Файлдар мен бумалар 2-сабақ (Информатика, 3 сынып, I тоқсан)
Пән: Информатика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютер және программалар
Сабақтың тақырыбы: Файлдар мен бумалар 2-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): • цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау
• файл және бума түсінігін түсіндіру
Сабақтың мақсаттары: • компьютердің негізгі құрылғыларымен таныстыру цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін қайталау
• Windows операциалық жүйесінің негізгі нысандары –файл және бумамен таныстыру.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақ басталмастан бұрын БЕЙНЕ бумасын құрып, «Компьютермен қалай дұрыс жұмыс жасау керек» бейнежазбасын жүктеп, сақтап қойыңыз.
Сабаққа дейін тоңазытқыш, шкаф суретін сонымен қатар жеміс-жидектердің, сүт өнімдерінің, ойыншықтардың, кітаптардің, киімдердің суретін интербелсенді тақтаға флипчарт дайындаңыз.
2. Мақсатты тұжырымдау
Топтық жұмыс
Проектор қолдана отырып оқушыларға компьютердің Жұмыс столын көрсетіп, оларға бір қызық бейне көрсеткіңіз келетінін, дегенмен оны қайдан іздеу керек екенін білмейтініңізді айтыныз.
Бейнены қайдан және қалай табу керек екенін сұраныз.
Ойланып көріңіз. Сенің компьютеріңді ретке келтіру керек пе?
Оқұшылармен не себепті Жұмыс столын реттеп ұстау қажет, қолданушының қанша файлдар мен бумалары болу керек, бума ішінде бума бола алады ма, бумалар бірдей аталынады ма, талқылаңыз.Сабақтың тақырыбын,алдарына қоятын мақсатын, бағалау критерийлерін және сабақтың тірек сөздерін хабарлаңыз.
3. Тақырып бойынша когнитивті қызығушылықты қолдау және дамыту
Сілтемемен өтіп бейнеролик көрсетініз.
Оқушылармен цифрлық құрылғылармен жұмыс жасау ережесін талқыланыз.
Топтық жұмыс.
«Болады /Болмайды» ойыны
Оқушыларға «Болады/Болмайды» ойнын ұсыныңыз. Сөйлемдер жазылған кеспе қағазын оқушыларға ұсынып, нені болады, нені болмайтынын анықтауын сұраңыз. Тапсырманы түсіндіріп беруге болады. Бір постерде «Болады», ал екіншісінде «Болмайды» сөздері жазылған 2 постер және де сөйлем жазылған кеспе қағаздарды топтар арасында таратуына болады. Топтар кеспе қағаздарды постерге жабыстырып қою қажет.
Тапсырманы орындап болған соң бір-бірін бағалау ұйымдастыру қажет.
Сабаққа дейін тоңазытқыш, шкаф суретін сонымен қатар жеміс-жидектердің, сүт өнімдерінің, ойыншықтардың, кітаптардың, киімдердің суретін дайындаңыз (бұл активитиді интербелсенді тақта арқылы орындауға болады).
Оқушылармен тапсырманы талқылап, нысандарды үлестіруін ұсыныңыз.
Оқушыларға сұрақтарды таратып беріңіз. Сұрақтарды оқып алуын сұраныз.
Оқушыларға бейнежазба көрсетіп, сұрақтарға жауап беруін ұсыныңыз. Сілтемемен өтіп Почемучканың «Файлы» мультфильмінің үзіндісін қараңыз..........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютер және программалар
Сабақтың тақырыбы: Файлдар мен бумалар 2-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): • цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау
• файл және бума түсінігін түсіндіру
Сабақтың мақсаттары: • компьютердің негізгі құрылғыларымен таныстыру цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін қайталау
• Windows операциалық жүйесінің негізгі нысандары –файл және бумамен таныстыру.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақ басталмастан бұрын БЕЙНЕ бумасын құрып, «Компьютермен қалай дұрыс жұмыс жасау керек» бейнежазбасын жүктеп, сақтап қойыңыз.
Сабаққа дейін тоңазытқыш, шкаф суретін сонымен қатар жеміс-жидектердің, сүт өнімдерінің, ойыншықтардың, кітаптардің, киімдердің суретін интербелсенді тақтаға флипчарт дайындаңыз.
2. Мақсатты тұжырымдау
Топтық жұмыс
Проектор қолдана отырып оқушыларға компьютердің Жұмыс столын көрсетіп, оларға бір қызық бейне көрсеткіңіз келетінін, дегенмен оны қайдан іздеу керек екенін білмейтініңізді айтыныз.
Бейнены қайдан және қалай табу керек екенін сұраныз.
Ойланып көріңіз. Сенің компьютеріңді ретке келтіру керек пе?
Оқұшылармен не себепті Жұмыс столын реттеп ұстау қажет, қолданушының қанша файлдар мен бумалары болу керек, бума ішінде бума бола алады ма, бумалар бірдей аталынады ма, талқылаңыз.Сабақтың тақырыбын,алдарына қоятын мақсатын, бағалау критерийлерін және сабақтың тірек сөздерін хабарлаңыз.
3. Тақырып бойынша когнитивті қызығушылықты қолдау және дамыту
Сілтемемен өтіп бейнеролик көрсетініз.
Оқушылармен цифрлық құрылғылармен жұмыс жасау ережесін талқыланыз.
Топтық жұмыс.
«Болады /Болмайды» ойыны
Оқушыларға «Болады/Болмайды» ойнын ұсыныңыз. Сөйлемдер жазылған кеспе қағазын оқушыларға ұсынып, нені болады, нені болмайтынын анықтауын сұраңыз. Тапсырманы түсіндіріп беруге болады. Бір постерде «Болады», ал екіншісінде «Болмайды» сөздері жазылған 2 постер және де сөйлем жазылған кеспе қағаздарды топтар арасында таратуына болады. Топтар кеспе қағаздарды постерге жабыстырып қою қажет.
Тапсырманы орындап болған соң бір-бірін бағалау ұйымдастыру қажет.
Сабаққа дейін тоңазытқыш, шкаф суретін сонымен қатар жеміс-жидектердің, сүт өнімдерінің, ойыншықтардың, кітаптардың, киімдердің суретін дайындаңыз (бұл активитиді интербелсенді тақта арқылы орындауға болады).
Оқушылармен тапсырманы талқылап, нысандарды үлестіруін ұсыныңыз.
Оқушыларға сұрақтарды таратып беріңіз. Сұрақтарды оқып алуын сұраныз.
Оқушыларға бейнежазба көрсетіп, сұрақтарға жауап беруін ұсыныңыз. Сілтемемен өтіп Почемучканың «Файлы» мультфильмінің үзіндісін қараңыз..........
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Файлдар мен бумалар 2-сабақ 3 сынып информатика, информатикадан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары әдістемелік нұсқаулар, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, информатика умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары адистемелик нускаулар, Файлдар мен бумалар 2-сабақ