Жиындарды құрастыру. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: математика 4С бөлім: Жиынтықтар. Логика элементтері ТАҚЫРЫБЫ : Жиындарды құрастыру | Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||
КҮНІ: | МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: | ||||||||||||||
СЫНЫП: 1 | ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: | ||||||||||||||
ОҚУ МАҚСАТЫ: | 1.4.1.3 жұптар құру арқылы заттар жиынын салыстыру; тең жиындарды, бос жиындарды анықтау 1.4.2.1 дұрыс және бұрыс тұжырымдарды анықтау | ||||||||||||||
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: | Оқушылар заттардан жиындар құрастырады, заттарды салыстырады, критерийлерді анықтайды. | ||||||||||||||
ТІЛДІК МАҚСАТ: |
| ||||||||||||||
Алдыңғы білімдер | Уақыт бірліктері | ||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-әрекет | Дереккөздер | |||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин 10 мин
5 мин | І.Ұйымдастыру кезеңі «Сыртқы,ішкі шеңбер » әдісі арқылы өткенді қайталау -Уақыт өлшем бірліктерін ата. - Қосудың компоненттерін ата. -Азайтудың компоненттерін ата. -Есеп деген не? -Бір жылда неше ай бар? -Бүгін аптаның қай күні? (Ө)Есептеу: Өрнектердің мәнін табу 25 + 6 = 48 – 16 = 76 + 24 = 52 + 33 = 100- 38 = 36 + 14 = 33 + 45 + 17 = 55 + 42 – 17 = (Ж)Тапсырманы орындап болған соң, оқушылар өзара тексереді және бағалайды. Бір оқушы өрнектердің мәнін оқиды, қалғандары дұрыс болса «+» таңбасын, қате болса «-» таңбасын қойып, белгілеп отырады. (МК)Сабақтың тақырыбын ашу -Балалар, мынау өрнектерді қандай жиындарға біріктіруге болады? Қосынды және айырма, немесе бір амалды өрнектер мен екі амалды өрнектер болуы мүмкін. -Бүгінгі біздің іс-әрекеттеріміз немен байланысты болады деп ойлайсыңдар? Заттарды топтастыру және жиындарға бөлу. | Өрнектер жазылған қима қағаздар | |||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин
10 мин | (Т/Ж) Оқушыларға сынып бөлмесіндегі заттарды анықтап,оларды шағын топтарға бөлуді тапсырамын. Мысалы,жұмсақ ойыншықтар жиыны. Оларға қандай топтастыру критерилерін ұстанатыны туралы келісіп алулары керек екендігін айту. (Ұ) Жемістер мен көкөністер жиынын құру. -Біз оларды қалай салыстырдық? -Бұл жиындарда заттардың саны бірдей ме? - Әлде бір-бірінен артық па? -Оларды көрсету үшін қандай белгілер пайдалануымыз мүмкін? Сергіту сәті: (Т) 1- топ: Тағамдар жиыны/сүт,ет,ұн тағамдары/ 2-топ: Сусындар жиыны?/сүттен,жемістен т.б. жасалынған сусындар/ 3- топ:Табиғат жиыны /өлі,тірі табиғат/ Ортаға спикер шығып жұмыстарын қорғайды. Әр топ өзіне ұнаған топтың жұмысына стикер жапсырады. | суреттер Суреттер мен көкөністер мен жемістердің муляждары | |||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия: Сөйлемдерді аяқта *Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені... *Маған сабақта .... көмектесті. | ||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралыұ байланысденсаулық пен қауіпсіздікАҚТҚұндылықтар | |||||||||||||
|
|
| |||||||||||||
Бақылау Сабақтың мақсатына жетім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? | |||||||||||||||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып жіне жеке оқушылар жайлы не білдім? | |||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.