Жердегі тіршіліктің пайда болу кезеңдері (Биология, 9 сынып, IV тоқсан)
Пән: Биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Эволюциялық даму
Сабақ тақырыбы: Жердегі тіршіліктің пайда болу кезеңдері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.2.5.7 Жердегі тіршіліктің дамуының негізгі кезеңдерін оқып білу
Сабақ мақсаттары: Барлығы:
-Жердегі тіршіліктің дамуының негізгі кезеңдерін атау және оларға сипаттама беру;
Көпшілігі:
-геохронологиялық шкаласын құру
Кейбіреулері:
- кезеңдерінің ауысу себептерін талдау
Ұйымдастыру кезеңі
І. Ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру. Сәлемдесу.
«Жуан және жіңішке сұрақтар»:
1.Геохронологиялық шкаласы дегеніміз не?
2.Эон, заман, кезең деген терминдер туралы не білесіңдер?
3.Қай эонда және қай кезеңде біз тұрамыз?
4. Қай заманда біз тұрамыз?
Талдау кезінде оқушылар жаңа тақырыпқа шығады.
ІІ. Сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау
(І, W) оқушылар бірге жиналып, Жердегі тіршіліктің дамуының негізгі кезеңдерінің дұрыс ретін талдап, анықтайды. Арнайын оларға таратпалар ұсынылады. Жердегі тіршілік дамуының негізгі кезеңдерінің белгілікті бір түрін дұрыс ретімен жабыстырады.
(G) Оқушылар өзіндік жұмысты атқарады. Әр оқушы өзіне берілген кезеңді қарастырады. Әр оқушы өз тақырыбына сәйкес постер дайындайды.
Антропоген
Неоген
Палеоген
Бор
Юра
Триас
Пермь
Таскөмір
Девон
Силур
Ордовик
Кембрий
КБ: мұғалім оқушыларға сабақ барысында көмек көрсетеді.
(І, W) Әр оқушы сыныпқа Жердегі тіршілік дамуының негізгі кезеңі туралы ақпарат береді.
Ал қалған оқушылар айтылған ақпараттар бойынша кестені толырады.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Эволюциялық даму
Сабақ тақырыбы: Жердегі тіршіліктің пайда болу кезеңдері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.2.5.7 Жердегі тіршіліктің дамуының негізгі кезеңдерін оқып білу
Сабақ мақсаттары: Барлығы:
-Жердегі тіршіліктің дамуының негізгі кезеңдерін атау және оларға сипаттама беру;
Көпшілігі:
-геохронологиялық шкаласын құру
Кейбіреулері:
- кезеңдерінің ауысу себептерін талдау
Ұйымдастыру кезеңі
І. Ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру. Сәлемдесу.
«Жуан және жіңішке сұрақтар»:
1.Геохронологиялық шкаласы дегеніміз не?
2.Эон, заман, кезең деген терминдер туралы не білесіңдер?
3.Қай эонда және қай кезеңде біз тұрамыз?
4. Қай заманда біз тұрамыз?
Талдау кезінде оқушылар жаңа тақырыпқа шығады.
ІІ. Сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау
(І, W) оқушылар бірге жиналып, Жердегі тіршіліктің дамуының негізгі кезеңдерінің дұрыс ретін талдап, анықтайды. Арнайын оларға таратпалар ұсынылады. Жердегі тіршілік дамуының негізгі кезеңдерінің белгілікті бір түрін дұрыс ретімен жабыстырады.
(G) Оқушылар өзіндік жұмысты атқарады. Әр оқушы өзіне берілген кезеңді қарастырады. Әр оқушы өз тақырыбына сәйкес постер дайындайды.
Антропоген
Неоген
Палеоген
Бор
Юра
Триас
Пермь
Таскөмір
Девон
Силур
Ордовик
Кембрий
КБ: мұғалім оқушыларға сабақ барысында көмек көрсетеді.
(І, W) Әр оқушы сыныпқа Жердегі тіршілік дамуының негізгі кезеңі туралы ақпарат береді.
Ал қалған оқушылар айтылған ақпараттар бойынша кестені толырады.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Жердегі тіршіліктің пайда болу кезеңдері 9 сынып тарих, Биологиядан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары дидактикалық материал, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, биология умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары дидактикалык материал, Жердегі тіршіліктің пайда болу кезеңдері