Фондық суреттер (Информатика, 9 сынып, IV тоқсан)
Пән: Информатика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Оқыту ойындары
Сабақ тақырыбы: Фондық суреттер
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.2.1 екі өлшемді кеңістікте фондық сурет (сахна) құру
Сабақ мақсаты: Мобильді қосымшаларды жасау үшін фондық бейнелерді жасау ерекшеліктерін сипаттау.
1. Ұйымдастыру кезеңі:
Сабаққа дайындықты тексеріңіз.
«Суретші» жаттығуы
Тапсырма: Өз сыныбын бейнелеу
Оқушылар тақтаға бір-бірден шығып, сыныптың бір элементін салады немесе сөзді жазады.
Нәтижесінде сынып туралы «жалпы сурет» шығады.
Сұрақтар: Сурет шынымен сыныптың бейнесін бере ме?
Неліктен?
Сабақтың тақырыбына шығу.
Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтап, мақсаттарымен танысады.
2. Топтық жұмыс (мұғалім өз қалауы бойынша топқа бөледі)
Оқушылар топта ұсынылған сұрақтарға сәйкес постер дайындайды (№1-қосымша «Топтарға арналған тапсырмалар» алдын-ала басып шығару)
Мұғалім оқушыларға телефонға арналған бірнеше танымал блім беру ойындарының бірнеше белгішелерін ұсынады(Слайд 4 және ресурс: https://icon-icons.com/
Сұрақтар:
1. Ұсынылған ойындарға ортақ нені байқадыңыз?
2. Ойын қосымшалары не үшін қажет?
3. Телефонға арналған оқыту ойындары дегеніміз не?
4. Ойын қандай элементтерден тұрады? Ойында қандай графикалық объектілер пайдаланылады?
5. Ойынның дизайнында фондық суреттің рөлі қандай?
6. Телефондар үшін 2D ойын қосымшаларын жасау үшін қандай бағдарламалық жасақтаманы қолдануға болады?....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Оқыту ойындары
Сабақ тақырыбы: Фондық суреттер
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.2.1 екі өлшемді кеңістікте фондық сурет (сахна) құру
Сабақ мақсаты: Мобильді қосымшаларды жасау үшін фондық бейнелерді жасау ерекшеліктерін сипаттау.
1. Ұйымдастыру кезеңі:
Сабаққа дайындықты тексеріңіз.
«Суретші» жаттығуы
Тапсырма: Өз сыныбын бейнелеу
Оқушылар тақтаға бір-бірден шығып, сыныптың бір элементін салады немесе сөзді жазады.
Нәтижесінде сынып туралы «жалпы сурет» шығады.
Сұрақтар: Сурет шынымен сыныптың бейнесін бере ме?
Неліктен?
Сабақтың тақырыбына шығу.
Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтап, мақсаттарымен танысады.
2. Топтық жұмыс (мұғалім өз қалауы бойынша топқа бөледі)
Оқушылар топта ұсынылған сұрақтарға сәйкес постер дайындайды (№1-қосымша «Топтарға арналған тапсырмалар» алдын-ала басып шығару)
Мұғалім оқушыларға телефонға арналған бірнеше танымал блім беру ойындарының бірнеше белгішелерін ұсынады(Слайд 4 және ресурс: https://icon-icons.com/
Сұрақтар:
1. Ұсынылған ойындарға ортақ нені байқадыңыз?
2. Ойын қосымшалары не үшін қажет?
3. Телефонға арналған оқыту ойындары дегеніміз не?
4. Ойын қандай элементтерден тұрады? Ойында қандай графикалық объектілер пайдаланылады?
5. Ойынның дизайнында фондық суреттің рөлі қандай?
6. Телефондар үшін 2D ойын қосымшаларын жасау үшін қандай бағдарламалық жасақтаманы қолдануға болады?....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Фондық суреттер 9 сынып тарих, Информатикадан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары дидактикалық материал, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, информатика умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары дидактикалык материал, Фондық суреттер