А.С. Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңі 2-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Ұрпақ тәрбиесі
Сабақтың тақырыбы: А.С. Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңі 2-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А/И3 Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау
Сабақтың мақсаттары: Шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдау.
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру
Оқушыларды жұппен отырғызу, олармен амандасу, сыныпты түгелдеу.
Өткен сабаққа шолу жасау.
Қызығушылықты ояту
«Кроссенс» әдісі арқылы оқушыларға А.С.Пушкиннің «Ескерткіші» туралы әңгімелеу ұсынылады.
Сабақта қамтылатын оқу мақсаты мен бағалау критерийлері талқыланады.
Мағынаны тану
ЖЖ. Төмендегі тізімді қолдана отырып, өлеңнен төмендегі көркемдегіш құралдарды анықтайды.
(Тапсырма берер алдында троп пен айшықтау (фигура) түрлерін еске түсірген жөн)
1 тапсырма. А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін оқи отырып, төмендегі кестені толтырыңыздар
А.С. Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңіндегі
көркемдегіш құралдар
Троп/фигура Қолданылу ерекшелігі
символ
синекдоха
метафора
қайталау түрлері: эпифора, анафора
аллитерация
ассонанс
риторикалық сұрақ
Оқу мақсаты
А/И3 Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау
Тапсырма А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін оқи отырып, төмендегі кестені толтырыңыздар.
Бағалау критерийі Шығарманың көркемдік ерекшелігін анықтап, талдайды
Дескриптор - шығарманың көркемдік ерекшелігін анықтайды;
- троп түрлерінің қолданылу ерекшелігін талдайды.
Жұптар топтарға бірігіп, жұмыстарын алмастырады да, өз жұмыстарымен салыстырады, топтық талқылау жүргізеді. Өз жұмыстарын бағалау критерийлеріне сәйкес бағалайды.......
Бөлім атауы: Ұрпақ тәрбиесі
Сабақтың тақырыбы: А.С. Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңі 2-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А/И3 Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау
Сабақтың мақсаттары: Шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдау.
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру
Оқушыларды жұппен отырғызу, олармен амандасу, сыныпты түгелдеу.
Өткен сабаққа шолу жасау.
Қызығушылықты ояту
«Кроссенс» әдісі арқылы оқушыларға А.С.Пушкиннің «Ескерткіші» туралы әңгімелеу ұсынылады.
Сабақта қамтылатын оқу мақсаты мен бағалау критерийлері талқыланады.
Мағынаны тану
ЖЖ. Төмендегі тізімді қолдана отырып, өлеңнен төмендегі көркемдегіш құралдарды анықтайды.
(Тапсырма берер алдында троп пен айшықтау (фигура) түрлерін еске түсірген жөн)
1 тапсырма. А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін оқи отырып, төмендегі кестені толтырыңыздар
А.С. Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңіндегі
көркемдегіш құралдар
Троп/фигура Қолданылу ерекшелігі
символ
синекдоха
метафора
қайталау түрлері: эпифора, анафора
аллитерация
ассонанс
риторикалық сұрақ
Оқу мақсаты
А/И3 Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау
Тапсырма А.С.Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңін оқи отырып, төмендегі кестені толтырыңыздар.
Бағалау критерийі Шығарманың көркемдік ерекшелігін анықтап, талдайды
Дескриптор - шығарманың көркемдік ерекшелігін анықтайды;
- троп түрлерінің қолданылу ерекшелігін талдайды.
Жұптар топтарға бірігіп, жұмыстарын алмастырады да, өз жұмыстарымен салыстырады, топтық талқылау жүргізеді. Өз жұмыстарын бағалау критерийлеріне сәйкес бағалайды.......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары А.С. Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңі 2-сабақ 7 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, А.С. Пушкиннің «Ескерткіш» өлеңі 2-сабақ