Қосу кестесі. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2A бөлім – Ондықтарды қосу және азайту

Сынып:

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қосу кестесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.2.4 бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар білу керек:

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады.

Көпшілігі:

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, өрнектер шығарғанда пайдаланады.

Кейбір оқушылар:

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, өрнектер шығарғанда пайдаланады, дәлелдеп айтады.

Бағалау критерийлері

Қосудың шаршы түріндегі кестесін пайдаланып, өрнектерді орындайды.

Тілдік мақсаттар

Сандардың заңдылығын түсіндіреді, сандардың ретін айта алады

Құндылықтарды дарыту

Еңбекқорлық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе, қазақ тілі мен әдебиеті

АКТ қолдану дағдылары

Нөмірлерді тауып, ашу

Санамақты әншілермен бірге айта алу.

Бастапқы білім

10-ға дейін тура және кері, санай алуы; ондықтармен санау

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Ертеңгілік шеңбер

«Санамақ» әнін бірге орындау, қимылмен көрсету

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айту

- Балалар, бұл Айзере. Айзере отбасымен бірге театрға барды. .

Сабақтың ортасы

5 минут

5 минут

9 минут

1 минут

11 минут

1.Ауызша санау(қосу кестесін пайдалану) Айзеренің отбасының театрдағы орындыры: (оқушылар баған мен қатарды тауып, орындықты жапсырады қалғандары басбармақпен бағалайды)

Әкесінің орны №7 баған, №2 қатар

Анасының орны №5 баған, №2 қатар

Ағасының орны №4 баған, №2 қатар

Інісінің орны №8 баған, №2 қатар

Айзеренің орны? №? баған, №? қатар

  • Қазір біз өзіміз кесте құрастырып көреміз.

Ойлан

Құрастырған кестені қарап шығыңдар. Қандай сандар жазылған? 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

+

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

  • Бағанның нөмірін көрсет.
  • Қатардың нөмірін көрсет.
  • Сандар қалай орналасқан?
  • Қалай жаздыңдар? Сандардың орналасу ретінен не байқадыңдар? Сандардың бұлай орналасуын қалай қолдануға болады? Қандай ерекшелік байқадың? 1және 1 санының қиылысына қандай сан жазу кеерк? Неліктен 2? Жалғастыр

Қорытынды: мәндері ретімен орналасқан; келесі мән алдыңғы санға 1-ді қосқанға шығады

Сергіту сәті «Тұр қатарға, билейік»

2.(ТЖ) «Кім қайда тұрады?»

Әр жұпқа үйлердің суреттері мен А4 форматта қосу кестесі таратылады.

Тапсырма: өз үйіңді тауып жапсыр.

№1 топ

Ажардың үйі №6 баған, №2 қатар.

Әлібидің үйі №5 баған, №3 қатар

Дамеляның үйі №4 баған, №4 қатар

Аскардың үйі №3 баған, №5 қатар

Арманның үйі №2 баған, №6 қатар

№2 топ

Кемелдің үйі №1 баған, №7 қатар

Аружанның үйі №2 баған, №6 қатар

Дулаттың үйі №3 баған, №5 қатар

Фаризаттың үйі №4 баған, №4 қатар

Гулзаданың үйі №5 баған, №3 қатар

№3 топ

Жандостың үйі үйі №2 баған, №7 қатар.

Әмірханның үйі №4 баған, №5 қатар

Жанельдің үйі №5 баған, №4 қатар

Томиристің үйі №4 баған, №3 қатар

Еркежанның үйі №5 баған, №9 қатар

№4 топ

Әлсұлтанның үйі №9 баған, №5 қатар.

Алуаның үйі №8 баған, №6 қатар

Ернардың үйі №7 баған, №7 қатар

Нұрайымның үйі №6 баған, №8 қатар

Алидардың үйі №5 баған, №9 қатар

Диастың үйі №5 баған, №9 қатар

- Не байқадыңдар?

Жасаған жұмыстарын тақтаға ілу, айтып беру.

  • Менің үйімнің нөмірі 9, т.с.с.

(Дұрыстығын шаблонмен тексеру, кімде дұрыс қолдарын бірге қосып көтеру)

Қосудың демонстрациялық шаршы түріндегі кестесі

Қосудың шаршы түріндегі кестесінің сызбасы дайындалан А1 форматты парақ;

Әрбір оқушыға арналған жеке қосу кестесі;

Қосудың шаршы түріндегі кестесін құруға арналған қағаз

Слайд

Дидактикалық материал

Сабақтың соңы

5 минут

2 минут

Ө)Дәптермен жұмыс

+

5

6

7

5

10

6

12

7

14

Қосудың шаршы түріндегі кестесін пайдаланып, түсіп қалған сандарды кестеге жаз.

+

1

2

3

1

2

2

4

3

6

Қорытынды

«Баспалдақ» әдісі арқылы өзін-өзін бағалайды

Жұмыс дәптері

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Басқаларға көмектесу.

Топ басшысы рөлін атқару

Қорытындыны дәлелдеу

Қосу кестесін пайдаланады, түсінеді, қолданады.

Жазу барысында партада дұрыс отыруды қадағалау

Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

+

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

+

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу