9-ға көбейту кестесі. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлім – Көбейту және бөлу. Есептер | Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: НЗМ ФМБ Талдықорған қ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Иманбаева Н.З | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 А | Қатысқандар:17 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 9-ға көбейту кестесі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.1.2.4 9-ға көбейту және бөлу кестелерін құрастыру, білу және қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құруды, білуді және қолдануды; • есептерді шығаруда бір заттың массасы,саны, жалпы массасы / бір затқа жұмсалғаны, заттың саны, жалпы жұмсалғаны арасындағы тәуелділікті пайдалануды үйренеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | 9-ға көбейту мен бөлу кестесін құрастыруды біледі және қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік қор | Көбейту, бөлу, өзара кері амал | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы | Көбейту кестесін білудің адам үшін маңыздылығына тоқталу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі , дүниетану сабақтарымен байланыс орнайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ИКТ | АКТ – мен байланыс, презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді. 8-ге дейінгі көбейту кестесін біледі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Психологиялық дайындық - ОМ таныстыру 9-ға көбейту және бөлу кестесін қолданып үйренесің (Ж) Үй жұмысын тексеру смайлик арқылы бағалау |
ламинатталған парақтар, маркерлер; • әр топқа арнаған 2-ден 9-ға дейінгі көбейту кестелері. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы
30 минут | (Ұ) Ауызша есептеу 9 ∙ 1 = 9 9 ∙ 2 = 18 9 ∙ 3 = 27 9 ∙ 4 = 36 9 ∙ 5 = 45 9 ∙ 6 = 54 9 ∙ 7 = 63 9 ∙ 8 = 72 9 ∙ 9 = 81 9 ∙ 10 = 90 Кітапханада. Нұргүл баяндамаға дайындалу керек. Кітаптағы мысалды шығарсаң, жауабы ең үлкен сан болатын мысал Нұргүлдің баяндамасының тақырыбы болып табылады. Жауабы: Қазақстанның ғарышкерлері Шығарып көр Есептерді шығар а) Аулада 9 мысық жүр. Олардың неше аяғы бар? ә) Бір собықта 9 бұршақ бар. Осындай 3 собықта қанша бұршақ болады? б) Бұтаның артында көжектердің 18 құлағы көрініп тұр. Қанша көжек тығылып тұр? в)Альбомның әр бетіне 6 суреттен жапсырылған.Альбомның 9 бетінде неше сурет бар? г) Бақшада 6 жүйек бар. Анасы 5 жүйектің әрқайсысынан 9 қиярдан жинады, ал алтыншы жүйектен 8 қияр жинап алды. Анасы барлығы қанша қияр жинады? Жауабы: 1) 36 аяқ 2) 27 бұршақ 3) 9қоян 4) 54 сурет 5) 48 қияр (Т) Теңдеуді шеш 9ха=72 90:d=9 cх9=81 Жауабы: а=8 b=10 c=9 Жұмыс дәптерінде орындайтын тапсырмалар Көбейтеміз
Желаяқтар Төрт бала жүгіруге жарысты. Әр бал неше метр қашықтықты жүгіріп өтті? Ең көп жүірген кім? Оған (+) белгісін қой Жауабы: 1-желаяқ – 4 м; 2-желаяқ – 54 м – барлығынан артық; 3-желаяқ – 4 м; Бөлінеді, бөлінбейді. 9-ға бөлінетін сандарды қызыл қарындашпен, 8-ге бөлінетін сандарды көк қарындашпен айналдыра қорша.8-ге де, 9-ға да бөлінетін сандарды көшіріп жаз. Жауабы: Қызыл түсті: 81, 18, 72, 63, 54, 45, 9, 36, 27; Көк түсті: 16, 8, 24, 72, 80, 48, 40, 32, 56; 8-ге де, 9-ға да бөлінетін сан: 72. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | (ҚБ) Рефлексия.
Үй тапсырмасы. Жұмыс дәптері 78бет Оқулық 81 бет Орындап көр | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға «ойлан тапсырмасы ұсынылады | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 9-ға көбейту және бөлу кестесін құрастыру - мадақтау, қолдау көрсету арқылы бағалау;(Ж.Д) 9-ға көбейту (жұлдызша арқылы бағалау) Мысалдарды шығар ( бас бармақ арқылы бағалау) Шығарып көр- топтық жұмысы (Өзара бағалау) Жылдам санау (Бақылау арқылы бағалау) (Ж Д) - жазба түрде бағаланады | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру