Жобаны жоспарлау және құрастыру. Музыка, 6 сынып, қосымша материал. 2 сабақ.


6 сынып Музыка Жобан жоспарлау және құрастыру (2) 5 сабақ

Мазмұны

  • Сабақ жоспары
  • Дидактикалық материалдар
  • Презентация

Кіріспе

Нұсқаулықта Бағдарламаның мақсаты мен міндеттері, Бағдарламаны іске асырудан

күтілетін нәтижелер туралы ақпарат берілген. Ұсынылған материалдар «Музыка» пәні

мұғалімдеріне өз сабақтарын жоспарлап, өткізуге көмектесетін болады. Сонымен қатар, мұғалімдерге ықшам сабақ арқылы Бағдарлама материалдарын өз тәжірибесінде сынап көруге және оны ой елегінен өткізіп, рефлексия жасауға, сондай-ақ оқушыларға барынша қолдау көрсетуге бағытталған жаттығу мен тапсырма әзірлеуге мүмкіндік беріледі.

Сабақ тақырыбы

Жобаны жоспарлау және құрастыру

Оқу мақсаты:

6.2.2.2 – компьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation, Windows Movie Maker, Киностудия) қолдана отырып, музыкалық композицияларды редакциялау және интерпретация жасау

6.2.2.1 – музыкалық көркем құралдарын, музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау

Сабақ барысы:

Сабақтың басында оқушылармен сергіту сәтін өткізіңіз. Оқушылармен бейнебаянды қолдана отырып сергіту сәтін өткізіңіз. Сергіту сәті оқушылраға жағымды көңіл-күй мен дене шынықтыруына ықпал етеді. Сергіту сәтін 2-3 минут уақыт аралығанда өткізіңіз. Сергіту сәтінен кейін оқушылармен өткен сабақты еске түсірулерін сұраңыз. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойыңыз. Өткен тақырыптырда еске түсіргеннен кейін сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып өтіңіз. Сабақта орындалатын іс-әркетті анықтап алыңыз.

Жобаны бастамас бұрын оқушыларға жобаға арналған бірнеше тақырыпты ұсыныңыз. Жобаға арналған бағалау критерийлерімен таныстырыңыз. Бағалау критерийлерін ашып түсініп алуына жол беріңіз. Сұрақтар туындаған жағдайда оқушыларға бағыт-бағдар беріңіз. Жоба барысында орындалатын іс –әрекетке кіріспес бұрын сыныптан жобаға арналған жоспарды негізге алуын сұраңыз.

Жобаны бастамас бұрын оқушылар ықшам зерттеу жұмыстарын жүргізеді Бұл жұмыс оқушыларға еркін өз ойларына және дағдыларына сүйене отырып жобаға кірісуге жол ашады. Оқушылар өзіндік зерттеу жұмыстарын өткізгеннен кейін жобаны бастауға болады.

Келесі кезеңде оқушыларға компьютерлік бағдарламада жұмыс жасауды ұсыныңыз. Оқушылар бір әуенді таңдай отыра, өзгерістер, редакциялау жұмыстарын өткізеді.

-Әуенге қосымша музыкалық эффекттер қосу;

-Дауыс жазу;

-Темп, динамикасын өзгерту.

Бұл тапсырма 2 сабақ 40 минуттан барысын алуы мүмкін.

4. Рефлексия

Мұғалім оқушылармен сабақ барысында орындалған іс-әрекеттерді талқылайды. Қиындық туғызған тапсырмаларға көңіл бөлу. «Бақша» әдісі арқылы ауызша рефлекися өткізіледі. Оқушылардың тапрсыма орындау барысын анықтау үшін арналған рефлексия.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.