Мамандық таңдау (8 сынып, I тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика.
Сабақтың тақырыбы: Мамандық таңдау
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.3.2.1. – жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып мақала құрастырып жазу.
Сабақтың мақсаттары: Оқушыларды: оқыған, тыңдаған мәтіндері бойынша ақпараттарды жинақтатып, эссе жазуға дағдыландыру.
Сабақ барысы: Сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.
Ой қозғау
Топтарға бөлу:
Оқушылар 1,2,3 санау арқылы сыныптың әр бұрышында жазылған сөздерді таңдап, қандай мамандықтармен байланысты екенін айтып, ой бөліседі.
1-«Зауыт», 2-«Ғарыш», 3-«Сот»
Оқушыларға « Мамандық таңдау» бейнематериалы ұсынылады.
Тапсырма:
- бейнебаянды мұқият тыңдап, негізгі ойын, мақсатын анықтаңыз.
- кейіпкерлері кімдер екенін ажыратыңыз.
- кейіпкер пікіріне өз көзқарасыңызды білдіріңіз.
2- тапсырма: Оқылым. «Мамандық таңдау». Берілген мәтінді ДЖИКСО әдісі бойынша мұқият оқиды. Әр топқа бір мәтіннің бөлігі беріледі. Оқып болған соң, әр оқушы 1,2,3 топтарға барады, яғни жаңа топ құрылады.
Әр оқушы келген тобындағы мәтіннің бөлігі туралы айтып түсіндіреді. Пікір алмасқаннан кейін https://learningapps.org/ «Миллионды кім ұтады?» форматында құрылған «приложения) тапсырманы топ мүшелері кезекпен сұрақтарға жауап беру арқылы орындайды.
3-тапсырма. Оқушылар оқыған, тыңдаған мәтіндері бойынша ақпараттарды жинақтап, берілген тақырыптардың бірін таңдап, 150 сөз көлемінде мақала жазады.
1. Сен қандай маман болуды армандайсың? Неліктен?
2. Адам өзін белгілі бір мамандыққа қашан, қалай дайындауы керек деп ойлайсыңдар?
3. Қай уақытта адам өз еңбегінің жемісін көре алады?.....
Бөлім атауы: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика.
Сабақтың тақырыбы: Мамандық таңдау
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.3.2.1. – жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып мақала құрастырып жазу.
Сабақтың мақсаттары: Оқушыларды: оқыған, тыңдаған мәтіндері бойынша ақпараттарды жинақтатып, эссе жазуға дағдыландыру.
Сабақ барысы: Сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.
Ой қозғау
Топтарға бөлу:
Оқушылар 1,2,3 санау арқылы сыныптың әр бұрышында жазылған сөздерді таңдап, қандай мамандықтармен байланысты екенін айтып, ой бөліседі.
1-«Зауыт», 2-«Ғарыш», 3-«Сот»
Оқушыларға « Мамандық таңдау» бейнематериалы ұсынылады.
Тапсырма:
- бейнебаянды мұқият тыңдап, негізгі ойын, мақсатын анықтаңыз.
- кейіпкерлері кімдер екенін ажыратыңыз.
- кейіпкер пікіріне өз көзқарасыңызды білдіріңіз.
2- тапсырма: Оқылым. «Мамандық таңдау». Берілген мәтінді ДЖИКСО әдісі бойынша мұқият оқиды. Әр топқа бір мәтіннің бөлігі беріледі. Оқып болған соң, әр оқушы 1,2,3 топтарға барады, яғни жаңа топ құрылады.
Әр оқушы келген тобындағы мәтіннің бөлігі туралы айтып түсіндіреді. Пікір алмасқаннан кейін https://learningapps.org/ «Миллионды кім ұтады?» форматында құрылған «приложения) тапсырманы топ мүшелері кезекпен сұрақтарға жауап беру арқылы орындайды.
3-тапсырма. Оқушылар оқыған, тыңдаған мәтіндері бойынша ақпараттарды жинақтап, берілген тақырыптардың бірін таңдап, 150 сөз көлемінде мақала жазады.
1. Сен қандай маман болуды армандайсың? Неліктен?
2. Адам өзін белгілі бір мамандыққа қашан, қалай дайындауы керек деп ойлайсыңдар?
3. Қай уақытта адам өз еңбегінің жемісін көре алады?.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Мамандық таңдау 8 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, Мамандық таңдау