Айнымалы ток генераторы. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Алматы қаласы ФМБ НЗМ | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Айнымалы ток генераторы | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | - Генератордың жұмыс істеу принціпін зерттеу; - Айнымалы ток генераторларының жұмыс жасау принципін бiлу. | ||||||||
Сабақ мақсаты | - генератор модельін қолданып, айнымалы ток генераторының жұмыс істеу принципін білу; | ||||||||
Бағалау критерийлері | 1. Генератордың жұмыс істеу принципі электромагниттік индукцияның құбылысына негізделгенін біледі; 2. Генератордың жұмыс істеу принціпін зерттейді. | ||||||||
Тілдік мақсаттар | Тұрақты магнит- Permanent magnet; Магнит өрісі- magnetic field; Магнит өрісініӊ күш сызықтары- The magnetic field lines; Магниттік полюстер- magnetic poles; Оӊтүстік полюс -South Pole; Солтүстіқ полюс - North Pole; Электромагниттiк индукция- electromagnetic induction; Индукциялық ток- induction current ; Өздiк индукция- self induktion; Айнымалы ток генераторы - alternator. | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ұйымшылдық, кішіпейілділік, адалдық, шыншылдық және жауапкершілік | ||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, жаратылыстану; | ||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтамен жұмыс | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;
Мұғалім әрекеті:
2.Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру 3.Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру 4.Оқу мақсаттарымен таныстыру және бағалау критерийлерін айту 5.Сабақтың тақырыбын таныстыру Оқушы әрекеті: 1.Сабаққа барлық керекті құралдарын алу. 2.Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерімен танысу 3.Сабақ тақырыбымен танысады. Мұғалім әрекеті: 1.Үй тапсырмасын тексеру 2. өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою Оқушы әрекеті: Сұрақтарға толық жауап береді | ||||||||
Сабақтың ортасы | ІІІ. Тақырыпты толық түсіну мақсатында видеолар көрсету Мұғалімнің әрекеті: https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/ehlektrodinamika/ai-nymaly-tok/lesson/ai-nymaly-tok-generator https://www.youtube.com/watch?v=7kIhqlZok8c Оқушы әрекеті: Сұрақтары болса сұрайды. Бекіту тапсырмалары Мұғалімнің әрекеті: Таратпа материалдар таратып береді Оқушының әрекеті: Есептер шығарады, теориялық сұрақтарға жауап береді. | Bilimland.kz ТМ | |||||||
Сабақтың соңы | А) Үйге тапсырма беру 11 сынып физикасынан §2,8 оқу,есеп шығару В) Рефлексия, қорытындылау 1. Оқу мақсатына жітті ме? 2. Тақырыптың мағынасы ашылды ма? 3. Сабақ ұнады ма? | ||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
Барлық оқушылар: Бүгінгі игерген материалдар келесі сабақтардың негізі болатындықтан, тақырып бойынша теориялық білімдерін барлық оқушыда қалыптастыруды жоспарладым. Оқушылардың басым бөлігі: Генераторлардың жұмыс істеу принципін біледі. | (1) Жаңа тақырыпты меңгеруде оқушыларға бағыт бағдар беріп, өздігінен оқып, түсінуін жоспарлаймын. (2) Сыни ойлау дағдыларын дамытуға бағытталған ойлау операцияларын қолдануы. | Оқушы құрал-жабдықтар мен жұмыс жасағанда өздерінің және басқалардың денсаулығына, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау. | |||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.