Полимерлену (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
Пән: Химия
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алкендер
Сабақ тақырыбы: Полимерлену
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.2.22 химиялық реагенттерге қатысы бойынша пластиктердің салыстырмалы инерттілігін тәжірибе жүзінде дәлелдеу;
Сабақ мақсаттары: Пластиктердің салыстырмалы инерттілігін қышқыл мен сілтідегі, органикалық еріткіштердегі ерігіштігін, жануын, иілгіштігін зерттеу арқылы тәжірибе жүзінде дәлелдеу.
Сабақтың басында «ЖҰМБАҚ СӨЗ» ойынын ойнату. (өткен тақырыптар бойынша терминдерден бастап жаңа тақырыпқа байланысты терминдермен аяқтау арқылы жаңа тақырыпқа қызықтыру немесе жаңа тақырып бойынша ой қозғау).
ойынның шарты: бір оқушыны тақтаға шығару керек, ал қалған оқушылар тақтадағы оқушыға мұғалімнің жасырған сөзін академиялық тілде, диалогта қолданылатын сөз тіркестерін қолданып, пәндік лексика мен терминалогияны қолданып түсіндіруі керек. Оқушы терминді анықтауы керек. Бұл ойынның негізінде тақтадағы оқушының білімін, сонымен қатар сыныптағы қалған оқушылардың білімін тексеруге болады.
Терминдер: алкен, изомерия, цис-изомер, транс-изомер, қосылу реакциясы, қанықпағандық, электрон, нуклеус, протон және т.б.
Мұғалім сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен таныстырады және сабақтың мақсатын қояды, жетістік критерийлерін анықтайды.
(Э) Түрлі пластиктердің қасиеттеріне: қышқылдар, сілтілер, органикалық еріткіштердегі ерігіштігі, жану, қыздыру, иілгіштік қасиеттерін зерттеуді үшін минижоба жасауды, нәтижелерін жазу және сәйкесінше қорытынды шағын есеп жасауды оқушыларға ұсыну.
Мақсаты: күнделікті өмірде полимерлердің кең спектрі бойынша эксперименттер жүргізіп, ескерту жасау және олардың қасиеттері оларды қолайлы етеді
Пластикалық үлгілердің бірнеше қаптамасы (жазуларсыз)
Әрбір қапшықта қандай зат бар екеніне тән қасиеттер бойынша анықтау.
- Пластмассады тану сыртқы көрініспен (түс, қаттылық, серпімділік және т.б.)
- Пластмассадан жылуға және жануға байланысты
- пластиктің қышқылдар мен сілтілерге қатынасы
2 оқушыға арналған
Капрон, нейлон, поливинилхлорид, полистирол, полиэтилен, полипропилен, фенол формальдегидті шайыр, полиметилметакрилат
1 М HCl - 8 мл
1 М NaOH - 8 мл
Сынақ құбырлары - 8 дана
Пипеткалар - 2 дана
Пинцет - 1 дана
Алкоголь шамы - 1 дана
Минижобаның бағалау критерийлері:
• Жобаның мақсаты бар;
• Жоспар құрылған;
• Құрал жабдықтары жазылған;......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алкендер
Сабақ тақырыбы: Полимерлену
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.2.22 химиялық реагенттерге қатысы бойынша пластиктердің салыстырмалы инерттілігін тәжірибе жүзінде дәлелдеу;
Сабақ мақсаттары: Пластиктердің салыстырмалы инерттілігін қышқыл мен сілтідегі, органикалық еріткіштердегі ерігіштігін, жануын, иілгіштігін зерттеу арқылы тәжірибе жүзінде дәлелдеу.
Сабақтың басында «ЖҰМБАҚ СӨЗ» ойынын ойнату. (өткен тақырыптар бойынша терминдерден бастап жаңа тақырыпқа байланысты терминдермен аяқтау арқылы жаңа тақырыпқа қызықтыру немесе жаңа тақырып бойынша ой қозғау).
ойынның шарты: бір оқушыны тақтаға шығару керек, ал қалған оқушылар тақтадағы оқушыға мұғалімнің жасырған сөзін академиялық тілде, диалогта қолданылатын сөз тіркестерін қолданып, пәндік лексика мен терминалогияны қолданып түсіндіруі керек. Оқушы терминді анықтауы керек. Бұл ойынның негізінде тақтадағы оқушының білімін, сонымен қатар сыныптағы қалған оқушылардың білімін тексеруге болады.
Терминдер: алкен, изомерия, цис-изомер, транс-изомер, қосылу реакциясы, қанықпағандық, электрон, нуклеус, протон және т.б.
Мұғалім сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен таныстырады және сабақтың мақсатын қояды, жетістік критерийлерін анықтайды.
(Э) Түрлі пластиктердің қасиеттеріне: қышқылдар, сілтілер, органикалық еріткіштердегі ерігіштігі, жану, қыздыру, иілгіштік қасиеттерін зерттеуді үшін минижоба жасауды, нәтижелерін жазу және сәйкесінше қорытынды шағын есеп жасауды оқушыларға ұсыну.
Мақсаты: күнделікті өмірде полимерлердің кең спектрі бойынша эксперименттер жүргізіп, ескерту жасау және олардың қасиеттері оларды қолайлы етеді
Пластикалық үлгілердің бірнеше қаптамасы (жазуларсыз)
Әрбір қапшықта қандай зат бар екеніне тән қасиеттер бойынша анықтау.
- Пластмассады тану сыртқы көрініспен (түс, қаттылық, серпімділік және т.б.)
- Пластмассадан жылуға және жануға байланысты
- пластиктің қышқылдар мен сілтілерге қатынасы
2 оқушыға арналған
Капрон, нейлон, поливинилхлорид, полистирол, полиэтилен, полипропилен, фенол формальдегидті шайыр, полиметилметакрилат
1 М HCl - 8 мл
1 М NaOH - 8 мл
Сынақ құбырлары - 8 дана
Пипеткалар - 2 дана
Пинцет - 1 дана
Алкоголь шамы - 1 дана
Минижобаның бағалау критерийлері:
• Жобаның мақсаты бар;
• Жоспар құрылған;
• Құрал жабдықтары жазылған;......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Полимерлену 10 сынып тарих, химиядан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары дидактикалық материал, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, химия умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары дидактикалык материал, Полимерлену