Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Парасат пайымы | Мектебі: |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Оразақын Асқар «Шетте жүрген бауырластарға» |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
Сабақ мақсаттары | Өлеңнен алынған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану |
Бағалау критерийлері | Өлеңнен алынған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдана алады |
Құндылықтарды дарыту | Шешендікке баулу, тапқырлыққа, шапшаңдыққа үйрету. |
Пәнаралық байланыстар | Тарих пәні |
АКТ қолдану дағдылары | Презентация |
Бастапқы білім | |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі / Сәлемдесу, Түгендеу, өткен сабаққа шолу жасау Сабақ тақырыбын мақал-мәтелдердің мағынасын ашумен таныстырыңыз: - Өзге елде сұлтан болғанша өз еліңде ұлтан бол;
- Өз үйім – өлең төсегім;
- Бірлік түбі – тірлік;
- Ер туған жеріне,
Ит тойған жеріне. Сабақ тақырыбымен, мақсатымен, БК-мен таныстыру | |
Сабақтың ортасы 8 минут 20 минут | 1-тапсырма. Жоғарыда айтылған мақал-мәтелдердің мағынасын көрсете алатын өлең үзінділерін көрсетіңіз. Оған қатысты өз пікіріңізді білдіріңіз. Осы тұста «Алыстағы ағайыннан, жақындағы көрші артық» мақалына да қатысты ойыңызды айтыңыз. Бұл мақалды қандай жағдайда айтуға, колдануға болады? Дескриптор: - Мақал-мәтелдерге қатысты өз ойларын білдіреді;
- Мақал-мәтелдердің мағынасын аша алатын үзінділерді өлеңнен табады.
Мұғалімнің бағалауы жүріп отырады 2-тапсырма. Төмендегі үзінділердің біреуін таңдап алып, ақын өлеңінің құрылымына, стиліне салып өзіңізше жалғастырып көріңіз. - Атажұрт шақырады тұқымым деп...
- Астында өз аспаның, өз туыңның...
- Уақытша көрсеңдер де қиыншылық
- Қазағың жетті ежелгі арманына...
Дескриптор: - Үзіндінің біреуін таңдап алу арқылы өлеңді әрі қарай жалғастырады;
- Құрылым мен ақынның тілдік ерекшелігін сақтай алады;
- Логикалық байланысты сақтайды.
Оқушылар дескрипторға сүйеніп бір-біріне баға беріп отырады. | |
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс. «Жолаушының қойын дәптері» стратегиясы. Не туралы сөйлестік? | Не туралы жаздық? | Қандай шешімге келдік? | | | |
Үй тапсырмасы: Өлеңнен 2 шумақ үзінді жаттау | |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
| | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
| | |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | | | |