Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістері. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: 10.2A бөлім: Тригонометриялық теңдеулерді шешу | Мектеп: Атырау қаласындағы НЗМ | |
Сабақ тақырыбы: | Тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістері | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сұлтанғалиев Р.У. | |
Сынып: 10 | Қатысқандардың саны: | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама-сына сілтеме) | 10.2.3.11 Тригонометриялық формулаларды пайдалана отырып тригонометриялық теңдеулерді шығара білу | ||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға: Тригонометриялық теңдеулерді теңдеулерді шешудің негізі әдістерін пайдалана отырып шешуді меңгерту | ||||||
Бағалау критерийлері Білу Қолдану | Қарапайым тригонометриялық теңдеудің дербес жағдайларын біледі; Тригонометриялық теңдеулерді тригонометриялық формулаларды пайдалана отырып шығара біледі; | ||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология тригонометриялық есептер шығару үшін графиктер мен жай теңдеулердің пысықталған мысалдарын пайдалана отырып, синус, косинус, тангенс туралы не білетіндігін талқылап, жаза алады. Диалогқа қажет сөз –тіркестері: Бұрыш, синус, косинус, тангенс арксинус, арккосинус, арктангенс тригонометриялық тепе-теңдік, алмастыру. | ||||||
Бастапқы білімдер | Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу, тригонометриялық теңдеулердің дербес жағдайлары. | ||||||
Құндылықтары дарыту | Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | презентация | ||||||
Сабақ түрі | Жаңа ұғымды меңгерту | ||||||
Сабақтың жүру барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
1 сабақ Басталуы 3 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру | ||||||
5 минут | Негізгі білімді пысықтау. Формуланы аяқтаңдар: ; ; ; ; ; | ||||||
; ;
cosx - cosy = .. cosx + cosy = .. sinx + siny = … sinx – siny = … | Қосымша - 1 | ||||||
5 минут | Жаңа сабақ. 10.2.3.11 Тригонометриялық формулаларды пайдалана отырып тригонометриялық теңдеулерді шеше білу Мысалы: 3cos2x=7sinx Алгоритм құрастыру: 1.Тригонометриялық формулалар арқылы бірдей аргументті, біртектес функцияға келтіріп аламыз 2.Белгілеу енгіземіз 3. Алгебралық теңдеуді шешеміз 4.Кері белгілейміз 5.Қарапайым тригонометриялық теңдеуді шешеміз | Шыныбеков Ә.Н. Алгебра 10 сынып | |||||
10 минут + 5 мин Жұпта бір-бірін «Карусель» әдісімен бағалайды. | Жұппен жұмыс І жұп №1. Теңдеуді шешіңдер: а) б) 2tgx-ctgx-1=0 ІІ жұп №1. Теңдеуді шешіңдер: а) ; б) 7sin²x-4sin2x+cos²x=0 в) 1+cosx-cosx/2=0 | Қосымша - 2 | |||||
ІІІ жұп №1. Теңдеуді шешіңдер: а) б) cos4x+2cos²x-1=0 в) Дескриптор:
| |||||||
7 мин + 2 мин | Жеке жұмыс Теңдеуді шешіңдер:
Оқушылар орындарынан отырып шығарады, мұғалім тексереді, бағалайды. | Қосымша - 3 | |||||
Соңы 3 минут | VІ. Үйге тапсырма: №276 Рефлексия: «Сөйлемді жалғастыр»
| Алгебра 10. Шыныбеков Ә.Н. | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Дифференциация – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушылар алдында барынша қиын есептерді қалай қоюды жоспарлап отырсыз? | бағалау – оқуда оқушылар жетістіктерін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Айқаспа сілтемелер Денсаулық жағдайын тексеру АТ құндылықтар | |||||
. | |||||||
талқылау сабақ мақсаты/оқыту мақсаты іске асырылды ма? Бүгін оқушылар немен танысты? Сыныпта атмосфера қандай? Дифференциация жұмыс істеді ме? Уақыт жетті ме? Қандай өзгерістер жоспарға енгізілді және неге? | Осы кеңістікті сіздің сабақты талқылау үшін пайдаланыңыз. Сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға сол жақ бағанда жауап беріңіз | ||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.