Көбейту кестесі мен соған сәйкес бөлу амалдарын оқып үйрену және есте сақтау. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2Aтарау: Көбейту және бөлу амалдарымен танысу

Мектеп:

Көкшетау қаласындағы

Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып: 2

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Көбейту кестесі мен соған сәйкес бөлу амалдарын оқып үйрену және есте сақтау

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына

сілтемеу)

2.1.2.4 көбейту және бөлу кестелерін құрастыру, білу және қолдану

2.5.1.3 есептерді талдау және шешу: бірдей қосылғыштар қосындысын табу; құрамы бойынша бөлу және тең бөлікке бөлу; кері есептер құру және шешу

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар көбейтудің компоненттерін біледі және олардың мәндерін табуға үйренеді.Көбейтумен байланысты есептерді шығарады, шығару жолдарын түсіндіре алады.Көбейтуді қосумен ауыстырады.

 

 Бағалау критерийлері

Көбейтіндінің мәнін таба алады;

Көбейтінділерді бірдей қосылғыштармен алмастыра алады;

Кері есеп құрастыра алады.

 Тілдік мақсаттар

 

  • көбейтінді, көбейткіш,бөлінді, бөлінгіш, бөлгіш.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • Көбейтіндіні қалай алмастыруға болады?

Құндылықтарды дарыту

 

 

Еңбек пен шығармашылық

Өмір бойы білім алу

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі,дүниетану.

Алдыңғы меңгерілген білім

Бірдей қосылғыштарды көбейтіндімен алмастыруды біледі

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 минут

1. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық:Оқушылар топта тұрып бір-біріне сәттілік тілейді.Математика – қызық пән,Бәріміз оны білеміз.Қызықты есеп шығарып,Тез жауабын береміз.

(МК,Ұ)Тақырыпты ашу

Мақсаты:Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру, сабақтың тақырыбын ашу.Көбейту кестесін қайталау.

2*5 6*3 4*4 5*6 8*2

7*3 9*5 8*4 6*4 7*5

12 : 2 18:3 15:5 25:5 30:6

45:5 50:10 20 :4 36:6 9:3

-Балалар, қандай екі топқа бөліндіңдер?

Неліктен?

Мәнін айта қойыңдаршы.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Өткенді бекіту. Ауызша шығару.

Мақсаты: Оқушылардың көбейтуді ауызша орындау қабілеттері мен логикалық ойлау қабілеттерін артттыру.

  • Тауықта 2 аяқ бар. Осындай 5 тауықта неше аяқ бар?
  • Қорапта 8 қарындаш бар. Осындай 6 қорапта неше қарындаш бар?
  • Бір тәрелкеде 7 алма бар, Осындай 5 тәрелкеде неше алама бар?
  • Бір себетте 2 кг саңырауқұлақ бар. Осындай 7 себетте неше кг саңырауқұлақ бар.

Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын шығарады.

Неліктен сендер осындай шешімге келдіңдер?

картокарточкалар

Сабақтың ортасы

5-35 минут

Ой шақыру.

Тапсырма:Көбейтінділерді қосындылармен ауыстыр. Мәнін тап. Шыққан мәндерін өсу ретімен жаз.

Мақсаты: Оқушылардың көбейту жайлы білімдерін арттыру.

8*2

7*3

5*6

4*8

6*4

-Қай көбейтіндінің мәні артық болып шықты?

-Қандай қорытынды шығаруға болады?

Қорытынды: көбейткіштер артық болса, көбейтінді артық болады.

(Т,Қ)Топпен жұмыс.

Тапсырма: Есепті шығар. Кері есеп құрастыр.

Айгүлде -7 алма

Райгүлде – 5 есе артық

Райгүлде неше алма?

Футболға – 36 оқушы

Боксқа – 4 есе кем

Боксқа неше оқушы қатысады?

Қонжық – 6

Қоян -7 есе артық

Анам неше қоян сатып алды?

Дәптер – 42

Қалам- 6 есе кем

Қорыпта неше дәптер бар?

(Ұ,Т,Қ)

Мақсаты:Көбейтуді геометриялық фигуралардың периметрін табуда қолдана білу қабілеттерін бағалау.

Бекіту.

Тапсырма:Карточкалар бойынша өз төрттігіңді тап.

Мақсаты:Оқушылардың білімдерін бекіту.

слайд

үлестірмелі парақтар

карточкалар

Сабақтың

Соңы

35-40 минут

Рефлексия

Бағалау парағын толтыру.

ЖК

+

-

1

Көбейтінділерді қосумен ауыстыра аламын.

2

Есептерді шығара аламын

Денсаулықжәнеұауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Дифференциация

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулықсақтаутехнологиялары.

Сергітусәттері мен белсендііс-әрекеттүрлері.

Осы сабақтаҚауіпсіздіктехникасыныңережелеріненқолданатынтармақтар

Кабілеті жоғары оқушылар өзбеттерімен есеп құрастырып, шығарады.

Оқушылардыңқабілетітоптажұмысістеубарысындабақыланады, мұғалімжазбаларжүргізеді.

Сергітусәттері мен белсендііс-әрекеттүрлері.

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтадифференциациядұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу