Өзіме киім үлгісін таңдаймын (2 сынып, I тоқсан)
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өзім туралы
Сабақ тақырыбы: Өзіме киім үлгісін таңдаймын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтемеу) 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? т.б.) назарын аударту
4.1 Сөздердің орфографиялық, орфоэпиялық нормаларын сақтау. «у», «и, й» әріптерінің емлесін сақтап жазу
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
• Ым-ишараны қолданып сөздерді түсіне алады;
Оқушылардың көпшілігі:
• Сұрақты түсініп жауап бере алады;
Кейбір оқушылар:
• Сұраққа жауап беріп, өз ұсынысын айта алады.
Сабақ барысы: Ортадағы шеңберге жиналу.
- Таңертең тұрамын – бетімді жуамын (көрсету)
- Үстіме киемін – мектеп формасын (көрсету)
- Басыма киемін – бас киім (көрсетеді)
- Аяққа киемін – аяқ киім (көрсету)
- Бәрін де білемін
- Мектепке жүремін (аяқтарын басу)
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Ортада шашылған әріптерден сөздер құрастыру. Әр жұпқа 1 сөздің әріптері.
ҚАУЫН, ТАУЫҚ, ЖАУЫН, ДАУЫЛ, СӘУКЕЛЕ.
- Құраған сөздерді оқыңдар.
- Ортақ не байқадыңдар?
- Қай сөз артық деп ойлайсыңдар?
Бүгінгі сабақта ортасында у әрпі кездесетін сөздерді буынға бөліп үйренеміз. Қазақтың ұлттық киімдерімен танысамыз.
1. Топтық жұмыс. (2 топ- ұлдар ер балаға, қыздар қыз қуыршаққа.)
1. Киім таңдайды
2. Атап айтады
3. Сөйлем құрастырады.
(М: тақия, шалбар, етік. Сөйлем: Мен қуыршаққа тақия кигіздім.)
Бағалау: шапалақтау.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өзім туралы
Сабақ тақырыбы: Өзіме киім үлгісін таңдаймын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтемеу) 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа (Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз? т.б.) назарын аударту
4.1 Сөздердің орфографиялық, орфоэпиялық нормаларын сақтау. «у», «и, й» әріптерінің емлесін сақтап жазу
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
• Ым-ишараны қолданып сөздерді түсіне алады;
Оқушылардың көпшілігі:
• Сұрақты түсініп жауап бере алады;
Кейбір оқушылар:
• Сұраққа жауап беріп, өз ұсынысын айта алады.
Сабақ барысы: Ортадағы шеңберге жиналу.
- Таңертең тұрамын – бетімді жуамын (көрсету)
- Үстіме киемін – мектеп формасын (көрсету)
- Басыма киемін – бас киім (көрсетеді)
- Аяққа киемін – аяқ киім (көрсету)
- Бәрін де білемін
- Мектепке жүремін (аяқтарын басу)
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Ортада шашылған әріптерден сөздер құрастыру. Әр жұпқа 1 сөздің әріптері.
ҚАУЫН, ТАУЫҚ, ЖАУЫН, ДАУЫЛ, СӘУКЕЛЕ.
- Құраған сөздерді оқыңдар.
- Ортақ не байқадыңдар?
- Қай сөз артық деп ойлайсыңдар?
Бүгінгі сабақта ортасында у әрпі кездесетін сөздерді буынға бөліп үйренеміз. Қазақтың ұлттық киімдерімен танысамыз.
1. Топтық жұмыс. (2 топ- ұлдар ер балаға, қыздар қыз қуыршаққа.)
1. Киім таңдайды
2. Атап айтады
3. Сөйлем құрастырады.
(М: тақия, шалбар, етік. Сөйлем: Мен қуыршаққа тақия кигіздім.)
Бағалау: шапалақтау.......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Ілмектер: сабақ жоспары Өзіме киім үлгісін таңдаймын 2 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, Өзіме киім үлгісін таңдаймын