Қазақстандағы көрікті жерлер (Алтын Емел ұлтық саябағы) (6 сынып, I тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы: Қазақстандағы көрікті жерлер
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы көрікті жерлер (Алтын Емел ұлтық саябағы)
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 6.1.1.1. Болжау
Сабақтың мақсаттары: Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау.
Сабақ барысы: (Оқушыларды сандар арқылы төрт топқа бөлу)
Мына суреттерде қай жер бейнеленген?
Тыңдалымалды тапсырмасы:
Бейнематериалды тыңдатып отырып, тоқтату (24 секундтан кейін)
Болжау сұрақтары:
Бұл бейнематериалда не туралы айтылуы мүмкін?
Қандай жер атаулары кездесуі мүмкін?
Неліктен олай деп ойлайсыз?
Бейнематериалда айтылатын жерлерді көз алдыңызға қалай елестетесіз?
Тыңдалым тапсырмасы:
Әр топқа түрлі қағазға жазылған тапсырмалар беріледі:
1- оқушы: Қашан? деген сұраққа жауап жазып отырады;
2- оқушы: Қанша? Неше? деген сұраққа жауап жазып отырады.;
3- оқушы: Географиялық терминдерді жазып отырады;
4-оқушы: Биологиялық терминдерді жазып отырады;
5- оқушы: Тарихи ескерткіштер туралы мәліметтерді жинап отырады.
(Сыныптың ерекшелігіне байланысты саралау тапсырмасы ретінде де беруге болады)
Әр оқушы өз тапсырмасын орындап болғаннан кейін бірдей тапсырмалар бір-бірімен ой бөліседі де, өз ойларын ортаға салады. Бірінің тапсырмаларын бірі толықтырады.
Мұғалімнің кері байланысы беріледі.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
Бейнематериал сізді несімен қызықтырды?
Жүргізуші Данияр Базарқұловтың орнында болсаңыз осы мәтінді қалайша жеткізер едіңіз?
Бағалау критерийі бойынша топтағы оқушылар өз тобының оқушыларын бағалайды. ...
Бөлім атауы: Қазақстандағы көрікті жерлер
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы көрікті жерлер (Алтын Емел ұлтық саябағы)
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 6.1.1.1. Болжау
Сабақтың мақсаттары: Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау.
Сабақ барысы: (Оқушыларды сандар арқылы төрт топқа бөлу)
Мына суреттерде қай жер бейнеленген?
Тыңдалымалды тапсырмасы:
Бейнематериалды тыңдатып отырып, тоқтату (24 секундтан кейін)
Болжау сұрақтары:
Бұл бейнематериалда не туралы айтылуы мүмкін?
Қандай жер атаулары кездесуі мүмкін?
Неліктен олай деп ойлайсыз?
Бейнематериалда айтылатын жерлерді көз алдыңызға қалай елестетесіз?
Тыңдалым тапсырмасы:
Әр топқа түрлі қағазға жазылған тапсырмалар беріледі:
1- оқушы: Қашан? деген сұраққа жауап жазып отырады;
2- оқушы: Қанша? Неше? деген сұраққа жауап жазып отырады.;
3- оқушы: Географиялық терминдерді жазып отырады;
4-оқушы: Биологиялық терминдерді жазып отырады;
5- оқушы: Тарихи ескерткіштер туралы мәліметтерді жинап отырады.
(Сыныптың ерекшелігіне байланысты саралау тапсырмасы ретінде де беруге болады)
Әр оқушы өз тапсырмасын орындап болғаннан кейін бірдей тапсырмалар бір-бірімен ой бөліседі де, өз ойларын ортаға салады. Бірінің тапсырмаларын бірі толықтырады.
Мұғалімнің кері байланысы беріледі.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
Бейнематериал сізді несімен қызықтырды?
Жүргізуші Данияр Базарқұловтың орнында болсаңыз осы мәтінді қалайша жеткізер едіңіз?
Бағалау критерийі бойынша топтағы оқушылар өз тобының оқушыларын бағалайды. ...
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Қазақстандағы көрікті жерлер (Алтын Емел ұлтық саябағы) 6 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, Қазақстандағы көрікті жерлер (Алтын Емел ұлтық саябағы)