:

 

Оқушыларда алдағы сыныптарды және сабақтан тыс уақыттарда қазақтың ұлттық ойындары, шеберлік пен стратегиялық түсінік туралы білімдерді меңгерген.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Дайындық бөлімі

2-3мин

Оқушылар жоғары нәтижеге жеткен сайын, тек денесін ғана дамытып қоймай, сонымен қатар адамгершілік, өнегелілік, эстетикалық , ақыл-ой, еңбек, отан сүйгіштік тәрбиелерін де алады.

1. Класс құрыңыз

2.Сабақ мақсаттарын жариялау.

3. Қауіпсіздікті қайталаңыз

4. Сабақтың басталуына дейін арнайы дайындық жаттығулары.

Негізгі бөлім

25мин

1-Тапсырма Топтарға бөлу.

Ойыншылар 2 командаға бөлінеді. Бірінші ойыншы алға жылжиды. Келесі ойыншы оның үстінен секіріп, алға қарай көтеріледі. Содан кейін келесі ойыншы 2 ойыншыдан секіріп, көтеріліп, басылған. Барлық команда мүшелері алыс қашықтықта тұрғанда, бірінші ойыншы, қазір соңғы болып, алдыңғы және қайтадан шығады, бүктелген барлық адамдарға секіреді. Және де барлық ойыншылар мәре сызығынан өтпейінше. Алдымен қашықтыққа шығатын команда жеңді.

2-тапсырма

Оқушылар бірнеше топқа бөлінеді. Әрбір топ төзімділікті дамыту үшін екі қатарлы қызмет түрлерінен тұратын жаттығулар жиынтығын жасайды. Мысалы, арқанмен секіру, содан кейін жеделдету. Содан кейін әр топ өздерінің жаттығуларын және басқа студенттерді орындау туралы ұсыныстарын көрсетеді. Топты орындағаннан кейін бір-бірін бағалайды.

3-тапсырма

Шексіз эстафета ». Екі немесе одан да көп команда қатысады. Жүгіру жолағында бір-бірінен бірдей қашықтықта бірнеше сызықтар жасалады (100 немесе 200 м). Барлық топ мүшелері тәртіппен есептеледі. Алғашқы сандарда тек соңғы сандар ғана. Мұғалімнің сигналында бірінші сандар екінші орынға жүгіреді және оларға өздерінің қалаларында қалады. Соңғы сандар өздерінің кезеңдерін қалдырғаннан кейін, бірінші орынды алады. Екінші сандар жамбастың үштен біріне дейін, төртіншіге дейін және т.б. өтеді. Батоннан өтіп жатқан әр адам оны қабылдау сатысында тұр. Ұстаз мұғалім алдын-ала хабарлағандай, реле бірнеше рет қайталанады.

http://www.menslife.com/fitness/kompleks-prostykh-uprazhnenij-na-vynoslivost.html

Қорытынды бөлім

1-2мин

Кері байланыс.бүгінгі сабақты қортындылау.

-нені білдім

-нені үйрендім.

-нені толық түсінбедім.

Үйге тапсырма:

Ұлттық ойынды келесі сабаққа дайындау

Саралау – Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

-

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережесін сақтау

Оқушылардың жетістіктерін айтуды көздейді, кемшіліктерді жеке айтуға тырысады.

Сіз қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай мақсаттар қоюды жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға жарыс ұйымдастыруда бас төрешілік жасау және бақылау жүргізуді тапсыру.

Қабілеті төмен оқушыларға байқауды ұйымдастыруға және өткізуге қатысады, олар төреші бола алады, ойлау әрекеттеріне қатыса алады.

Оқушылардың қызметін бақылау.

Оқушылардан сауалнама алу. Өзара топтық бағалау, бас бармақ арқылы бағалау. Бақылау әдісі, мұғалімнің бағалауы.

Бағалау парағы арқылы материалды игергенін тексеру.

Ойын барысында ережемен таныстырады, оқушыларды сырттай әрқашан бақылап отырады. Ойын

кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылар нені үйренді? Оқыту/оқу, Сәтті; Сәтсіз; Болашаққа жоспар.Сабақ мақсаты сабақ тақырыбына, оқушылардың жас ерекшелігіне, қимыл қозғалысқа деген қажеттіліктеріне сай қойылған.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай ақ оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ барысында класс немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

Бағалау парағы

Бағалау өлшемдері

Дескриптор

1

Ойында тактика мен стратегия түсінігін біледі

ойындар ережесін біледі.

2

Ойында тактикалық іс-әрекеттер көрсете алады

ойында төрешілік жасау дағдыларын көрсете алады.

3

Ойында тактика және стратегиялық әрекеттерді дамытуға белсене ат салысады

ойын жарысын ұйымдастырады және өткізеді.

Бағалау парақшасы

Аты-жөні

ойындар ережесін біледі

Ойында төрешілік жасау дағдыларын көрсете алады

Ойын жарысын ұйымдастырады және өткізеді.

1

2

3

4

5

6

7

8



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.