Су ресурстарының экологиялық проблемалары (9 сынып, II тоқсан)
Пән: География
Бөлім: Литосфера
Сабақтың тақырыбы: Су ресурстарының экологиялық проблемалары
Сабақтың мақсаты: Оқушылар жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде су ресурстарының экологиялық проблемаларын анықтайды, оларды талдап, шешу жолдарын ұсынуға ұмтылады.
Оқыту мақсаты: 9.3.3.4 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдап, шешу жолдарын ұсынады.
І. Кіріспе
-Ой шақыру
(С) Су ресурстарын пайдалануда қандай салалар басымдық көрсетеді?
Сабақтың тақырыбы анықталады. Сабақтың мақсаты анықталып, бағалау критерийлерімен танысады.
Мұғалім іс-әрекеті:
Мұғалім оқушыларға Қазақстанның су ресурстары, соның ішінде Каспий, Арал теңіздері, Балқаш, Алакөл және Зайсан көлдерінің экологиялық проблемалары туралы мәтінмен танысуды және жұптарымен ой-бөлісуді ұсынады.
Оқушы іс-әрекеті:
Оқушылар Каспий, Арал теңіздері, Балқаш, Алакөл және Зайсан көлдерінің экологиялық проблемалары туралы мәтінмен мәтінмен танысады және жұптарымен оладың қазіргі экологиялық жадайы туралы ой бөліседі.
Мұғалім іс-әрекеті:
Мұғалім оқушыларға Қазақстанның жоғарыда берілген су ресурстарының проблемаларын зерттеуді ұсынады.
(Т) (Каспий теңізінің мысалы негізінде тапсырма беріледі).
Оқушылар «Фишбоун» әдісі арқылы, таңдап алынған су нысанының проблемасын, себеп-салдарын және проблема шешу жолдарын ұсынады.
Оқушы іс-әрекеті:
(Ж) Оқушылар жұптарымен бірге жоғарыда берілген су ресурстарының проблемаларын «Фишбоун» әдісі арқылы зерттеу жасайды.
Нысандар: Каспий теңізі, Арал теңізі, Балқаш көлі, Алакөл көлі, Зайсан көлі...........
Бөлім: Литосфера
Сабақтың тақырыбы: Су ресурстарының экологиялық проблемалары
Сабақтың мақсаты: Оқушылар жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде су ресурстарының экологиялық проблемаларын анықтайды, оларды талдап, шешу жолдарын ұсынуға ұмтылады.
Оқыту мақсаты: 9.3.3.4 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде су ресурстарының экологиялық проблемаларын талдап, шешу жолдарын ұсынады.
І. Кіріспе
-Ой шақыру
(С) Су ресурстарын пайдалануда қандай салалар басымдық көрсетеді?
Сабақтың тақырыбы анықталады. Сабақтың мақсаты анықталып, бағалау критерийлерімен танысады.
Мұғалім іс-әрекеті:
Мұғалім оқушыларға Қазақстанның су ресурстары, соның ішінде Каспий, Арал теңіздері, Балқаш, Алакөл және Зайсан көлдерінің экологиялық проблемалары туралы мәтінмен танысуды және жұптарымен ой-бөлісуді ұсынады.
Оқушы іс-әрекеті:
Оқушылар Каспий, Арал теңіздері, Балқаш, Алакөл және Зайсан көлдерінің экологиялық проблемалары туралы мәтінмен мәтінмен танысады және жұптарымен оладың қазіргі экологиялық жадайы туралы ой бөліседі.
Мұғалім іс-әрекеті:
Мұғалім оқушыларға Қазақстанның жоғарыда берілген су ресурстарының проблемаларын зерттеуді ұсынады.
(Т) (Каспий теңізінің мысалы негізінде тапсырма беріледі).
Оқушылар «Фишбоун» әдісі арқылы, таңдап алынған су нысанының проблемасын, себеп-салдарын және проблема шешу жолдарын ұсынады.
Оқушы іс-әрекеті:
(Ж) Оқушылар жұптарымен бірге жоғарыда берілген су ресурстарының проблемаларын «Фишбоун» әдісі арқылы зерттеу жасайды.
Нысандар: Каспий теңізі, Арал теңізі, Балқаш көлі, Алакөл көлі, Зайсан көлі...........
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Су ресурстарының экологиялық проблемалары 9 сынып география, географиядан қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, география кыска мерзимди сабак жоспары, Су ресурстарының экологиялық проблемалары